FinExpert.cz

Přihlásit se
univerzita usa nebo cr?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 4. 2010 17:59 Odeslat příspěvek
jsou univerzity v usa lehci nez v cr nebo ne?
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
2. 4. 2010 18:05 Odeslat příspěvek
Pokud myslis ty, kde si titul koupis, tak urcite :mrgreen:


Offline - Nadšenec Profil 
2. 4. 2010 18:18 Odeslat příspěvek
Určitě v ČR, jsi zapomněl ;-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 4. 2010 20:08 Odeslat příspěvek
Těžko říct... hledáš jednoduchou odpověď na komplikovanou otázku (to, mimochodem, do jisté míry vypovídá o tom, jaký jsi... ;)).

Na žádné jsem nestudoval, ale něco málo jsem četl/slyšel od kamarádů, kteří tam studují... Rozdělení na bakaláře (bachelor) a magistra (master) je podobné, ale délka studia se různí - není neobvyklé, že první stupeň V.Š. studuješ i šest let...

Důraz se klade na práci ve skupinách, vypracování esejí, projektů apod., nikoli biflování tlustých skript - ale to se všeobecně ví...

Stejně tak mnohem užší specializace jednotlivých studentů (každý si během studia volí svůj major subject nebo kombinaci dvou).

Dále. Vzhledem k tomu, že se platí školné, učitelé jsou profesionálové, kteří jsou placeni nejen za čas strávený ve třídě, ale i za odedenou práci, takže se každému studentovi opravdu věnují a úroveň výuky je někde úplně jinde, než v těch našich přecpaných králíkárnách... pak je těžko říct, jestli je lehčí škola, kde po tobě nic nechcou, ale všechno se musíš naučit sám nebo škola, kde sice mají vyšší požadavky, ale zato perfektně zvládnutou výuku...

Jinak školné vyjde v průměru na cca 130 000 Kč ročně pro američana, pro cizince to bude ještě o něco výše. U top univerzit z Ivy League to lehce přesáhne jeden milion (ne, to není překlep...). Není proto neobvyklé, že rodiče spoří dětem na studia už od útlého věku...

Na druhé straně můžeš navštěvovat i tzn. comunity college (obdoba vyšší odborné u nás), které většinou bývají u každého většího města. Bývají plné černochů, hispánců a asiatů, kteří chtějí dokázat něco víc, než jezdit taxikem, nebo prodávat v Groceries, jako jejich rodiče... I tak ale roční studium vyjde na čtvrt až půl mega (hodně od oka).

Abych to shrnul. Jestli to s vysokou školou myslíš vážně, doporučuju severské země - vzdělání je tam kvalitní a zdarma (snad se nepletu). Jestli se chceš jen někam ulít, zůstaň tam kde si, nic lepšího než ČR neexistuje... 8-S


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 12. 2012 23:47 Odeslat příspěvek
Pokud na to máš prostředky a dostatečnou znalost jazyka, tak bych určitě zkusila USA. :)


Offline - Administrátor Profil 
21. 12. 2012 07:16 Odeslat příspěvek
Hodně složitá otázka na jednoduchou odpověď. Univerzity v USA se mezi sebou velmi liší, je tam větší rozptyl, než v ČR.
Jsou prestižní univerzity známých jmen, kam je obtížné se dostat a obtížné je udělat a ještě k tomu jsou drahé a pak různé lokální univerzity různé kvality a pak zmíněné college.
Pak hodně záleží na oboru. Když budeš chtít dělat právníka v ČR, tak těžko pojedeš studovat právo do USA (pokud se tedy nebudeš chtít orientovat na servis americkým firmám zde, to by pak byla výhoda mít obě školy, tedy českou i americkou), když budeš chtít dělat něco v oboru IT, tak je zase lepší USA (zejména kvůli možnostem praxe) i když např. ČVUT u nás má velmi dobrou pověst.

Dalším kamenem úrazu je uznání amerického vysokoškolského vzdělání zde v ČR, zejména státní úřady často vyžadují i na velmi nízké pozice VŠ vzdělání (absolventů VŠ bez práce je nyní tolik, že si to mohou dovolit) a nemít ten správný papír může být problém. Proto si nejdříve ověř, zda ti bude US VŠ vdělání zde platit.

Spolužák na střední odjel studovat poslední ročník střední školy do USA, protože věděl, že zde by neudělal maturitu :) a tam ji zvládl levou zadní (hlavně se potřeboval vyhnout účetnictví).

Pak je tu ta užší specializace, jak již bylo zmíněno - má to svoje výhody i nevýhody. Výhodou je, že tě pak nezatěžují předměty nesouvisející s tvým zvoleným oborem - u nás na VŠ můžeš vylítnout kvůli neabsovlování předmětu, který vlastně s daným zaměřením vůbec nesouvisí (stalo se mě, chyběly mi dvě zkoušky do bakaláře a vylítnul jsem z němčiny, kterou jsem se pak několik let v podstatě živil a i dnes ji v zaměstnání používám :) ), ale prostě je povinnou součástí studia.

Výhodou/nevýhodou US škol je, že, jak píše Czulibrk na amerických školách hodně dají právě na různé eseje, práce, projekty. Když na to máš peníze, můžeš si v podstatě tohle všechno nechat udělat a více méně školou prolézt netknut. Na našich školách je to víc o tom biflování a tohle se provádí hůře, ale i k nám pronikají některé americké univerzity.

Pak je tu poslední možnost - nepotřebuješ papír, chceš se jen vzdělávat. Některé americké školy umožňují stažení a sledování videí z přednášek a můžeš si je tak v podstatě vystudovat doma. Jen k tomu nebudeš mít žádný papír a o ten, bohužel, jde vždy v první řadě.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 6. 2014 17:09 Odeslat příspěvek
Czulibrk, kvalita vyučujícího není závislá na jeho platu. Kdo neumí učit, ten i za všechny peníze nenaučí.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 5. 2015 15:14 Odeslat příspěvek
docela by mě zajímali americké university u nás. Vím teda jen o jedné, kolem které jezdím každej den (UAM ), když jsem se dívala na net, mají nějaký obor perfekce v managementu.Co si pod tím mám představit?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies