FinExpert.cz

Přihlásit se
Studium - finance, ekonomie

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 8. 2013 12:18 Odeslat příspěvek
Zdravím,
chtěl bych poprosit zdejší odborníky o doporučení nějaké literatury, webu, blogu,čehokoliv co se týká financí, investování, ekonomie a podobných věcí. Bohužel nemám možnost studovat toto na VŠ, ale vůbec se nebráním skriptům, kde je hodně matematicke teorie, nebo jsou psana v cizim jazyce (preferuji Eng).

Z vlastní zkušenosti při studiu v jiném oboru narážím na materiály různé "kvality" proto bych se nerad učil něco co neni pravda - proto chci do začátku radu odborníků ohledně toho co čist a čeho se vyvarovat. Přecejenom když člověk pochytí slušné základy, tak pak je pro něj jednodušši udělat si názor na složitější věci a neučit se různé polopravdy.

Předem všem moc děkuji. :-)
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
6. 8. 2013 12:57 Odeslat příspěvek
On je to trošku problém. Existují obecně uznávání autoři (například taková bible ekonomie je Samueldson-Nordhaus) a pak různí populární autoři typu Kiyosakiho, jejichž tvorbu bych přirovnal spíše k Harry Potterovi - hezky se to čte, ale čarovat se podle toho nikdo nenaučí. Mimochodem Kiyosaki vydělává jen a pouze díky svým knihám, jako podnikatel mimo své spisovatelské aktivity úspěšný není (už 3 krát zkrachoval). Na druhou stranu se ukazuje, že to, co hlásá (podnikejte s cizími penězi přes společnosti s ručením omezeným) mu funguje. Když nějaký jeho plán nevyjde, jednoduše pošle jedno ze svých "eseróček" do likvidace a jeho osobního majetku se to nedotkne).

Pokud tě finance opravdu zajímají, doporučím zkusit tu VŠ, klidně dálkově. Levněji se k žádné jiné výuce nedostaneš, a pokud to doklepeš k nějakému titulu, tak ten bude vždy k užitku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 8. 2013 03:15 Odeslat příspěvek
Přečti si Zásady ekonomie od Mankiwa (Principles of Economics) - na můj vkus sice spousta omáčky, ale kvalita se tomu nedá upřít. Toto je současná bible mainstreamové ekonomie. Jeho přečtením zjistíš, jestli tě ekonomie baví nebo ne. Nevýhodou je, že má Mankiw trochu problém se zpochybňováním paradigmatu, z něhož vychází, a také mu schází určitý nadhled - možná by to ale udělalo vstup do ekonomie příliš složitým, nevím.

Doporučovaný Samuelson je velmi obsáhlý a trochu už přežitý - když ekonomie s využitím matematiky, tak Hal Varian - Intermediate Microeconomics (teoreticky by se s ním dalo i začít, ale spíše bych začal s Mankiwem). Středně pokročilé makro neporadím, tam je toho spousta. Hlavně bych se vyhnul všelijakým českým ekonomům, tzn. Holmanovi.


Offline - Návštěvník Profil 
28. 7. 2019 20:31 Odeslat příspěvek
Ahoj.Trošku oživím toto téma.Je tady někdo kdo v pokročilém věku začal dálkově studovat ekonomii na MU v Brně???
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies