FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Neúspěšné zkoušky na VŠ, uvažuji o jiné škole. Vaše názory?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 2. 2016 19:58 Odeslat příspěvek
Ahoj. Název může být zavádějící, avšak ne, neuvažuji o zanechání studia na VŠ jen kvůli jednomu neúspěchu.
Věc se má tak, že studuji první rok bakaláře. První rok, první zkouškový a já jsem samozřejmě počítala s tím, že vše nepůjde tak lehce, jak se může zdát. Ale s tímhle jsem opravdu nepočítala. Máme zde dva vyhazovací předměty. Oba dva jsem neudělala ani na třetí pokus, tudíž je musím ve druháku v ZS opakovat. Na jeden mi dokonce navazuje předmět teď v LS, tak ten opakuji také. Tudíž jse ztratila za celý rok 15 kreditů a vše musím dohnat další rok. Řekla jsem si fajn, přinejhorším prodloužím, to by bylo to menší zlo. Jenže si kladu otázku, co když neuspěji ani příští rok, vyhodí mě v půlce druháku a kdybych chtěla znova od prváku, musela bych si jeden rok platit sama. A prý to jsou pěkný sumy (někde jsem slyšela že i 60 000 za semestr). Navíc jsem absolutně ztratila chuť v tom pokračovat, když jsem se snažila, učila a stejně jsem proletěla. Kdybych se na to vykašlala a na zkoušku se učila 2 hodiny předem, tak bych dopadla stejně a méně by mě to štvalo. Tak uvažuji, jestli bych neměla jít studovat něco "lehčího", např. filozofickou fakultu (teď jsem na ekonomické), nebo zůstat na oboru a riskovat že mě vyhodí a minimálně že bych musela o rok prodlužovat, nebo také jít pouze na VOŠku ekonomicky zaměřenou. Do LS jsem se s odřenýma ušima dostala.
A to sem ještě nepíšu vše o tom, že jsem v tom městě a mezi těma lidma zde nespokojená. Ale říkám si, že to jsou ty těžký začátky a člověk si zvykne. Studovat chci dál, ale ztratila jsem do toho chuť, jelikož mi opravdu teče do bot. Tak vás prosím o jakékoliv vaše zkušenosti, názory apod. Budu ráda za cokoliv, protože se teď cítím nadmíru ztracená.
Děkuji :--
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
18. 2. 2016 20:47 Odeslat příspěvek
Hm, dříve studovali technici ekonomiku o prázdninách... Takže buď se nároky na ekonomiku tak neuvěřitelně zvýšily, nebo se to pokoušejí studovat jedinci, co by dříve nezvládli ani učňák.


Offline - Inventář Profil 
18. 2. 2016 21:07 Odeslat příspěvek
Filozofická fakulta je lehčí? To bych ani neřekl, ale dost možná tam otevřeli nějaké obskurní předměty. Za nás byla ekonomka označována jako "nejtěžší základní škola ve střední Evropě", zde musím s TM souhlasit, i když na techniku taky nešel zrovna výkvět. Njn, je třeba si uvědomit, že vejšku nemůžou mít všichni. Tady Ti asi těžko něco někdo poradí, k tomu bych já např. Tě potřeboval znát, vidět to Tvé údajné studijní snažení, protože takových, co se "učili", jsem viděl spoustu. Předpokládám, že minimálně jeden z těch předmětů byla matika, což znamená asi neúspěch u písemky ... Pokud ses učila, chodila na cvika, pak na to holt asi nemáš. Pokud to byla matika, pak Tě taky asi na ekonomce čeká statistika a dovolil bych si tvrdit, že ta je náročnější. Mikro, makro může být také peklo, rozhodně se znalosti z matiky hodí ...

Jinak jsem měl pocit, že opakovat se dá v každém stupni (Bc., Mgr.) jednou "zadarmo", ale vím prd, už déle nestuduji. 60k/semestr mi přijde nějak moc, to už by sis mohla zaplatit titul na nějaké soukromé VŠ.


Offline - Přeborník Profil 
18. 2. 2016 21:16 Odeslat příspěvek
Jsou lide, co zvladli vejsku za par dnu. :D


Offline - Mírně pokročilý Profil 
18. 2. 2016 21:22 Odeslat příspěvek
Lalo, studuješ VŠ, takže se očekávají nějaké elementární schopnosti.

"Někde jsem slyšela" je informace jak noha. Co kdybys raději zašla na studijní a zeptala se, kolik ten poplatek za "přetahování" studia je?
Pochybuju že na na státní škole 60K.
Dostudoval jsem sice před 4 roky, ale tehdy bylo maximum tuším 24K za semestr. A to ještě zdaleka ne za ten první navíc. První byl zadarmo (sám jsem kvůli změně oboru studoval o roky dýl a nic jsem neplatil), další tuším za 6K, pak 10 ...

Nicméně tady na fóru asi radu nedostaneš. Dělala jsi testy obecných studijních předpokladů? A máš percentil aspoň 50? Pak bys mohla něco dostudoval, "třeba aspoň pajdák".

A vůbec. Nejlíp ti poradí v pedagogicko-psychologické poradně. Tam se takovými věcmi zabývají.


Osobne2> Taky pravda. Populární je prý univerzita ve Sládkovičovu. Absolvent má nejlepší předpoklad stát se profesionálním politikem. Doporučuje Judr. Haszek Miháli.

Edit: Škoda, teď jsem se dočetl, že už nesmí rozdávat tituly. Ale určitě jsou i jiné ústavy.


Offline - Diskutér Profil 
19. 2. 2016 06:10 Odeslat příspěvek
Já vás na rozdíl od jiných povzbudím. Chuť studovat máte, tak studujte a klidně někde jinde.
Já kdysi studoval na jedné škole, kde jsem dopadl podobně jako vy. Sice jen z jednoho předmětu, ale nedal jsem ho ani na čtyřikrát a ze školy mě vyrazili (tenkrát to fungovalo ještě trochu jinak).
Tak jsem šel na jinou školu, kterou jsem vystudoval s červeným diplomem a ten předmět, z kterého mě předtím vyrazili, byl pomalu můj nejoblíbenější a dosud si myslím, že v něm mám výborné znalosti.
Někdy to není o předmětu, ale o lidech.


Offline - Diskutér Profil 
19. 2. 2016 09:20 Odeslat příspěvek
Ja bych z toho taky nedelal tragedii, třeba to priste das...je to "az" za rok, tak nestahuj kalhoty když je brod daleko ;-)
Zkouska je od slova zkouset...tak to zkousej dal :)

A kdyby to nahodou pristi rok nevyslo, tak zaplaceni pul semestru za nadstandardni dobu studia by te nemuselo zruinovat (navíc když to budes platit az za par let a ne hned co znovu nastoupis)


Offline - Inventář Profil 
20. 2. 2016 20:07 Odeslat příspěvek
Me by zajimalo, co si dotycna od toho studia slibuje. Znam napriklad jednoho Bc. z VSE, ktery doposud netusi, co jsou to naklady a jak se pocitaji. :mgreen:


Offline - Přeborník Profil 
20. 2. 2016 20:24 Odeslat příspěvek
To je jedno, hlavne kdyz ma titul. ;-)


Offline - Diskutér Profil 
21. 2. 2016 01:18 Odeslat příspěvek
S474N píše
Me by zajimalo, co si dotycna od toho studia slibuje. Znam napriklad jednoho Bc. z VSE, ktery doposud netusi, co jsou to naklady a jak se pocitaji. :mgreen:

Já zase znám vyučeného automechanika, co neuměl/neumí zapojit startovací kabely a musel jsem mu to ukázat. V té době jsem byl na gymplu :mrgreen:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 2. 2016 12:58 Odeslat příspěvek
Možná to bude trochu drsné. Ale já bych to zabalil. Jsem v pátém ročníku na Informatice a mám zkušenost s těma, co chodí na ekonomku. Jedna skupina studentů ekonomky tvrdí, že když umíš otevřít dveře od fakulty, titul dostaneš. Druhá skupina tvrdí, že je to obtížné a vypadli v prvním semestru. Pár jedinců co tvrdili, že se učí, ale co jsem viděl, tak to nebylo učení, ale parodie...A pokud nedáš jednoduchou matiku v prvním semestru, tak co budeš dělat s předmětem Statistika apod.? Statistiku jsem měl i na informatice a oproti matice v prvním semestru, je to šílenost. V prvním roce to bývá 60 kreditů za ročník, 40 minimum pro pokračování do druhého ročníku. 16 kreditů je limit pro postup do druhého semestru z 30 možných. Pokud nezvládneš ani polovinu kreditů za jeden semestr na ekonomce, tak to zabal.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 6. 2016 13:36 Odeslat příspěvek
Zabalit. Mám vystudovanou právnickou fakultu a Mgr. titul a je mi to vyloženě k ničemu. 5 let života v p....


Offline - Návštěvník Profil 
24. 6. 2016 13:47 Odeslat příspěvek
začátky nejsou těžký. Jestli už takhle tápeš a do 30ti skončíš ve školském systému, tak ten zbytek života taky moc lehkej asi nebude... Pokud nebudeš roztahovat nohy tak stejně skončíš někde ve skladu, kde budeš dělat účetní za 20hrubýho dalších 5let. Prostě konec


Offline - Nadšenec Profil 
24. 6. 2016 21:40 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný píše
Hm, dříve studovali technici ekonomiku o prázdninách... Takže buď se nároky na ekonomiku tak neuvěřitelně zvýšily, nebo se to pokoušejí studovat jedinci, co by dříve nezvládli ani učňák.


Tomuhle nevěř, třeba matika 1 a 2 je na technikách stejná jako na VŠE, jen nekvalitněji podaná, technici mají navíc matiku 3 (dvojné a trojné integrály a víc si nepamatuji :-) ).
A systém je nastaven dost nevstřícně ke studentům, dřív to bylo lepší, třeba technici měli své paralelky a kroužky, znali se, předávali si informace, tohle se ti na VŠE nestane, tam jsi jen osoba zapsaná v počítači.
Jak to řešit ti nikdo neporadí, někdo má na to nervy a riskne to (učitelé jsou srabi a mají problém vyhodit někoho definitivně, takže jsou tací, co to na ty poslední termíny nakonec dají), s kreditama je docela potíž, to by sis ale uhlídat mohla, někteří to řešili druhými přijímačkami a uznáním splněných předmětů.
Pokud jde o peníze - rok studia navíc je zdarma a pokud máš zájem tu školu mít, tak tě ani ten placený neodradí... hodně štěstí.

-- 24. 6. 2016 22:42 --

kamil2268 píše
Statistiku jsem měl i na informatice a oproti matice v prvním semestru, je to šílenost.


Statistika je oproti matice velice zábavná, žádná šílenost :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 6. 2016 22:40 Odeslat příspěvek
Mikka1: Naštěstí už to mám za sebou a pár dnů zpět jsem si pořídil titul Ing. 8-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 27 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies