FinExpert.cz

Přihlásit se




Status studenta (střední škola)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 1. 2020 18:31 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
Jsem studentem čtvrtého ročníku střední školy, zároveň pobírám sirotčí důchod (mamka mi umřela 4 roky zpátky).

Už mám vyuční list (obor elektrikář) a nyní jsem na nástavbě na maturitě, už teď vím, že jsem u maturity bez šance, měl jsem zdravotní problémy a ani mě ten obor nějak nebaví a chtěl bych se zeptat, já vím, bude to znít vychcaně, ale:

Dá se nějak docílit toho, že bych pobíral sirotčí důchod až do konce tohoto školního roku (tj. září 2020), aniž bych chodil do školy?

Už teď mám strašně zameškané, k maturitě by mě nepřipustí, ale už mám jistou práci, akorát chci trošku "využít" systém, abych si mohl užít poslední prázdniny a od září už jít pracovat na 100%.

Díky za odpověď.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
8. 1. 2020 19:32 Odeslat příspěvek
Takže už si vlastně ty prázdniny užíváš ... a chceš si je užívat ještě dalších 8 měsíců bez dalšího otravovaní ze strany školy ... ale od září začneš pracovat na 100% ... tak určitě.
Hele, kdybys chtěl trochu využít systém, nechat si sirotčí důchod, zaplacené socko zdravko a hákovat na černo ... tak bych měl i pochopení.
Takhle ti jen řeknu - fakt toho není problém dosáhnout, když se trochu zamyslíš, tak zjistíš, že tvůj problém je celkem snadno řešitelný.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 1. 2020 07:48 Odeslat příspěvek
Neužívám, do listopadu jsem normálně chodil do školy.

4.11 jsem šel na artroskopii (přetrhané oba menisky a vazy)

Poté jsem byl kvůli tomu měsíc doma, a pak když jsem šel na konci prosince opět do školy, tak mi došlo, že už nemám šanci stihnout dohnat to, co jsem "promarodil".

Takže teď chodím do firmy, kde jsem chodil přes praxi, protože vidím, že to v té škole nemá budoucnost :-D
A prostě můj plán je v ideálním stavu takový - chodit co dva týdny do práce (firma, kde jsem chodil přes praxi ve škole, vždycky lichý týden praxe, sudý týden teorie), abych nevydělal za měsíc více než 10 000Kč, tzn. abych z toho nemusel nic odvádět, tak bych to asi dělal i přes prázdniny a od září už bych tam nastoupil na "plný uvázek"


Offline - Nadšenec Profil 
9. 1. 2020 11:08 Odeslat příspěvek
No, to, že jsi zameškal měsíc díky nemoci, ještě neznamená, že nemůžeš odmaturovat. Jestli to chápu dobře, jsi v posledním ročníku, takže si myslím, že by byla škoda to už nedodělat. Chápu, že tě to už ani nebaví, ale zvaž to důkladně. Maturita se ti může hodit někdy v budoucnu, nikdy nevíš, co bude za X let... A i kdybys to dodělal úplně zbytečně, tak aspoň budeš mít zajištěn ten sirotčí důchod po dobu studia... Věř, že nemáš kam spěchat, ono makat pak budeš asi celý život.. A navíc si také vyzkoušís, že když máš opravdu pevnou vůli a odhodlání, tak zvládneš ledasco, i věci, které se zdají nezvládnutelné. Navíc maturita je jen zkouška, kde je to i o štěstí na otázky...

Co se týče toho důchodu , neznám úplně pravidla, ale co jsem tak v rychlosti koukal, tak mi jako nejlepší strategie přijde udržet se na tom studiu co nejdéle... Pokud to ukončíš a začneš pracovat, tak o to přijdeš. Nevím, jak by to bylo, kdybys šel ihned na pracák. Jestli by ti důchod zůstal nebo ne a jak dlouho. Ale i pokud ano, tak legálně bys pracovat nemohl, tak mi to nepřijde jako dobré řešení.

Osobně bych to řešil tak, že bych zašel za někým ve škole, kdo to má kompetence řešit (nevím jestli třídní, ředitel nebo je na to nějaký studijní poradce či oddělení), řekl bych, že jsem hodně zameškal kvůli té nemoci a absenci a teď v tom hodně "plavu" a nedaří se mi to dohnat řešil s nimi možnosti, jak to vyřešit tj. dohnat to nebo zda třeba lze maturitu odložit - nevím jestli na podzim nebo o rok. Když nic jiného, mohl bys tak získat čas. Ale samozřejmě to znamená chodit do školy... Což asi teď nechceš moc slyšet. Je to samozřejmě tvoje volba, jen si to důkladně zvaž, abys neudělal něco čeho bys později litoval. O nic jiného nejde.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
9. 1. 2020 12:06 Odeslat příspěvek
No, já už jsem nad tím přemýšlel déle, ten uráz, díky kterému jsem pak měsíc nebyl ve škole byl jenom taková třešnička na dortu :-D vlastně já kdybych neměl ten sirotčí důchod, tak bych tu maturitu nejspíše ani nezkoušel, ale řekl jsem si, že když už měsíčně dostávám nějaké peníze, tak to minimálně za zkoušku stojí.

Mám vystudovaného elektrikáře, kde už mám právě i práci, takže aktuálně ani nemám moc motivaci pro to studovat :-D citím, že mám takovou jistotu a už mě to nebaví :-D jako vím, že to bude znít divně, ale i jak jsem přišel do třídy, kde jsem nikoho neznal a prostě chodit do školy, která tě nebaví a bavit se s lidma, které neznáš, nemám tam žádné vyloženě kamarády tomu moc nepřidává no :-D

Jenom jsem si říkal, že bych si trošku prodloužil prázdniny, když už jsou s největší pravděpodobností ty poslední :-D

Já právě nevím, jak by to dopadlo, kdyby mě nepřipustili k maturitě, co to pro mě vlastně znamená :-D právě jak jsi psal, tak ve škole máme nějakou poradkyni, tak za ní zkusím zajít, právě ty zdravotní problémy jsou u mě časté, právě teď mám třeba antibiotika (možná je to i skrz tu školu, jak jsem ve stresu, tak mi pak příjde, že jsem často nemocný :-D )

No, tak uvidíme, jak to dopadne, při nejhorším prostě ukončím studium a půjdu rovnou do práce :-D


Offline - Diskutér Profil 
9. 1. 2020 12:13 Odeslat příspěvek
Tak bóže jeden ročník propadneš a budeš dělat maturitu za rok ......Bez maturity nemůžeš ani k Policii ČR. :-) :-)


Offline - Diskutér Profil 
9. 1. 2020 12:23 Odeslat příspěvek
Dohodl bych se na škole - fakt je, že tvá současná nemusí mít důvod tě držet.
Pokud nebudou chtít, tak najdi libovolnou (čím horší, tím lepší) soukromou v okolí a zajdi tam a zkus si domluvit přestup. Protože jsou placení od kusu, tak nemusí mít problém,když se ukážeš, jen když půjdeš okolo ;-), no a pětky na konci ti nevadí...
Ale jinak mají pravdu Markil, čulibrk... mám tak několik kamarádů, kteří maturitu nepotřebovali, potom ji dodělávali při práci s děckami na krku.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 1. 2020 13:04 Odeslat příspěvek
Znám mechanika nákladních vozů, kterého maturita zachránila. Měl zdravotní problémy a ládoval se léky, aby zvládal dělat, navíc se mu narodilo malé dítě, takže odpovědnost za novou rodinu. Díky maturitě a samozřejmě své odbornosti, mechanika dělal léta, dostal pozici přijímacího technika. A protože se na pozici osvědčil, tak i se svým zdravotním problémem dnes finančně velmi dobře zajišťuje svoji rodinu a nemusí do sebe cpát denně analgetika, protože to není tak fyzicky náročné. A ty máš zdravotní problém už jako hodně mladý...
Takže já být tebou, zatnu zuby, a učím se. Pokud jsi důsledný (a to bys jako elektrikář měl být) a máš vůli, tak maturitu dřív nebo později-v druhém termínu na podzim, uděláš.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 8 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies