FinExpert.cz

Přihlásit se
jaky pozemek pro chatu

Offline - Návštěvník Profil 
7. 4. 2009 20:40 Odeslat příspěvek
Ahoj, tak ruzne bloudim po netu a hledam pozemek, na kterem by se dala postavit chata. Najdu si chatu na mape, na katastru, podivam se, na jakem stoji pozemku, ale pokazde je tam neco jineho. Muze mi tu nekdo poradit, jaky mam koupit pozemek, abych si na nem mohl postavit chatu do 40m2? Muzu ji postavit treba na zahrade, kdyz mi to schvali? Stavebni pozemek jako takovy je drahy. Jde mi o to tam zatim jezdit treba pod stan a az budou penize, tak tam neco postavit. Diky za info.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
7. 4. 2009 21:46 Odeslat příspěvek
A hledáš něco na jen léto nebo tam plánuješ jezdit i v zimě?


Offline - Návštěvník Profil 
9. 4. 2009 00:32 Odeslat příspěvek
Hledam jenom neco pres sezonu, pres zimu tam jezdit nechci


Offline - Mírně pokročilý Profil 
9. 4. 2009 10:32 Odeslat příspěvek
Já bych řekl, že dotaz je hodně neurčitý. V první řadě bys měl přesně vědět, co od té chaty chceš. Jestli jezdit někde 5 - 15 kilometrů za město do vesnice nebo mezi nějaké zahrádkáře, abys mohl pařit v zeleni a ne v paneláku nebo třeba jezdit někde na vysočinu nebo podobný kraj, kde se dá čekat, že nejméně 50 let se tam nedostane ani město ani dálnice a podobná civilizace nebo třeba mít chatu někde v horách nebo v podhůři pod nimi, abys třeba měl noclehárnu a základnu pro nějaké zimní sporty, totéž v bledě růžovém by se týkalo třeba břehu nějaké perspektivní vodní nádrže...
Potom co se týká chaty a nestavebního pozemku, mělo by tam být rozdíl mezi stavbou pevně spojenou s podkladem, tedy když normálně na pozemku chatu postavíš z cihel a trámů na vybetonovaný základ a stavbou nespojenou s podkladem, tedy když chatu přivezeš jako celek, nějakou buňku nebo sestavíš z pár kusů na místě a položíš a třeba přišroubuješ na nějaký podklad z kamenů nebo betonových kusů. To druhé by mělo mnohem průchodnější.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 4. 2009 11:08 Odeslat příspěvek
No tak pokud jde jen o chatku přes léto. Tak se dají samozřejmě pořídit chatičky různého typu, které se dají legálně umístit na jakýkoli pozemek. Tedy i pozemek který není označený jako stavební parcela. Touhle cestou bych se vydal. Je to o dost levnější.
Stačí když to nebude mít základy v zemi a bude to na pozemku jen ležet. Něco takového: http://www.zahradni-domky.cz/zahradni-domky/ Mají tam i chatky do 100 tisíc kč.


Offline - Návštěvník Profil 
9. 4. 2009 21:54 Odeslat příspěvek
Radime, diky za vycerpavajici prispevek. Slo by o pozemek, na kterem by docasne byl nejaky ten zahrani domek, casem bych tam urcite chtel chatu s betonovym zakladem. Jde o to, na jakem typu pozemku takovou chatu pevne spojenou s podkladem postavim. Prece to nemusi byt stavebni pozemek...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
3. 6. 2012 20:00 Odeslat příspěvek
Také by mě zajímala odpověď na "Jde o to, na jakem typu pozemku takovou chatu pevne spojenou s podkladem postavim. Prece to nemusi byt stavebni pozemek..."

děkuji


Offline - Inventář Profil 
3. 6. 2012 20:09 Odeslat příspěvek
musí to být pozemek, na kterém je to územním plánem (pokud ho daná lokalita má) povoleno.


Offline - Diskutér Profil 
3. 6. 2012 20:54 Odeslat příspěvek
to má asi každá i malá vesnička.... a když to není povoleno, tak si tam postavím Mobilheim :D


A kde to přibližně chceš?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 6. 2016 13:52 Odeslat příspěvek
Zajímavě to vysvětlujou na tomto webu - http://www.domky-delta.cz/stavebni-urad-povoleni/


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 2. 2018 12:44 Odeslat příspěvek
No s tím ,že i na blbou takovou obyč pergolu http://www.vetas.cz/produkty/zahradni-pergoly-pristresky potřebujete povolení od souseda a myslím ,že i od stavebního úřadu. Tak chata okolo 40m2 bude potřebovat stavební parcelu a povolení od úřadů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
1. 2. 2018 19:35 Odeslat příspěvek
Co se týká povolení - at uz uzemniho rozhodnuti nebo souhlasu popř. stav. povolení, hodne, ale opravdu hodne zalezi na stavebnim uradu konkretni obce. Nejhorsi je srazka s blbcem nebo SPRAVNYM urednikem. Overeno v praxi. Jinak zakon c.183/2006 sb.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 8. 2018 09:37 Odeslat příspěvek
Ahoj, jeslti mohu doporucit, my mame chatu ve lhote prazeske.. :) je to tam nadherny a vim, ze tam je nekolik pozemku na koupi.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 13 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies