FinExpert.cz

Přihlásit se
Zateplit střechu nebo podlahu podkroví?

Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 8. 2018 11:26 Odeslat příspěvek
Po letošním parném létě, bych se rád trochu lépe ochránil proti vedru.

Mám RD se sedlovou střechou. Střecha je nezateplená, podkroví je neobývané. V létě bylo v horním patře nedýchatelno a doufám, že izolací by se dala situace spoň trochu zlepšit. Zajímá mne, co je lepší:

A: zateplit střechu
B: zateplit podlahu podkroví (tj. fakticky strop horního patra).

Intuitivně se kloním k variantě B - zateplit podlahu podkroví, protože je to menší plocha a asi odpadnou problémy se zateplením špatně dostupných míst v podkroví, které by se musely řešit ve variantě A. Víceméně by to znamenalo jen položit na podlahu izolační desky. Podkroví je nízké a nevyužité, takže jaká je tam teplota, je mi víceméně jedno.

Je to tak, nebo jsem něco přehlédl?
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
26. 8. 2018 12:11 Odeslat příspěvek
Cim to chces zateplovat, ze pises izolacni desky.


Offline - Diskutér Profil 
26. 8. 2018 12:53 Odeslat příspěvek
Jestli půda nebude obývaná a nějak používaná, stačí jen do podlahu půdy mezi trámy uložit vatu na parotěsnou folii. Rozbalit z balíku a nechat přes noc nadýchat. Mezery kolem komína a jiné nepravidelné tvary vycpat natrhanými kusy. Tloušťka vaty co největší co dovolí výška trámu (18 cm je základ, ale klidně více). Na Bazosi najdeš mnoho nabídek na Rotaflex. Samotné položení je obvykle jednoduché a rychlé (můžeš si udělat sám), časově náročnější je příprava, vyklidit půdu a vyčistit prostor mezi trámy.

Foukaná izolace do starého baráku - nebrat, je to sice levný materiál (izolace bezva), ale práce s čerpadlem je dost drahá. Navíce je to nerozebíratelná technologie. Nemožnost zasáhnout do stropu např. el. kabely. Při rek. za pár 10-tek let tě pak mohli proklínat, při bourání je to jedno.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 8. 2018 17:40 Odeslat příspěvek
S474N: ještě nevim čím to zateplit, zatím vybírám jestli podlahu půdy, nebo střechu. Izolační desky jsem napsal jen tak.

DrumSession: Jedna izolace tam už je. Na půdě je podlaha z nehoblovaných prken, pod tím je vrstva izolace (asi nějaká vata), pak sádrokarton - to už je strop místnosti pod půdou. Ale mám podezření, že by to chtělo zaizolovat trochu líp.

Nevím jestli si na to troufnu sám - neraděj bych zaplatil firmu. Ale chtěl bych si předem ujasnit co a jak, aby mne nenatlačili do nějakého nesmyslu.

Takže myslíte že je rozumné nezateplovat střechu a izolovat podlahu podkroví?


Offline - Inventář Profil 
26. 8. 2018 20:28 Odeslat příspěvek
Pokud to neni obytne podkrovi, tak proc bys zateploval vetsi plochu? Firmu na to nemusis pozvat, pac je to uplne jednoduche. Natahnes parotesku, spoje delas lepici paskou na to urcenou a na to (idealne do krize 2 vrstvy) volne pokladas tu vatu. Sam jsem si to takhle resil, daval jsem 2x 20cm. A potom jeste kraje folie po obvodu nalepis takovou specialni hmotou.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 8. 2018 21:56 Odeslat příspěvek
Nu, kdyby stačilo položit tu izolaci, tak bych to asi zvládl sám. Ale mám na půdě odložené nějaké staré krámy, na které není jinde místo, takže potřebuju aby se po půdě dalo chodit. Proto uvažuju o firmě, která mi na to položí nějakou "podlahu". Nebo použije stávající prkennou podlahu kterou trochu zvýší a prostor pod tím vycpe vatou.

Myslíš, že je potřeba dát naspod parotěsnicí folie? Ještě jsem se nekoukal, ale doufám že tam už nějaká parozábrana je - jak jsem psal, teď je tam prkenná podlaha, pod tím vata a pod vatou sádrokarton (strop). A snad i parozábrana - musím tam juknout.


Offline - Inventář Profil 
27. 8. 2018 00:11 Odeslat příspěvek
Ta parozabrana je dost dulezita, to si fakt zkontroluj.

Jinak "duta" podlaha se da vytvorit pres rost.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 8. 2018 10:26 Odeslat příspěvek
S474N: Jasně, podívám se tam. Pokud tomu správně rozumím, tak by parozábrana měla izolovat vatu od místnosti. Takže by měla být mezi sádrokartonovým stropem a vatovou izolací. Je to tak?

A jaké rošty máš na mysli? Existuje nějaký prefabrikát, nebo se ten rošt musí udělat na místě?


Offline - Inventář Profil 
27. 8. 2018 20:26 Odeslat příspěvek
Ano, jde o to, aby do vaty nestoupala vlhkost z interieru.

Rost normalne nejake desky do sebe zaklesnute na vysku a na to polozit OSB desky.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 9. 2018 22:45 Odeslat příspěvek
tady mas fotku[url]https://cs.wikipedia.org/wiki/Parozábrana[/url]
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 10 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies