FinExpert.cz

Přihlásit se




nesouhlas spoluvlastníka při rekonstrukci

Offline - Návštěvník Profil 
16. 12. 2018 12:38 Odeslat příspěvek
Jsme 3 spoluvlastníci bytového domu s 6 byty. Já mám ideální polovinu, zbylí 2 mají každý ideální čtvrtinu. Chci 2 byty zrekonstruovat, ostatní 2 s tím nesouhlasí. Zajímá mě, zda mohu rekonstruovat i přes nesouhlas a jaké případné následky to pro mne může mít a hlavně, zda spoluvlastníci mají právo a možnost rekonstrukci zablokovat nebo zastavit?

Děkuji mnohokrát za odpověď
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
16. 12. 2018 16:35 Odeslat příspěvek
A jak to mate s uzivanim tech bytu? Proc si to nenechate zapsat primo na bytove jednotky, to vlastnictvi?


Offline - Trvalý BAN Profil 
16. 12. 2018 16:39 Odeslat příspěvek
Oni přece nemají důvod nesouhlasit s rekonstrukcí, zvláště, když někdo zadarmo investuje do jejich bytů.


Offline - Návštěvník Profil 
16. 12. 2018 16:53 Odeslat příspěvek
S474N - Se zrušením spoluvlastnictví a pasportizací + rozdělení na jednotlivé bytové jednotky také nesouhlasí. Jinak jsou to byty na pronájem. Já tam nebydlím, oni ano.

marax1 - Bohužel lidé nejsou bytosti jen racionální rozhodující se jen na základě faktů.


Offline - Návštěvník Profil 
16. 12. 2018 21:50 Odeslat příspěvek
Defakto by v bytovem dome mela rozhodovat clenska schuze spolecenstvi vlastniku jednotek pomoci hlasovani.


Offline - Diskutér Profil 
17. 12. 2018 08:01 Odeslat příspěvek
oni ale nemaji jednotky, ale spoluvlastnictvi celeho domu.. jinak by uz SVJ meli (vznika od 5 jednotek a 3ruznych vlastniku)


Offline - Návštěvník Profil 
17. 12. 2018 09:36 Odeslat příspěvek
Přesně tak. SVJ nemáme.


Offline - Návštěvník Profil 
30. 1. 2019 18:17 Odeslat příspěvek
To je dotaz na právníka...ideální spoluvlastnictví je cesta do pekla. :grr: Mám spoluvlastnictví nemovitosti s mojí matkou a jsou to průběžně nervy. Už je to hodně stará osoba, takže jsem zjistila - co se oprav týče - "kdo se moc ptá, moc se dozví" - konzultuji s ní jen to nejnutnější. Sama si je vědoma, že už nedokáže rozhodnout o složitějších věcech.


Offline - Návštěvník Profil 
30. 1. 2019 18:19 Odeslat příspěvek
To je dotaz na právníka...ideální spoluvlastnictví je cesta do pekla. :grr: Mám spoluvlastnictví nemovitosti s mojí matkou a jsou to průběžně nervy. Už je to hodně stará osoba, takže jsem zjistila - co se oprav týče - "kdo se moc ptá, moc se dozví" - konzultuji s ní jen to nejnutnější. Sama si je vědoma, že už nedokáže rozhodnout o složitějších věcech.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 9 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies