FinExpert.cz

Přihlásit se
Ze sklepa suterénní bydlení

Offline - Návštěvník Profil 
29. 1. 2019 12:47 Odeslat příspěvek
Řeším otázku otázku opravy sklepních prostor v řadovém RD z 30-tých let. Ve sklepě jsou 4 místnosti a chodba (dům je celý podsklepený). Sklepní prostory jsou celkově ve špatném stavu - funguje jen jedna žárovka, opadané omítky, dřevěná podlaha strávená - někde už jen hlína. chtělo by to celkovou rekonstrukci - komplet zednické práce (podlahy, omítky), rozvody el, nové dveře a okna...a stále přemýšlím, zda do toho jít. Rozpočet určitě tak 0,5 mil. možná i více. Drahá sranda na skladování čehokoliv - klasické užívání sklepa nebo na zřízení jakési hobby-dílny. Možná by bylo řešením jednotlivé místnosti opravit - upravit vč. zřízení společného sociálního zařízení v jedné z mísností (wc, sprcha, kuchyňka) - a nabídnout jako levné studentské ubytování. Jsem z Brna - velkého města, do centra je to 10min. MHD. Budu ráda za každou zkušenost a názor.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
29. 1. 2019 13:02 Odeslat příspěvek
Jestli tam je vlhko jako v kazdem sklepe, tak tam nikdo chtit bydlet nebude.


Offline - Návštěvník Profil 
29. 1. 2019 13:57 Odeslat příspěvek
Dobrý nápad, ušetříš za okna


Offline - Návštěvník Profil 
29. 1. 2019 15:26 Odeslat příspěvek
MiASX píše
Jestli tam je vlhko jako v kazdem sklepe, tak tam nikdo chtit bydlet nebude.


Vlhkost by se řešila sanačními omítkami a izolací proti zemní vlhkosti - nové podlahy. Dělali by to zkušení zedníci (nebylo by to levné). A mám dilema jak potom tyto prostory využít i jinak, než jako odkladiště sezonních věcí nebo na uskladnění zeleniny.


Offline - Diskutér Profil 
29. 1. 2019 16:18 Odeslat příspěvek
Pronajmu 4 obytné sklepní místnosti LEVNĚ
zn. nájem 2000 Kč/m + topení 7000 Kč/m kalkulováno při topení na 18°C, je tu vlhko, časem plísně a málo světla.


Offline - Administrátor Profil 
29. 1. 2019 18:09 Odeslat příspěvek
Čistě teoreticky - k bydlení se mohou užívat jen místnosti k bydlení zkolaudované. A to ten sklep nemusí splnit (nedostatek světla, atd). Za užívání v rozporu s kolaudací může být udělena pokuta.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
29. 1. 2019 18:12 Odeslat příspěvek
Tak ja osobne treba ze zacatku me kariery v jakemsi “suterennim byte” v RD bydlel. Dokonce i s dojizdenim az do Ivanovic. Pokud to bude slusne vypadat, nebude to vlhke, tak za slusnou cenu to bude hned obsazene. Ono pro nekoho kdo prijde ze skoly do prvniho zamestnani je kazda koruna dobra, takze i sutereni byt se sikne. Nizsi cena najmu nez prumer to pojisti. Navic pokud by to melo byt vicemene jen na prespavani, tim spis. Ale pocital bych s tim, ze to nebude pro nejak moc dlouhodobe najemniky, ze se budou spis tocit ... tipuju tak rok, maximalne dva.


Offline - Nadšenec Profil 
29. 1. 2019 20:16 Odeslat příspěvek
Prarodiče nuceně za minulého režimu v něčem takovém museli mnoho let žít, protože dříve měli živnost která jim byla zabavena..

vlhkosti se nedalo zbavit, aby zdi neplesnivěli tak nakonec děda dal do omítky topné kabely co cca 15cm, to byla jedná možnost jak nemít opakovaně vlhké a následně opadané omítiky..

být to sklep v paneláku tak možná, ale u řadového domu, pochybuju že půjde odstranit vlhkost, muselo by se to z venku okopat k základům atd, plus bude vlhkost sáknout ze zdí okolních domů, pakliže se neodizolují také. např po dešti v takovýchto sklepech bývají na podlahách mokré fleky, atd, nemyslím se že by to mohlo být ke zdravému bydlení..


Offline - Diskutér Profil 
30. 1. 2019 07:52 Odeslat příspěvek
maondra píše
Jsem z Brna - velkého města


:-D

Predevsim je potreba sehnat nekoho, kdo si to prohledne a rekne, co s tim. Zbyva kolaudace a vsechny predpoklady pro ni.


Offline - Návštěvník Profil 
30. 1. 2019 08:02 Odeslat příspěvek
Díky za všechny postřehy. Zedníci navrhují vykopat podlahy do cca 30 cm, odizolovat, položit polystyren, na to hory betonu. To samé zdi - okopat na cihlu, pak sanační omítky. Jde mi z toho hlava kolem. Zedníci jsou kvalitní, už je mám vyzkoušené z jiných akcí, ale nebude toto levná záležitost. Zkusím poptat sousedy - domy v ulici jsou všechny stejné - jak to mají oni s jejich sklepy, v jakém je mají stavu, zda opravovali a jak je v současnosti využívají.
Taky se zeptám na stavebním úřadu - jak s povoleními, resp. kolaudací - toto mě nenapadlo.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 3. 2019 10:47 Odeslat příspěvek
Vypadá to že je barák na základových pásech takže já bych doporučoval dát tam iglů ...

https://www.svepomoci.cz/rekonstrukce/r ... -iglu.html


Offline - Nadšenec Profil 
16. 3. 2019 21:28 Odeslat příspěvek
Pokud tam nebude přirozené světlo z okna, na SÚ to k bydlení neprojde. Viz. ČSN 73 0580-2 :denní osvětlení obytných budov.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 12 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies