FinExpert.cz

Přihlásit se
PVC podlaha

Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 8. 2022 20:09 Odeslat příspěvek
Sháním levné lino a přemýšlím jak poznat, které je na došlap měkké a které tvrdší. Řídí se to tloušťkou nášlapné vrstvy, celkovou tloušťkou nebo třídou zátěže? Jeden výrobce mi napsal, že 3 mm tlusté lino s třídou zátěže 41 je měkké. Existuje vůbec tvrdé lino? Nečekám tvrdost vinylu, ale některá jsou fakt nepříjemně mekká.
Poslední příspěvek


Online - Administrátor Profil 
24. 3. 2023 05:32 Odeslat příspěvek
Tak předně - linoleum a PVC jsou dva rozdílné materiály. Tady jsem požádal ai.com o definici, než bych se tím vypisoval :D

Kód
Linoleum a PVC jsou oba materiály, které se často používají jako podlahové krytiny. Nicméně, existuje mezi nimi několik rozdílů:

Složení: Linoleum je přírodní materiál vyrobený z přírodních surovin, jako jsou lněné vlákna, dřevěný prach, korkový prach a pryskyřice. Na druhé straně, PVC je syntetický materiál vyrobený z polymerů, které jsou zpravidla vyráběny z ropy.

Trvanlivost: Linoleum je velmi trvanlivý a může vydržet mnoho let intenzivního používání. PVC je také trvanlivý, ale není tak odolný proti poškození jako linoleum.

Vzhled: Linoleum má přirozený, matný vzhled a je k dispozici v široké škále barev. PVC může být vyráběn v různých designech a vzorech, a může mít i lesklý povrch.

Ekologické hledisko: Linoleum je vyráběno z přírodních surovin, které jsou obnovitelné a biologicky rozložitelné. PVC je na druhé straně vyráběno z ropy, která je neobnovitelná a její výroba má negativní dopad na životní prostředí.

Cena: Cena linolea a PVC se může lišit v závislosti na kvalitě a dodavateli, nicméně obecně lze říci, že PVC je obvykle levnější než linoleum.

Celkově lze říci, že linoleum a PVC jsou různé materiály s různými vlastnostmi. Výběr závisí na konkrétních potřebách, preferencích a rozpočtu.


Kamarád, taky je aktivní zde v diskusi, si jedno z toho pořídil, nejsem si úplně jist co, protože také tyto dva pojmy zaměňoval. A nebyl moc spokojen, přestože byla krytina označena jako zátěžová, ukázalo se, že až tak velkou zátěž nesnese.

A aby to nebylo jednoduché, pletou se zde obchodní názvy (např. Marmoleum, což je obchodní značka pro linoleum s mramorovým vzorem) a často se PVC označuje jako vinyl.

-- 24. 3. 2023 05:33 --

...sakra, se s tím vypisuji a teď koukám, že je to nějaká stará vykopávka :(
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies