FinExpert.cz

Přihlásit se
Výstavba odvětrání/komínu na hranici pozemku

Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 1. 2023 23:14 Odeslat příspěvek
Zdravím a prosím o radu. Plánuji menší rekonstrukci domu, při které bych potřeboval vyvést odtah z digestoře přes zeď. Plánuji tedy udělat do zdi díru a protáhnout jí trubku. Zeď, o které se bavíme, je u hranice sousedního pozemku (nádvoří, ve vzdálenosti cca 3 m je pak stavba). Mezi obvodovou stěnou budovy a hranicí sousedního pozemku je cca 20-30 cm v rámci kterých bych odtah zakončil. Otázka zní, potřebuji souhlas souseda a může mi v tomto soused zamezit? Je toto právně řešeno?

Je mi znám § 127 odst. 1 občanského zákoníku, přičemž se domnívám, že úpravou nedojde k "obtěžování jiného nad míru přiměřenou poměrům". Rovněž vím o § 25 odst. 6 vyhlášky č. 501/2006 Sb. o obecných požadavcích na využívání území (možnost umístění stavby na hranici, avšak bez stavebních otvorů), ta se však, pokud se nepletu, týká umisťování nových staveb a pokrývá situace, kde zeď budovy tvoří samotnou hranici (tedy nikoliv můj případ).

Děkuji
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
30. 1. 2023 10:32 Odeslat příspěvek
A jde o to, že tam prostě prorazíš díru a budeš to foukat sousedovi do oken, nebo tam bude jen vývod a půjde to komínem po fasádě nahoru?
Z mého pohledu, pokud to tam budeš prostě foukat ven, ty tam okna nemáš a soused ano, tak ho to obtěžovat bude. 3 metry jsou strašně malá vzdálenost. Pak jde jen o to, jakým způsobem to on začne řešit.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies