FinExpert.cz

Přihlásit se
Platba za komunální odpad

Offline - Inventář Profil 
18. 1. 2011 20:57 Odeslat příspěvek
Byly obecní volby, do zastupitelstev se dostala nová košťata, která se snaží dobře mést...
Ale konkrétně: nové zastupitelstvo u nás na dědině vydalo novou vyhlášku o poplatku za komunální odpad, kde se praví:

"Poplatníkem je každá fyzická osoba, při jejíž činnosti vzniká komunální odpad na území obce
XYZ".

Nyní po mně chce starosta, abych zaplatil i za syna, který je sice v bytě trvale hlášen, ale už 3 roky zde prokazatelně nebydlí. Podle mé logiky, pokud zde syn nebydlí a vůbec se zde nevyskytuje, nevzniká při jeho činnnosti (= žádná není) ani komunální odpad a tudíž platit nemusí. Pan starosta ovšem stále mele něco o trvalém bydlišti, přičemž tento termit se ale v obecní vyhlášce vůbec nevyskytuje. Přitom nejde o stálý poplatek na hlavu, ale o četnost vyvážení popelnice.

Jaký je váš názor? Než to poženu vejš :D ?
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
18. 1. 2011 21:59 Odeslat příspěvek
Muj nazor je fuck starosty, at prokaze, ze pri cinnosti syna vznika komunalni odpad na uzemi obce.


Offline - Administrátor Profil 
18. 1. 2011 23:25 Odeslat příspěvek
U nás v domě si jeden obyvatel nechává každý rok vystavit od společenství vlastníků potvrzení, že za odpad platí zde. Jeho "domovské obci" to stačí.


Offline - Inventář Profil 
19. 1. 2011 07:19 Odeslat příspěvek
To S474N: jj, já mu poslal mail, že podle logiky, pokud se syn v obci vůbec nevyskytuje, nemůže ani produkovat odpad. A ještě jsem ho požádal, ať mně vysvětlí, jakým způsobem budou vybírat poplatek od lidí, kteří v obci nebydlí, přijedou autobusem třeba k někomu na návštěvu a odhodí na zastávce jízdenku, tedy komunální odpad prokazatelně produkují :D .


Offline - Inventář Profil 
19. 1. 2011 08:25 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný: no v kazdem pripade by si to mel starosta resit primo se synem ne? Nechapu, proc do toho zatahuje tebe.


Offline - Inventář Profil 
19. 1. 2011 08:53 Odeslat příspěvek
No, za domácnost obvykle platí jeden člověk... Alespoň nevím o tom, že by v kterékoli obci platil extra každý člen domácnosti.


Offline - Inventář Profil 
19. 1. 2011 08:59 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný: no jasne, ze to tak obvykle je. Ale spravne by si to mel hradit kazdy sam, tzn. pokud se to starostovi nelibi, tak ho proste vyfuckuj, at si to resi s tim, koho se to tyka. Ty prece nemas povinnost za nekoho cokoliv hradit :wink:


Offline - Inventář Profil 
19. 1. 2011 11:38 Odeslat příspěvek
Tomáš Marný: tady je možné mít to jak jeden za celou domácnost, tak na "kusy". Takže tomu určitě nic nebrání. Zvlášť pokud je syn dospělý, tak bych starostu poslal víš kam, ať si to řeší se synem sám.


Offline - Inventář Profil 
20. 1. 2011 09:02 Odeslat příspěvek
Pokud by se platilo paušálně za hlavu, tak by mně to nevadilo, je tam prostě hlášenej. Ale sere mně, že si podle zastupitelstva musím nechat vyvážet popelnici minimálně 1x za 14 dní (nebo nemusím, ale musím to zaplatit). I když ji naplním 1x za 2 měsíce.


Offline - Administrátor Profil 
20. 1. 2011 18:54 Odeslat příspěvek
Ono je to těžké. Co si pamatuji, tak se nejdříve platilo paušálně na hlavu. Protože to prý vedlo k neekologickému chování, začalo se platit dle skutečné spotřeby - jenže to vedlo k tomu, že si někteří lidé objednali takový rozsah služeb, který nemohl jejich potřebu pokrýt a nadbytečného odpadu se nakonec zbavovali různě (sousedovi do popelnice :), pálení v kamnech, černé skládky). A tak stále oscilujeme mezi placením za hlavu a platbou dle spotřeby.
Varianta určité minimální spotřeby (tedy ono 1 x za 14 dní) s případnou možností doobjednání služeb za příplatek mě nakonec přijde nejlepší, ale samozřejmě nebude každému vyhovovat :(


Offline - Diskutér Profil 
20. 1. 2011 19:17 Odeslat příspěvek
Ta vyhláška má ale hloupé znění. Jak chce prokazovat komukoli produkci odpadu? Nechystá tam matrix? U nás je to podle trvalého bydliště a šmitec.


Offline - Inventář Profil 
20. 1. 2011 19:56 Odeslat příspěvek
Patriku, 1x za 14 dní u mne není minimální spotřeba. Ke kontejnerům na plast, papír a sklo to mám 150 metrů, takže jsem třídil. Mám zahradu, takže různé slupky šly do kompostu. Soused má psa jako tele, takže kosti od kuřete, kůže z kolene atd. psovi. Baterie jsem vozil do práce, kde na ně máme extra nádobu. Takže mně zbyly plechovky od olejovek a víčka od piva, případně umaštěné papíry od tlačenky.

Teď na to pochopitelně kašlu a házím všechno do popelnice.

S tím placením spotřeby to bylo taky. Bylo pár jedinců, kteří si koupili na rok dvě jednorázové známky na odvoz, aby se neřeklo, a zbytek řešili tak, že dali na popelnici dvacku. Kterou popeláři sbalili a popelnici vyvezli. Takže teď máme na druhou stranu extrém, že mám platit odvoz 1x za 14 dní, i když popelnici naplním 1x za 2 měsíce.

To SocPredador: S tím zněním máš pravdu. Jenže pan starosta (BTW zkrachovalý neúspěšný podnikatel) bez vzdělání si myslí, jakej není génius, a jak to natřel důchodci inžinýrovi, kterej dělal starostu před ním.


Naposledy upravil Tomáš Marný dne 20. 1. 2011 20:10, celkově upraveno 1


Offline - Diskutér Profil 
20. 1. 2011 20:07 Odeslat příspěvek
1. Text te vyhlasky je formulovat pekne mizerne, podle nej bys musel platit i za navstevy.
2. Neni v nem nic o trvalem bydlisti, tudiz argument starosty je nesmyslny.
3. Pokud by ses hodne nudil, napis starostovi doporuceny dopis (aby jej nemohl zaprit), ze tvuj syn nesplnuje podminky obecni vyhlasky. Muzes ho dale odkazat, at jedna primo se synem, kdyz je plnolety, ovsem to bude v praxi znamenat, ze posle dopis tobe do baraku a resit to budes muset ty.

Jinak suverene nejspravedlivejsi system maji tusim v Japonsku, kde si zakoupite na kazdy druh odpadu sacek prislusne barvy a ceny. Ovsem takoveto reseni by v CR opravdu nefungovalo.


Offline - Inventář Profil 
20. 1. 2011 20:19 Odeslat příspěvek
1) Naprosto přesně, museli by platit i lidi, co přijedou k někomu autobusem a na zastávce vyhodí jízdenku
2) To jsem psal starostovi taky.
Prostě to nechám vyhnít, a když si ten obecní blb nedá pokoj a pošle mně nějaký výměr, tak se odvolám.


Offline - Inventář Profil 
21. 1. 2011 14:26 Odeslat příspěvek
Tak bych řekl, že už mám jasno... Starosta si kapánek plete místní poplatek, kde se opravdu platí za trvalé bydliště, a poplatek za komunální odpad, kde se platí za osobu, která odpad produkuje...
Tak ho nechám, ať mi pošle ten platový výměr, a blbce z něj udělám až v odvolání.
http://www.ochrance.cz/chcete-si-stezov ... latnovani/


Online - Inventář Profil 
16. 3. 2011 00:46 Odeslat příspěvek
Ve výměru to může navýšit na 300%, ne?

Není to spíš o sousedských vztazích? Já jsem ani nenašel v naší obci tu vyhlášku, no protože po mě nikdo nic nechtěl a popelnici (taky) nemám a takže asi nemám smlouvu = neplatím, takže asi smluvní systém..

Ale jsou (z doslechu) obce, kde se platí za trv.bydliště i když tam nikdo nebydlí a nazdar (400 Kč na hlavu a rok), takže Tomáši, Váš starosta IMO přeformuluje vyhlášku a bude vybírat na hlavu... Místní systém. To by mě zajímalo, jaký tohle je tunel, až 500 Kč z trvalého bydliště, férový mi přijde smluvní systém (pro RD).
--
Dříve pod víko popelnice 10 Kč, dnes už se dává 20? :-D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 16 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies