FinExpert.cz

Přihlásit se
Likvidace letajicich krys

Online - Diskutér Profil 
29. 5. 2023 21:14 Odeslat příspěvek
Vazeni pratele, mate nejake ucinne tipy jak se efektivne zbavit holubu? Osazeni cele celni strany domu hroty by vyslo odhadem na vyssi desitky tisic. S nejvetsi pravdepodobnosti by ovsem zacali sedat na stresni okna a okapy.

Maketa havrana je uz delsi cas neucinna, sedaji si na ni. Cedecka neni kam veset. Nemusi jit primo o fyzickou likvidaci, staci je odpudit.
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
29. 5. 2023 21:36 Odeslat příspěvek
Nad místo, kam si sedají, umístit tenký drát. Drát zabrání usednutí holuba na místo a současně je tak tenký, že se na něho holub nemůže posadit (neudrží se na něm).


Offline - Návštěvník Profil 
30. 5. 2023 07:59 Odeslat příspěvek
Drát zní zajímavě, asi by mohlo fungovat a nebude to drahé. Na fasádách občas vídám realistické velké sovy, možná to funguje líp než havran.

Jak je odpudit od celého domu (panelák/bytovka nebo rodinný dům?) nevím, mám jen zkušenost s balkonem:

Havran chvíli fungoval, ale časem si zvyknou. Možná by dva/tři byli účinnější. Asi by šlo vyzkoušet i nějakého velkého plyšáka atd, ale myslím, že by se musel přemisťovat.
Ale zpět k reálným zkušenostem - po čase přestal havran účinkovat, holubové byli stále troufalejší, po čase už jim ani nevadilo že je někdo na balkoně, zareagovali až na blízké přiblížení.
Koupil jsem kuličkovku, že je vždycky trefím a oni odletí a časem se začnou balkonu vyhýbat. Chyba lávky, normálně jsem holuba trefil, on se otřepal a zůstal sedět.

Ač nerad, přistoupil jsem k drastickému řešení a použil Slavii. Jakmile šli první dva nebo tři dolů, tak se ostatní začali balkonu vyhýbat...

Asi je někdo poblíž krmil nebo nevím, jak to, že byli tak nebojácní...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies