FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

vodné a stočné

Offline - Poslední varování Profil 
13. 1. 2023 09:54 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Spotřebu 3 m3 teplé vody má vedle mě soused, který nemít byt, tak si myslíš, že je to bezdomovec..my čtyřčlenná rodina, dvě malé děti, máme ročně cca. 40 kubíků jen té teplé, necelých 60 studené. Možná jsme rozmazleni, ale přijde mi normální se min. jednou denně sprchnout,

Velice dekuji za srovnani, abych mel predstavu :-) Natocil jsem i video, ze mi vodomer funguje (mam jen na teplou vodu jak zde pisu). Soudim ale ze vse je spravne, jelikoz pred tim to delala jina rodina, kdy pan chodil, radne provedl kontrolu vodomeru, zapsal a odesel. Po nem to ted prebrali jiny jako spravci a delaj to uz min 3 roky, hadam ze byse za tu dobu nekdo ozval kdyby to bylo chybne :-)
Ja se sprchuju prave hodne v zime tak 2x / den a v lete klidne 3x za den :-) Jen se sprchuju vzdy studenou vodou i v mrazech (to je vic studena) a nadobi se umeje taky vetsinou studenou vodou (vyjmecne kdyz je neco mastne tak teplou).
Spotrebu me rikala ta pani ze posledni rok 4 kubiky. Ted to peclive bylo kontrolovano, jeste jsem se ptal zda to je dobre a spotrebu za rok mam 3 kubiky na teple vode :-) Nikdy jsem to neresil, proto ten dotaz, ze jsem nevedel vlastne jestli je to hodne na cloveka za ten rok a nebo malo :-D

pozn. kamaradka je mlada a rikala ze sprchovat se ma jen 2x za tyden, jelikoz to neni jinak zdrave ;-) Jinde ctu nazory, ze teplou vodou si nici lidi filtr na kuzi, poskozuji si prirozenou ochranu kuze
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
13. 1. 2023 10:55 Odeslat příspěvek
Ano, s tím souhlasím, není opravdu potřeba se sprchovat/koupat každý den (s výjimkou parných letních dní, kdy je člověk propocenej).


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 1. 2023 21:55 Odeslat příspěvek
Tak to záleží, jestli člověk vykonává nějakou práci, při které se zapotí, zapráší, ušpiní, apod. Jinak na tom bude zedník a jinak úředník.


Offline - Poslední varování Profil 
14. 1. 2023 04:32 Odeslat příspěvek
To vi uz skoro kazdy, ze denni koupel nadmerne vycerpava kuzi, coz je nejvetsi organ lidskeho tela…

Pred 200 lety se i slechta koupala v teple vode treba 1x za rok, btw :-)


Offline - Poslední varování Profil 
8. 2. 2024 18:31 Odeslat příspěvek
Mam dotaz, bude pro majitele domu / bytu opravdu povinne mit na vse merak od roku 2027? :-l

Nová vyhláška se rozhodně nebude líbit všem
Domácnosti budou muset každý měsíc informovat o své spotřebě
Novinka se týká také samotných měřidel spotřeby energií.
bytových vodoměrů


Pokud by vodomer nebyl, co se stane? Dostava majitel pokutu? Bude to moct nejak obejit?


odkaz: https://www.drevostavitel.cz/clanek/vyu ... .sznhp.box


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2024 13:22 Odeslat příspěvek
Energie = tepla voda.

Kde ctes o studene? Do té doby, třeba ještě budou nějaké změny


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2024 19:41 Odeslat příspěvek
vpe: diky, super takze tepla staci tam splnuju tudiz spotreba je jasna, merak je :)

Ja jen ze bych nerad pridelal majitely starosti, aby me musel montovat neco na studenou :D


Offline - Přeborník Profil 
9. 2. 2024 19:54 Odeslat příspěvek
Chápu správně, že novela ohledně základní a spotřební složky platí nejen pro centrální vytápění, ale i pro dodávku teplé vody? U nás bude veselo, máme energeticky náročnou budovu “C” a tak se už nemůžu dočkat na xté vysvětlování, že ta příprava teplé vody k okamžitému odběru stojí také nemalé peníze a konečně se spravedlivě rozúčtuje všem.


Naposledy upravil dr._lukas dne 10. 2. 2024 03:32, celkově upraveno 1


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2024 20:03 Odeslat příspěvek
dr._lukas: to poznas i jak je energeticka? :D
To ja treba nemam sanci zjistit jakou energickou budovu mam, ale hadam ze tu nejhorsi :D


Offline - Přeborník Profil 
9. 2. 2024 20:59 Odeslat příspěvek
Při rekonstrukci, zateplování fasády a nové omítky jsme dostali i průkaz o energetické náročnosti budovy, z toho bude předpokládám správce, který má vyúčtování na starosti, vycházet.


Offline - Poslední varování Profil 
9. 2. 2024 23:53 Odeslat příspěvek
Základní složka spol. nákladů na teplo spotřebované na poskytování teplé vody činí 30 % a spotřební složka 70 % nákladů už mnoho let, jak to souvisí s novelou???

Dokonce i když si exot dal bojler a odpojil se od spol. TUV, musel platit 30% podle m2.

Jeden se takhle odpojil od společného topení, myslím že už prosoudil statisíce. Tam totiž bude vždycky platit minimálně 80% průměru bez ohledu na spotřebu (zjednodušeně lze říci, že základní složka je tedy 80% ) takže se odpojení na pankáće nevyplatí. Protože mu to jde dát jako neumožnění odečet, a pak zaplatí 300%


Offline - Přeborník Profil 
10. 2. 2024 03:07 Odeslat příspěvek
No pochopil jsem to tak, že s novelou dochází podle energetické náročnosti budovy také k úpravám základní a spotřební složky nejen u centrálního tepla, ale i teplé vody. Aspoň původní články na netu to zmiňovali.
Tak nic no, čekal jsem, že dojde ke změně i tady, protože když ohříváš v tom zmiňovaném bojleru, tak elektrárnu taky nezajímá, že jsi nakonec tu vodu nespotřeboval..


Offline - Poslední varování Profil 
10. 2. 2024 15:18 Odeslat příspěvek
Tak o takove zmene zatim nevim, dohledej, zalinkuj.

Vsak proto uz 10 mozna vic let plati pevne ZS30:SS70% pro TUV… (u vytapeni je ZS:VS variabilni prave z duvodu ruzne tepelne narocnosti)

Takze vas panelak ma prikladne fakturu na 100.000 Kc za ohrev teply vody (drive TUV).

30.000 se rozdeli mezi odberatele v pomeru jejich podlahove plochy!
70.000 se rozdeli mezi odberatele v pomeru jejich meridel TUV (spotrebovane vody).

Videl jsi nekdy vyuctovani SVJ nebo BD? Poslednich cca 5 let je k tomu povinny i rozuctovani TUV a tepla… Ono to 99,99 lidi necte :) A hodne SVJ to rozuctovava chybne.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Stránka 10 z 10 [ Příspěvků: 148 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies