FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Přechod k jinému dodavateli el. energie

Offline - Nadšenec Profil 
17. 9. 2013 15:59 Odeslat příspěvek
Tak jsem se koukl na na ceníky ČEZu. Mám D56. Dnes V NT platím 1832/MWh. pokud zafixuji s e-tarifem (který má nyní) budu platit 1670Kč. Pokud fix budu platit 1472Kč. Já bych už dnes na 1472Kč zafixoval ale s e-tarifem (za nižší poplatky - některé). Dnes jsou ceny na burze okolo 40EUR/MWh a další pokles by byl dle mého názoru jen krátkodobý výkyv. Když si připočtu DPH, daně a zisk považuji dnes cenu mezi 1400-1500kč/MWh za rozumnou.

Naposledy upravil sniper76 dne 17. 9. 2013 18:32, celkově upraveno 1
Poslední příspěvek

Offline - Diskutér Profil 
17. 9. 2013 16:35 Odeslat příspěvek
No pokud máte spotřebu nad 5 MWh ročně, tak už je prakticky eTarif nanic. Ročně uspoříte 12x50 Kč, ale 5x200 je prostě víc. S vyšší spotřebou se to pak jen víc vyplatí. Já se s ním asi rozloučím, ale chtěl jsem ho mít z principu co nejnižší platby. Jen myslím, že mluvíme o ČEZ FIX, ne Comfortu. Ten platí až od ledna a má vyšší ceny než FIX, stálá platba je tam ještě o 10,- vyšší, což ale nehraje roli.

Horší pro FIX je fixovačka, nerad bych tu za rok brečel, jako ti, co fixovali na začátku léta, to byl slušnej vejdrb, nikoho ale neznám :-)

17. 9. 2013 17:58 Odeslat příspěvek
No já si myslím že ceny na burzách dlouhodobě pod 40EURy (1000Kč) nebudou. když k tomu přidám daně, tak proč nefixovat za 1450?

Offline - Návštěvník Profil 
18. 9. 2013 07:06 Odeslat příspěvek
Jak je to s ČEZ FIX? Když se upíšu, tak jsem fixován do konce roku 2015. A to upsání se týká jen silové elektřiny nebo kompletně celé částky vč. poplatků za obnovitelné zdroje apod, nebo-li to co reguluje ERÚ?

Offline - Inventář Profil 
18. 9. 2013 07:15 Odeslat příspěvek
Ještě že to mají na webu, uprostřed stránky, velké jak kráva... :roll:
ČEZ FIX
o 20 % levnější silová elektřina

18. 9. 2013 07:27 Odeslat příspěvek
Takže pokud se ERÚ rozhodne "svoji část ceny" snížit poté, co se upíšu k ČEZ FIX, tak na tom neprodělám a bude mi tato část také snížena? Tato nabídka mi totiž přijde lákavá, ale než se upíšu, tak raději sbírám všechny informace a ptám se jako "blbec", než abych ve finále litoval... :-)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 9. 2013 13:31 Odeslat příspěvek
A než se upíšete na dva roky, nebylo by lepší počkat, jak zareagují ostatní dodavatelé a až pak se rozhodnout? ;-)

23. 9. 2013 15:41 Odeslat příspěvek
Ale nečekejte dlouho, nebo tu úsporu do měsíce propálíte :-)

25. 9. 2013 11:50 Odeslat příspěvek
yowie píše
No on je to docela problém psát přesná čísla, protože každý měl před tím jiného dodavatele. V průměru se u nás při aukci ušetřilo 30%, tzn. když je to dražba silové energie (45% podíl na ceně) tak to vychází v průměru na 13,5%, což by dle mého měla být průměrná úspora na celkové ceně.

Ok, stačí teda napsat, jaké byla vysoutěžena cena silovky? Předpokldádám že se jedná o cenu na rok 2014?

26. 9. 2019 13:35 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
z důvodu zdražení mi byla vypovězena smlouva a změněnna na aktuální cenu se závazkem 24 měsíců:

vysoký tarif
1,360 bez DPH | 1,646 s DPH
nízký tarif
1,360 bez DPH | 1,646 s DPH
měsíčně
55,00 bez DPH | 66,55 s DPH

Je to dobrá cena, nebo se mám poohlédnout u jiného dodavatele. V současných cenách se neorientuji.
Díky za názory (rozumné)

26. 9. 2019 14:10 Odeslat příspěvek
buď použij kalkulátor: https://kalkulator.tzb-info.cz/
nebo mrkni referenčně na Skauty: https://www.skautskaenergie.cz/kolik-usetrim/

26. 9. 2019 17:49 Odeslat příspěvek
Tohle znám, ale je to celkem nepřehledné. Jen mne zajímala ta konkrétní cena jestli je OK.

26. 9. 2019 17:49 Odeslat příspěvek
S ohledem na to, že se v problematice neorientuješ, řekl bych, že nejlepší volbou pro tebe budou ti skauti. I kdyby nebyli úplně nejlevnější, dlouhodobě k nejlevnějším patří, ale hlavně jednou to tam převedeš a pak se v podstatě nemusíš o nic starat, budou to dělat za tebe. Do konce 2020 je pevně daná současná cena a touhle dobou příští rok budou zase soutěžit co nejlevnější novou cenu. Jen si projdi jejich web, až pochopíš jak fungují (oni nejsou dodavatel)

26. 9. 2019 18:01 Odeslat příspěvek
@bado: pokud ti připadá kalkulačka nepřehledná, tak pak dej na Markila a netrap se.

Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 9. 2019 08:30 Odeslat příspěvek
bado píše
Dobrý den,
z důvodu zdražení mi byla vypovězena smlouva a změněnna na aktuální cenu se závazkem 24 měsíců:

To někdo vypověděl a podepsal změnu za vás ?

Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 43 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies