FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Offline - Poslední varování Profil 
28. 8. 2021 01:09 Odeslat příspěvek
To jsi měl útratu přes 30.000 za plyn? Mozna jsi spis mel tehdy nakupovat polystyren
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
29. 8. 2021 09:39 Odeslat příspěvek
pro VPE :-)) ty matěju, podívej se co jsi mi psal přes PM 1.9.2020 - že bys mi doporučoval Bezdodavatele, že cena plynu půjde určo dolu :)))))))))))) bohužel odběr na rodinném baráku kde je na plyn topení, ohřev vody, vaření (krom trouby) takový je. A to jsou 70tky zdi a cca 4 roky nová plastová okna a zateplení stropu. Polyš nemá vubec cenu řešit. Topí se během zimy pořád - v baráku pořád někdo je. Takže nyní přestup ke Skautům, když se tobě nepovedlo tipnout cenu plynu a tvrdil jsi, že půjde dolu a elektrika nahoru. :-)


Offline - Nadšenec Profil 
29. 8. 2021 10:06 Odeslat příspěvek
pivinecek: Koukám na vývoj ceny u nich, to je teda brutál. Aktuálně MWH bez DPH za cca 1350,-.... :shock:

A k tomu ještě ten denní poplatek atp.

https://www.bezdodavatele.cz/cenik/

Celý letošní rok zatím jsou cenově nad Skauty a poslední měsíce násobně... :-D

Ale při nějaké bouři myslím v Texasu letos v únoru dostali lidi větší lekce... Tam někteří třeba za 4 dny topení 17k dolarů, a princip fungování té firmy podobný, jako bezdodavatele a ještě v tom bylo namontované MLM, ale ta firma už skončila a snad jí ještě předtím stihli odebrat i licenci.

Tak ať jsi co nejdřív u Skautů, pomineme-li další poplatky, tak i jen čistě za plyn platit 35100,- u bez dodavatele (počítáno s aktuální srpnovou cenou), nebo 13780,- u Skautů...

To je skoro 22k rozdíl, tak snad zachráníš dovolenou v roce 2022, protože ten rozdíl by opravdu na skromnější rodinnou dovolenou stačil...


Offline - Administrátor Profil 
29. 8. 2021 15:08 Odeslat příspěvek
pivinecek píše
pro VPE :-)) ty matěju, podívej se co jsi mi psal přes PM 1.9.2020 - že bys mi doporučoval Bezdodavatele, že cena plynu půjde určo dolu :))))))))))))
Taky jsem se chtěl zeptat co jakého dodavatele má VPE, který tady všechny přesvědčoval, že nejlepší je mít ceník, který se řídí cenami na burze, že ceny půjdou dolů.
Velice děkuji za příspěvek, který mě opravdu rozesmál :lol:


Offline - Poslední varování Profil 
2. 9. 2021 00:03 Odeslat příspěvek
@Rop Muzes mi odkazat takovy prispevek, kde jsem neco takoveho tvrdil? :-) Uz si nepamatujes, tvrdil jsem, ze to je pro pripad, kdy veris tomu, ze ceny pujdou dolu a sofistikovane tu uvadel kdy a komu se to eventualne muze vyplatit.

Jo a mimochodem, ze je cena v srpnu vysoka, kdyz se netopi? Zatim teda v topne sezone byla burzovni cena vyrazne nizsi nez u jakehokoliv dodavatele plynu.

-- 2. 9. 2021 01:16 --

pivinecek píše
pro VPE :-)) ty matěju, podívej se co jsi mi psal přes PM 1.9.2020 - že bys mi doporučoval Bezdodavatele, že cena plynu půjde určo dolu :)))))))))))) bohužel odběr na rodinném baráku kde je na plyn topení, ohřev vody, vaření (krom trouby) takový je. A to jsou 70tky zdi a cca 4 roky nová plastová okna a zateplení stropu. Polyš nemá vubec cenu řešit. Topí se během zimy pořád - v baráku pořád někdo je. Takže nyní přestup ke Skautům, když se tobě nepovedlo tipnout cenu plynu a tvrdil jsi, že půjde dolu a elektrika nahoru. :-)



PIVINECEK: Napsal jsem ti presne toto:

Pokud veris v pokles burzy, spot je dobra varianta.
O pevné ceně lepší než skaut zatím nevím.

Pro spot s vysokym odberem, pokud veris, tak nejlevnejsi bude tohle: bezdodavatele.cz/cenik/
Jen denni poplatek + cena burzy bez marze.

Skautskou pouzivam



Protoze tys tam mlel o spotu od BEE, ktery byl pri vetsim odberu drazsi. Take jsem ti napsal, ze mam Skaut, ehm.

A ze jsem “si myslel” 1.9.2020 ze plyn pujde dolu? Jo to je pravda a chvili se i zdalo ze pujde: https://www.kurzy.cz/komodity/zemni-ply ... -czk-1-rok

Jak vidim tak cena byla az do konce topne sezony (do kvetna) vice mene na stejne urovni podle trhu (nicmene lokalni burza je asi jina).

…dnes aby clovek pred kazdou vetu daval disclaimer : toto neni investicni doporuceni… o<:)

Přílohy

35BF94B1-CF41-4509-AAA6-E67A41CA6AC0.jpeg
35BF94B1-CF41-4509-AAA6-E67A41CA6AC0.jpeg
[ 418.8 | Zobrazeno 38 krát ]




Offline - Administrátor Profil 
2. 9. 2021 07:19 Odeslat příspěvek
viewtopic.php?f=334&t=1200274&p=12720219#p12720219
viewtopic.php?f=334&t=1265892&p=12684453#p12684453
:lol:


Offline - Poslední varování Profil 
2. 9. 2021 13:48 Odeslat příspěvek
Topna sezona konci kdy, v kvetnu.

Jak se divam na graf tak do kvetna ta cena byla na stejne urovni jako pred rokem. Jeste jsem ti to tam namaloval. V kvetnu se kazdy mohl rozhodnout sam ne? S ohledem na to, ze cerven-srpen nikdo netopi, tak ani nikdo moc neprodelal ve vypovedni dobe.

Takze brecis proc, ze jsem rekl “ Pokud veris v pokles burzy, spot je dobra varianta. “ anebo ze spot mozna momentalne nebude do 2022 vyhodnejsi nez fix?

Ja nikde netvrdil, ze bych dotoho spotu osobne sel dokonce jsem mu i napsal, jak se to ma a ze ta firma je rizena clovekem z BEE a vyuziva lidi a pocitace BEE ;-)

Ale kdybych byl vyrobce s novou mFVE, tak bych na spot sel, protoze vykup je za stejnou cenu jak nakup a ve spicce se prodava prebytky i za 2,- Kc / kWh :-)))


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 9. 2021 15:00 Odeslat příspěvek
Zdravím. Máte někdo zkušenost s firmou České teplo (ceník mají od 1.9. 2021 ) ? mám odběr kolem 8000 kw/h. zatím jsem do konce roku u MND ,ale dle kalkulačky TBZ bych po přechodu na ceník od 1.1 2022 platil cca o 1000 kč více . Komoditu mají sice dražší ,ale mesíční stálý plat je pouze 22 kč vs 168 vč dph. S MND všechno v pořádku ,komunikace atd. Tak jestli to stojí za tu námahu přecházet jinam ,když u MND bude ta cena do konce roku 2023. České teplo pak může zdražit začátkem roku a budu na tom nastejno a budu muset vše řešit znovu a možná ještě za horších podmínek .Tak jestli s nimi někdo nemá zkušenost .

PS. před měsícem jsem uvažoval i o skautech ,ale ti ted k 9.9. ukončují nábor nových OM a mám i trochu strach jestli to zdražení Kolibříka úplně nepoloží .

Díky


Offline - Administrátor Profil 
6. 9. 2021 15:28 Odeslat příspěvek
Spíš mě napadá, že bychom měli odpovědět na otázku, kdo je druhý nejvýhodnější dodavatel plynu (a elektřiny). Přece jenom třeba budeme mít málo času na rozhodování, až to Kolibříka zlomí.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 9. 2021 16:46 Odeslat příspěvek
To doufám, že se nestane, že ten logický příliv klientů zastavili včas. Ale i kdyby, tak se nic moc dramatického neděje, mě kdysi dávno krachnul dodavatel elektřiny z aukce, ještě než mi začal dodávat... Si pamatuju, jak jsem jim psal, že už asi nemá cenu jim posílat výpověď, když už nemají ani licenci a oni, že ok, že mám pravdu... :-D

https://www.novinky.cz/finance/clanek/c ... ergii-7877

Ale snad to vydrží, baví mě posmívat se kamarádům, kteří jsou chytří jak rádio a "pro pár korun to nebudu měnit přece...", to vše, než jim došel nový ceník od jejich dodavatele.... :-D


Offline - Diskutér Profil 
6. 9. 2021 16:50 Odeslat příspěvek
České teplo je ok, seriozni jednani, drzi ceny do posledni chvile, akorat neumi SIPO a kdyz jsem s nimi resil smlouvu vse bylo nutne zasilat postou.


Offline - Inventář Profil 
6. 9. 2021 17:34 Odeslat příspěvek
Jo, České teplo bylo v pohodě, všechno fungovalo. Byl tam ale problém, že pak najednou zvedli razantně cenu za místo i komoditu. Slušně jsem je upozornil, že to trochu přehnali, jestli to nevyřeší, takže odejdu. Odmítli to, podepsal jsem smlouvu jinde, no a asi za měsíc se ozvali, že by se s tou cenou něco dělat dalo. Pro mě to už bylo ale pozdě.


Offline - Diskutér Profil 
6. 9. 2021 18:46 Odeslat příspěvek
To samé mi udělal ČEZ - až jsem čuměl na jakou cenu se dokázali dostat - poděkoval jsem a zůstal u mírně dražšího, ale stabilního dodavatele.


Offline - Poslední varování Profil 
6. 9. 2021 19:54 Odeslat příspěvek
retron píše
České teplo je ok, seriozni jednani, drzi ceny do posledni chvile, akorat neumi SIPO a kdyz jsem s nimi resil smlouvu vse bylo nutne zasilat postou.


Nepsal jsi to už před rokem o poště a já na to že ne? Že to stačilo mejlem?

Jenže kolik % lidí umí používat Acrobat v mobilu (nebo dropbox sign nebo cokoliv)?

Takže to proběhlo asi takhle:

V 9 telef. co a jak a že to spěchá…

Odpověď že není problém že to stačí mejlem.

Tak jsem to PDF dal v 9:30 podepsat odběrateli a odeslal. A oni to stihli před 10:00 (limitní hodina tehdy) dodat na OTE a tedy v ten den bylo požádáno, lhůta 30 dnů bez dodavatele nepřekročena…

Výhoda malého dodavatele. Tento to určo po mě NECHTĚL POŠTOU! A ani EON, ČEZ s další, kam na to lidi chodíte? Možná Bohemka to chtěla, ale v jejich odpovědní obálce na jejich náklady šle to už je > rok.

-- 6. 9. 2021 21:05 --

Jo a minimálně na iOS je editace a i podepisování příloh PDF integrovaný přímo v iOS a její app. MAIL už mnoho let (5?)…

stačí vědět, kde a jak v mejlu naklikat. Nestalo se mi nikdy, že by podpis někdo odmítl, možná proto, že to málokdo zná a umí používat? jde vrátit podepsaný mail z iphonu do 20 vteřin od doručení. Teď jsem to změřil.

Tip: smlouva se beztak stane platnou nejpozději placením záloh. Bohemka nejspíše jde papírem proto, aby mohli vymáhat pokuty 6050 Kč :-) jelikož to dle judikátu musí mít ve smlouvě, tak ta smlouva je základ pro pokutu (u nich).

-- 6. 9. 2021 21:11 --

yowie píše
https://www.bezdodavatele.cz/cenik/

Celý letošní rok zatím jsou cenově nad Skauty a poslední měsíce násobně... :-D


To není pravda. POZOR jejich graf porovnává k jejich škodě ceny s DPH, tedy úroveň skauta = 641 Kč, takže jsou stále pod cenou skauta někde okolo 625 průměru (viz graf), když se podíváš na tu zelenou čáru (zohledňuje zjevně topnou sezónu) - jejich údajný průměr a když neřešíš denní paušál (ten u mnou doporučených odběrů >20MWh nehraje asi žádnou roli).

Ale logicky správná úvaha byla po konci topný sezóny v květnu jim dát vale a koupit akcie Gazpromu!

Jak říkám, kdo měl odběr 20 MWh jak jsem doporučoval, pravděpodobně hooodně ušetřil. Ale ne tolik jak se čekalo to uznávám, pravdu měl asi ten, kdo tvrdil, že to Biden po….

Přílohy

5C814518-0879-4AE9-A319-BABD1646E68C.jpeg
5C814518-0879-4AE9-A319-BABD1646E68C.jpeg
[ 230.41 | Zobrazeno 67 krát ]




Offline - Diskutér Profil 
6. 9. 2021 22:53 Odeslat příspěvek
jo bylo to před covidem, to souhlasí, jen predavam to co mi pán dal za informace a jelikož jsem dával výpověď na zaklade zmeny ceny a měl jsem na to 10 dni, tak jsem se nehodlal crcat se smlouvami na poštu, na čemž pán z ČT bazíroval, tak jsem přešel tehdy k Energie ČS
Má zkušenost je, že naopak menší dodavatelé měli problém s el. komunikací např. do covidu i takové Fonergy, naopak ČEZ online funguje min od roku 2007, RWE/innogy o něco později.
ČEZ v retenci a to i v případě trvání smlouvy na dobu urcitou dokáze jit na cenovou uroven Skautu i niz.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 123  Další stránka
Stránka 38 z 123 [ Příspěvků: 1831 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies