FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel plynu

Offline - Nadšenec Profil 
7. 9. 2021 08:15 Odeslat příspěvek
vpe: tak jasně, v průměru to ještě může vycházet, když jsi tam dva roky, ale ty poslední nárůsty jsou docela drsné a jestli nepřijde nějaká ekonomická krize, tak to asi dolů nepůjde. Nakonec proto lidi hlasují nohama pro Skauty, a proto se musí Kolibřík bránit.

A je naprostá pravda, a proto taky kudy chodím, tudy doporučuji tzb-info kalkulačku, že s různými spotřebami se může výhodnost dodavatelů lišit, nebo např. i jestli máš soláry nebo ne, tak tam pak jde i o výkup atd.

U mě by jen ten denní poplatek dělal za měsíc třetinu ceny za elektřinu, kterou platím Skautům, 20 MWH spotřebuju tak za 15 let zhruba...

Ale naprosto rozumím tomu, že někdo s velkým barákem, tepelným čerpadlem a solárama vlastně řeší úplně jinou situaci a jiný dodavatel může být výhodnější.

Ale pro menší odběry si pořád myslím, že nic lepšího, než Skauti, aktuálně vymyslet nejde.
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 9. 2021 10:29 Odeslat příspěvek
https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-en ... oveho-trhu

A se Skauty je utrum...
https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-en ... -zakazniku


Offline - Návštěvník Profil 
3. 10. 2021 11:45 Odeslat příspěvek
Přišel mi nový ceník Lumius od 1.11.

1 899,00 Kč bez DPH/MWh za čistě za plyn (bez distribuce a měsíčních poplatků) je tedy velmi nepříjemné překvapení.

Máte někdo tip na jiného dodavatele, který již vyhlásil ceník na tuto zimu?


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Nadšenec Profil 
3. 10. 2021 17:06 Odeslat příspěvek
milink: No tvl, tak to je brutál. Samozřejmě jsem u Skautů a platíme více než 3krát méně.... Teď jsem to počítal, zhruba nějakých 28% tvé ceny...

Jestli to takhle bude pokračovat, tak asi nejlepší investicí bude firma vyrábějící teplé svetry a tlusté ponožky...


Offline - Návštěvník Profil 
7. 10. 2021 12:22 Odeslat příspěvek
Ještě jsem dohledal, že když jsem uzavíral v květnu smlouvu tak cena byla 489,00 Kč/MWh bez DPH.

Čili zdražení více jak třikrát.

Zpět k původnímu dotazu. Máte tip na dodavatele s "normálnější" cenou?

Asi budu muset hledat mezi velkými, protože malí teď asi brát nebudou...


Offline - Poslední varování Profil 
11. 10. 2021 20:39 Odeslat příspěvek
yowie píše
milink: No tvl, tak to je brutál. Samozřejmě jsem u Skautů a platíme více než 3krát méně.... Teď jsem to počítal, zhruba nějakých 28% tvé ceny...

Jestli to takhle bude pokračovat, tak asi nejlepší investicí bude firma vyrábějící teplé svetry a tlusté ponožky...

Ano to je kdyz to ctu, pokud je to pravda ze jsem jinde cetl plyn az 40% nahoru? :-|

Kazdopadne ten plyn je to nejmensi vec. Tam to ma urcite reseni.

Kdo ma plyn jen na topeni, proste pujde cestou otuzovani: ;-)
-zrychli se mu metabolismus
-bude otuzilejsi
-zdravi jednoznacne viz Wim Hof
-nebude skoro potrebovat doma kamna, respektive je vypne jako ja (vraci mi klidne 8000czk za plyn)
pozn. mam zalohu radeji 700czk / mes.
-dalsi plus bude pouzivat jen studenou vodu ke sprchovani, takze usetri i na teple vode :D
pozn. studenou mam zadarmo, takze jsem se naucil na ni i v zime

Usetrene penize a vratku pouzije na nedoplatek elektriky (muj model) 8-)


Offline - Diskutér Profil 
12. 10. 2021 03:54 Odeslat příspěvek
Plyn je nahraditelný, elektřina jen z malé části.

Aktuálně platný ceník pro plyn od e.onu pro nové zákazníky, platný od 11. 10. 2021 (je kupodivu o 20-25% levnější /!?!/ než předchozí /říjnový/ ceník):
0,00-1,89 - 942 / 53
1,89-7,56 - 777 / 53
7,56-30,0 - 749 / 142
30,0-63,0 - 749 / 268


Distribuční území EGD:
odkaz mají nefunkční
Distribuční území PP:
https://www.eon.cz/getmedia/485e450f-d5 ... f?ext=.pdf
Distribuční území Gasnet:
https://www.eon.cz/getmedia/e0938a0a-85 ... f?ext=.pdf

Edit: Dle info z chatu e.onu lze nyní sjednat jen ceník Variant PRO 24 říjen 2021 :-(
V tom přípdě platí toto:
0,00-1,89 - 1192 / 53
1,89-7,56 - 1027 / 53
7,56-30,0 - 999 / 142
30,0-63,0 - 999 / 268


Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 10. 2021 18:20 Odeslat příspěvek
Taki: Ceny jsou s DPH?


Offline - Administrátor Profil 
12. 10. 2021 21:39 Odeslat příspěvek
Bez DPH.


Offline - Návštěvník Profil 
14. 10. 2021 12:32 Odeslat příspěvek
ARMEX dle burzy a do konce ledna odpouští ty jejich poplatky

Cena za 1 MWh Komodity v daném období se stanovuje jako součet součinů denních spotřeb a jednotkových cen
zobchodovaných na krátkodobém vnitrodenním trhu organizovaném společností OTE, a.s., vydělených naměřenou
spotřebou za shodné období (dle dat z www.ote-cr.cz, přepočítané na Kč (dle platného kurzu www.cnb.cz k danému dni),
a poplatku za zajištění nákupu a dodávek pro Vaše odběrné místo za 1 MWh ve výši 250 Kč bez DPH (302,5 Kč s DPH).


Offline - Nadšenec Profil 
14. 10. 2021 14:36 Odeslat příspěvek
Koukám na ceníky Armexu a všechno to jsou ceny na dobu neurčitou. Takže kdo má zafixováno, by měl být v klidu. Akorát u nich nevidím žádné produkty s fixem. Měli vůbec nějaké?


Offline - Návštěvník Profil 
14. 10. 2021 14:55 Odeslat příspěvek
Já mám fixovanou cenu na elektřinu do 6/23, u plynu ne. Nicméně dopis poslali jen jeden, s textem, že na všech odběrných místech mění produkt i cenu na ten Bonus elektřina/plyn s roční úsporou. Na infolince potvrdili, že jim obchodní podmínky umožňují změnit i ten fix, což udělali.

Po telefonu mi nabídli fix na plyn 1299 za mega, plus 200 měsíčně, na elektřinu 2900 NT a 3100 VT. Změnit do 14.11. jinak naběhne ten burzovní tarif


Offline - Diskutér Profil 
14. 10. 2021 17:21 Odeslat příspěvek
Ajaj. To je stejný postup jako Bohemka. Aby nám skauti neudělali taky brzy pápá.
Jinak v tom původním fixu od těch děčínskejch z-m-r-d-ů byl ve smlouvě odkaz na ceník resp. přímo uvedena konkrétní cena za to fixované období? Ve VOP může být cokoli, pokud toto bylo ve smlouvě, je nadřazená VOP.
Chtějí na ty nové burzovní ceny podepsat dodatek smlouvy nebo na ně "převedou" automaticky?
Pokud automaticky a cena a fix jsou seznatelný ze smlouvy => podnět na ERÚ

Jinak je vtipný, že rikaj, že mohou změnit ceny u fixu a nabízí nový fix.
Rozuměj: zafixujes-li si u nás, za chvíli ti to zrušíme a zvedneme cenu = vlastně cenově jako u smlouvy na dobu neurčitou, ale kdybys to nedejboze chtěl vypovědět Ty, tak Tě osolí na pokutě.
Z-m-r-d-i na n-tou to jsou .. :-!


Naposledy upravil Taki dne 14. 10. 2021 17:33, celkově upraveno 1


Offline - Návštěvník Profil 
14. 10. 2021 17:33 Odeslat příspěvek
červnové oznámení změny ceny. Cena byla nabídnuta, já ji přijala, nejsépíš to není fixace, jelikož je smlouva na dobu neurčitou

Vážený zákazníku,

vážíme si, že jste odběratelem elektřiny/plynu od společnosti ARMEX ENERGY a patříte tak mezi více než 50.000 spokojených zákazníků, kterým můžeme poskytovat energie za férové ceny. Vzhledem k tomu, že platnost Vaší sjednané pevné ceny za dodávku elektřiny/plynu končí, oznamujeme Vám, v souladu s uzavřenou smlouvou a obchodními podmínkami, cenu za dodávku elektřiny/plynu na další období. Vše proběhne automaticky a nemusíte se o nic starat. Součástí tohoto e-mailu Vám tedy zasíláme oznámení o ceně a případné další související dokumenty. Bližší informace naleznete v příloze/přílohách.

Váš ARMEX ENERGY
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 122  Další stránka
Stránka 39 z 122 [ Příspěvků: 1830 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies