FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Offline - Diskutér Profil 
18. 11. 2021 16:09 Odeslat příspěvek
díky Miloši za relevantní tip, vychází o 3kila levnějc D01 i D02. Teď asi ještě udělat rešerši na bonitu dodavatele, jestli "přežije" :mrgreen: U Fonergy máme v širší rodině 3 smlouvy a zatím jen pozitiva. České teplo taky neznám....
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
22. 11. 2021 20:04 Odeslat příspěvek
...tak mi přišel dopis od GAS international (člen skupiny LAMA Energy), že od příštího roku zvyšují ceny a mění obchodní podmínky. Jsem jejich klientem díky tomu, že moje odběrná místa Fosfa přeprodala. Neměla jsem čas to letos řešit. Došlo někomu něco od nich, resp. je tady někdo též jejich klientem - odběratelem ? Přemýšlím co s tím? Jaké budu platit zálohy od ledna? atd...má cenu jim volat?


Offline - Diskutér Profil 
23. 11. 2021 08:16 Odeslat příspěvek
Rodiče byli klienty FOSFA a přišel jim od GAS International stejný dopis. Čekal jsem nižší navýšení než 3795 Kč/Mwh a 47 Kč za odběrné místo (vše bez DPH) v distribuční sazbě D02. Takhle je to téměř na úrovni stávajících cen. Zálohy budeme platit dle platného rozpisu z posledního vyúčtování, stejně je platí přes SIPO.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 11. 2021 13:23 Odeslat příspěvek
Už jsem se trochu zorientovala, nové ceny bude mít GAZ International od 1.1.2022 tak na hraně velkých dodavatelů (kterých jsme se v minulosti tak rádi zbavili) a "nových" cen, co nabízí i ostatní novým klientům - teď co s tím. Mám termín do 23.12. podat výpověď, což je přesně za měsíc a tedy do té doby zkusit najít něco lepšího. Ale když teď mrknu na kalkulátor TZB, tak nevím nevím...potřebuji řešit jak plyn , tak elektřinu. Navýšení od GAZ International je oproti stávajícím cenám 50%.
Zálohy taky platím sipem a ponechávám, nic mi od nich, kromě nových ceníků a úpravy dodacích podmínek (aspoň mohli vyznačit ty úpravy-změny v podmínách, jak to dělají třeba banky) nedošlo.

-- 23. 11. 2021 13:32 --

...tak mi už ČEZ poslal nabídku, 4 633 /Mwh

suma sumárum za Mwh vč. distribuce a poplatků 6 775/rok (úvazek na rok)

....oproti můj stávající GAZ International dle mých výpočtů 6 226/rok (výpovědní lhůta 3 měsíce)

Budu to sledovat a zkoušet i jiné dodavatele, jestli to má smysl.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 11. 2021 16:10 Odeslat příspěvek
Řeším stejnou situaci jako bývalý klient Fosfy. Ale předem jeden dotaz, víte o jiném ceníku, než o tom původním od Fosfy, který by pro nás, bývalé klienty Fosfy, doposud platil? Protože při červnovém převodu zákazníků přišel dopis, že se nic nemění, vše zůstává. S GasInt ani s Lamou jsme nic nepodepisovali, beru to tedy tak, že až doposud pro nás platí ceníky Fosfy. Nebo se mýlím?

Jinak situaci budeme asi řešit přechodem k jinému odběrateli s co nejkratší výpovědbí lhůtou, upisovat se teď někomu nevidím jako dobré řešení.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 11. 2021 17:18 Odeslat příspěvek
Stěhovali jsme se, takže mám spoustu věcí v krabicích a pod. vč. papírů... Ale mám pocit, že když klienty Fosfy - GAS International přebíral, tak přišel dopis, na který se mohlo do měsíce reagovat...to je jako když třeba fůzují dvě pojišťovny dohromady apod. A doposud ano, platí ceník Fosfy, ale od 1.1. jsou ceníky nové (možná ti ještě nedorazilo??) - ceníky Gasint a to je navýšení o 50%. Elektřina mě až tak netrápí, ale plyn - to je větší darda. A o žádném lepším dodavateli (resp. o lepší ceně)já tedy zatím nevím. Nezbývá než počkat a doufat, že se trh uklidní. A sledovat to.


Offline - Nadšenec Profil 
23. 11. 2021 18:15 Odeslat příspěvek
Nic zatím nepřišlo. Mailem nebo jako papír poštou? Cena teď zásadně lepší nebude nikde. A to ten plyn ani nemám.
Ale zkrátit si budoucí výpovědní lhůtu, to bych mohl.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 11. 2021 20:12 Odeslat příspěvek
maondra píše
...tak mi přišel dopis od GAS international (člen skupiny LAMA Energy), že od příštího roku zvyšují ceny a mění obchodní podmínky. Jsem jejich klientem díky tomu, že moje odběrná místa Fosfa přeprodala. Neměla jsem čas to letos řešit. Došlo někomu něco od nich, resp. je tady někdo též jejich klientem - odběratelem ? Přemýšlím co s tím? Jaké budu platit zálohy od ledna? atd...má cenu jim volat?


Taky jsem k nim byl "přejit" od Fosfy a taky mi poslali nové ceny. Vyúčtování za loňský plyn mi přišlo až v září, vyúčtování za elektřinu (v podstatě od 1/2 roku 2020) neposlali vůbec!!! Solidní dodavatel vypadá jinak, kašlu na ně a jdu pryč.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 11. 2021 22:46 Odeslat příspěvek
Chci k ČEZu s elektřinou, nicméně nemám u online přechodu možnost vybrat dibu neurčitou, pouze fix 1/2/3. Js tam pořád ta možnost?


Offline - Inventář Profil 
23. 11. 2021 22:47 Odeslat příspěvek
To už zde bylo zmíněno vícekrát, ČEZ doba neurčitá jedině po telefonu či na pobočku. V ČEZ online zkrátka preferují časový úvazek, no :).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 11. 2021 23:06 Odeslat příspěvek
Ha, díky, to mi uteklo, zítra volám:)


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2021 08:26 Odeslat příspěvek
Může sem prosím někdo hodit, jaká je cena u ČEZ - po telefonu nebo na pobočce za Mwh elektřina? Doba neurčitá.
To co mi paní hodila do emailu ceník - není vůbec zajímavé.

-- 24. 11. 2021 08:28 --

...tak mi už ČEZ poslal nabídku, 4 633 /Mwh

suma sumárum za Mwh vč. distribuce a poplatků 6 775/rok (úvazek na rok)


..toto mi poslal ČEZ do emailu - pro mě není zajímavé.


Offline - Nadšenec Profil 
24. 11. 2021 08:51 Odeslat příspěvek
swenak píše
Ha, díky, to mi uteklo, zítra volám:)

pokud máš v rodině někoho kdo ma ZTP tak tam ma ještě lepší cenu než neurčitou ale cca o 100 na mwh


Online - Inventář Profil 
24. 11. 2021 09:04 Odeslat příspěvek
maondra píše
Může sem prosím někdo hodit, jaká je cena u ČEZ - po telefonu nebo na pobočce za Mwh elektřina? Doba neurčitá.
To co mi paní hodila do emailu ceník - není vůbec zajímavé.

Tady máš ceník na dobu neurčitou https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 11. 2021 09:13 Odeslat příspěvek
D.roak píše
swenak píše
Ha, díky, to mi uteklo, zítra volám:)

pokud máš v rodině někoho kdo ma ZTP tak tam ma ještě lepší cenu než neurčitou ale cca o 100 na mwh


Mám nízkou spotřebu kolem 1600kWh a nemám chuť se tím nějak zatěžovat, ale i tak nikoho takového nemám :-) Nicméně díky za info.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140 ... 268  Další stránka
Stránka 137 z 268 [ Příspěvků: 4010 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies