FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Offline - Nadšenec Profil 
27. 9. 2021 15:49 Odeslat příspěvek
Fonergy zatím ticho po pěšině.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
27. 9. 2021 17:51 Odeslat příspěvek
yowie píše
jj, taky jsem si vzpomněl na ty, kteří kvůli pár korunám zanevřeli na Skauty a šli do BE. Teď když z BE a jiných firem navolávají klienty a chtějí jim zrušit zafixované ceny dokonce na float podle burzy, to je pěkná prasárna...

Vzpomněl jsem si, že po vstupu do EU tohle dělali v pojišťovnách, volali a prý nové podmínky, jsme v EU, tak je třeba podepsat nové "lepší" smlouvy.....

No, teď nezbývá, než doufat, že je to výkyv, který Kolibřík přežije, a až budou za rok Skauti hledat nového dodavatele, že už se ceny trochu vzpamatují...



Bohužel, bohužel ceny se ani za rok, ani za dva nevzpamatují, protože německo.

Doplnění: Není tajemstvím kdo řídí fakticky EU, německo.
Utopické a vymyšlené emisní povolenky jsou dílem EU, tedy hlavně německa.
Evropsky největší výrobní zroje elektřiny jak jádro tak uhlí odstavilo politickým diktátem také němcko.
Následně je největším dovozcem "špinavé" (pro němce) elektřiny z uhlí a jádra je také německo, to najednou nevadí že je elektřina vyrobená "neekologicky".
Největším propagátorem elektromobilního de.ilismu je také němcko v čele s vagenem, němci také na nová elektrode.ilní auta dávají plošnou dotaci 9 000€.


Naposledy upravil hans27 dne 27. 9. 2021 20:06, celkově upraveno 1


Offline - Návštěvník Profil 
27. 9. 2021 18:56 Odeslat příspěvek
To je dost naivní názor, není to jen zásluha Německa, ale i Číny, Ruska a v podstatě i Česka, když naše vláda v čele s Andrejem Babišem odsouhlasila co mohla s vidinou, že dotace nebudou problém. A já bych si na korelaci vsadil, žádný strom neroste do nebe.


Offline - Inventář Profil 
28. 9. 2021 04:17 Odeslat příspěvek
Tak BE jen využívá situace, jako to dělala vždycky. Věřím, že má nakoupeno ještě za levno, ale proč by to nepřidala za dvojnásobnou cenu. On je pak taky rozdíl, jestli se na burze nakupuje s předstihem nebo za momentální spotovém ceny. Na tom dle mého názoru odrbávajį ty, co mají spot

Němci a celá EU v energetice brzy dojede na to, že fyzikální zákony se nedají ošulit, to už by bylo snadnější poručit větru dešti. Bude prostě potřebovat ohromné výkony pro zálohování OZ elektřiny a regulaci soustavy, a na to nejsou vhodné ani jaderné elektrárny. Proto je elektřina drahá a bude ještě mnohem dražší. A je otázka, jestli se jim to vůbec podaří realizovat a nepůjde se cestou selektivního vypínání a přídėlū. Teď v Číně taky že stejných důvodů museli na pár týdnů uzavřít spoustu fabrik.


Offline - Návštěvník Profil 
28. 9. 2021 11:04 Odeslat příspěvek
Já chápu jak to bylo s Německem myšleno, jenže já nemám až takový problém s tím, že se Německo vidí zelené, je to jejich výsadní právo. Avšak vadí mi, že nikdo neprosazuje to naše výsadní právo, to mě až neskutečně dožírá. U nás je důležitější čerpat dotace než prosazovat národní zájmy. My jsme v podstatě v kleštích a nikdo se za nás nebojuje. Rusům jde o Nord Stream a tak šponují cenu a tlačí na Němce. Čína chce jet na plné obrátky, aby zachránila ekonomiku, ale energeticky to nedává. A my vyrábíme elektřinu, pro zeleně smýšlející Němce, abychom jejich vznešené cíle zaplatili. Pokud vím, tak Slováci mají energie nějak zastropované, ale nevím jak to mají vyřešeno, to jsou soběstační nebo to stát dotuje v této situaci? Já bych uvítal takové zastropování, když jsme soběstační, proč doplácet na jiné?


Offline - Nadšenec Profil 
28. 9. 2021 11:59 Odeslat příspěvek
Jednoduše nanevropskou burzu a trh by měla jít jen nespotrebovana energie z dane země, společný trh s energiemi je nesmysl, protože zrovna spíš chudší budou dotovat ty bohatší.. Protože bohatší země si radši připlatí za to že z komína hulí jinde nebo postupně jaderky jsou jinde..


Offline - Inventář Profil 
28. 9. 2021 14:46 Odeslat příspěvek
To těžko. Elektrárny provozují normální obchodní společnosti, které budou těžko dotovat místní socky. Od toho je tady Venezuela, ta vytiskne a rozdá.


Offline - Nadšenec Profil 
28. 9. 2021 15:01 Odeslat příspěvek
Mno o volnotrznosti energetiky ala OZE, emisni povolenky atd uz stejně nelze mluvit tak by se tedy mohlo zrusit vse mimo distribuce a silovy elektriny pokud to ma byt opravdu trzni prostředí


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 9. 2021 19:49 Odeslat příspěvek
Ta cena silové elektřiny podle okamžité situace na burze je fakt skvělá... Došla mně fraktura od Elimonu, koukám na to, cena NT = na halíř cena VT... Tož se ptám, jestli nedošlo k omylu, prý ne, že je to ten hodinový stav na burze... Tak jim píšu, že v tom případku se rozloučíme, za 2 dny odpověď z retenčního... Cena velmi dobrá... Tak jsem podepsal a teď čekám, jak se z toho budou snažit vybruslit.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
4. 10. 2021 12:12 Odeslat příspěvek
Zkušenosti s MND a fixem do 2023 s dobou neurčitou? To mi nejde dohromady ....


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 10. 2021 16:54 Odeslat příspěvek
Ahoj, jsem u ČEZ, smlouva na dobu neurčitou. Fixaci jsem do 30.9. nestihl. Myslíte, že se vyplatí nyní po zdražení zafixovat třeba na rok? Pro smlouvy na neurčito zatím nový ceník nevydali.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 10. 2021 18:43 Odeslat příspěvek
Na vrcholu cen se obecně nevyplatí fixovat.
A vrchol ještě nenastal, furt to leze nahoru. Pokud se chcete nyní fixovat, tak na co nejdelší období, abyste to co nejvíce "naředil" vzdálenějším/ levnějším obdobím - což je květen 2022 a dále. V dubnu by se měl spouštět Nord Stream 2 a ceny by měly díky tomu klesnout, na to reflektují i futures kontrakty na burze. Až pak uvažovat o fixaci.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 10. 2021 18:49 Odeslat příspěvek
Asi odpovědi nerozumím.

Cena není na vrcholu, měl bych fixovat.
Ale po spuštění nordstream v dubnu poleze dolu a teprve pak se rozhodnout zda fixovat?

Prosím o do vysvětlení.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
7. 10. 2021 12:02 Odeslat příspěvek
Zkoušel někdo v poslední době uzavřít nějakou smlouvu na D57d? "Bavím" se tím poslední týdny, zkoušel jsem E.ON (naprosto tragická komunikace... měl jsem od nich nezávaznou nabídku zajímavé smlouvy, kterou jsem jim několikrát odsouhlasil a urgoval a oni asi po měsíci napsali, že moje maily se jim ztratily a nabídka už neplatí), teď zkouším Innogy (po různých slevách se dá jakžtakž dostat na přijatelnou cenu - mluvím asi o 2800 Kč za MWh v průměru celkem se vším všudy), ČEZ je dražší... malé dodavatele nerisknu, podle mě jich pár (typu Kolibříka) rozhodně zkrachuje, protože ty ceny ještě porostou. Kamarád dostal teď v pátek, tedy před pár dny, přes Tarifomat neveřejný tarif od EONu, vychází mu to na necelých 2400 Kč za MWh celkem. Mně už se to včera nepodařilo - jednou mi z Tarifomatu zavolali, pro technické problémy se spojení hned přerušilo a už se jim nejde dovolat zpět.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 10. 2021 13:26 Odeslat příspěvek
Ahoj, ty ceny co uvádíš jsou celkové ceny včetně ostatních nákladů na jistič, eletroměr atd.. nebo jen spotřeba, jako taková?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96 ... 268  Další stránka
Stránka 93 z 268 [ Příspěvků: 4010 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies