FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Offline - Administrátor Profil 
25. 5. 2022 09:08 Odeslat příspěvek
Pokud je přeplatek použit na novou zálohu, tak se jedná o vzájemný zápočet pohledávky a závazku. Fakticky se jedná o jiný způsob úhrady zálohy a z ní bude odvedeno DPH. Zákon o DPH jinou možnost neumožňuje. Je to kvůli tomu, když by přeplatek byl v jiné sazbě DPH, než je záloha (např. pokud bys přeplatkem s 10% sazbou DPH hradil zálohu na něco, co je v 21% sazbě DPH).
Poslední příspěvek


Offline - Poslední varování Profil 
25. 5. 2022 09:45 Odeslat příspěvek
No je to i logicky, vloni jsi to az tak striktne nerikal, pamatujes?


Offline - Poslední varování Profil 
25. 5. 2022 12:37 Odeslat příspěvek
Vedel by nekdo, kde lze aktualne sjednat nove pripojeni (novy odberatel v odbernem miste = zmena dodavatele, nova smlouva) za cenu lepsi nez ZTP z t p ? https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... _cezdi.pdf


Online - Inventář Profil 
25. 5. 2022 12:58 Odeslat příspěvek
Dle srovnávačů teď žádný levnější dodavatel není. Nicméně je otázkou, jestli ČEZ ty ZTP ceny za elektřinu skokově nezvedne od 1.7.2022, stejně jako to udělal u ZTP cen za plyn.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2022 15:24 Odeslat příspěvek
Uz jsem se psal někdy v únoru, kdy se hrstce lidí podařilo dostat na ceník z podzimu 2021. Nám ne, vůbec se s nami na lince ČEZu nebavili, paní řekla, že vůbec o tom ceníku neví. Patrně už to bylo v době, kdy operátorky dostaly příkaz z vyšších míst už na ten podzimní tarif lidi nepřevádět.

Nám končí tříletá fixace na konci letošního roku, tarif D25d, roční spotřeba 4,5 MWH, používáme bojler na ohřev teplé vody, jinak topíme dřevem. Má smysl fixovat? Fixovaná cena je dražší než nefixovaná, ale co když ceny energií v následujících třech letech každoročně poskočí o 50 nebo 70 %?

Jsem na vozíku, bydlím s rodiči, ale nevím, jak moc se vyplatí nějaký ten ZTP tarif. Jsme u ČEZu.

Čtu článek, že odborníci radí nefixovat. Má cenu poslouchat odborníky? Někdy mám pocit, že radí něco, ale správně je přesný opak. Pokud budou ceny elektřiny klesat, tak je samozřejmě fixace hloupost, ale já tipuji, že i v následujících letech ceny elektřiny masivně porostou, já bych fixoval, rodiče by nefixovali. Jaký je váš tip nebo predikce ohledně cen elektřiny v následujících letech?

A poslední dotaz - jak je na tom ČEZ s retencemi? Dá se při pohrůžce odchodem dostat na lepší, neceníkové ceny, anebo to je bez šance? Vím, že u mobilních operátorů si vyhádáte slevu na tarif při pohrůžce odchodem s celkem vysokou úspěšností, má cenu to zkoušet u ČEZu, nebo tam to nemá cenu? Jsme dlouholetí zákazníci ČEZu a nebyli jsme pod DPI. Dík moc za odpovědi.

Martin


Online - Inventář Profil 
26. 5. 2022 16:09 Odeslat příspěvek
Já taky zastávám názor nefixovat aktuální přepálené ceny. Kdo nemá staré "fixy", tak nefixovaný ceník pro ZTP je to nejlevnější, co lze aktuálně získat. Otázkou ale je, jestli ČEZ tento ZTP ceník elektřiny skokově nezdraží o 100%, stejně jako to udělal se ZTP ceníkem na plyn platným od 1.7.2022.

Jinak přijde vám všem normální, že ČEZ má 4x větší zisky než dřív (40mld. vs. 10mld.) a i když všechny státy prý nakupují na stejné energetické burze, tak na Slovensku a Maďarsku jsou ceny elektřiny poloviční než u nás?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2022 17:48 Odeslat příspěvek
Díky, Miloši, to jsem chtěl slyšet. Moc se v těch cenících nevyznám, takže s tou poznámkou o tom, že je nejvýhodnější ZTP, jste mi hodně pomohl, díky moc. Přecházet k jinému distributorovi rodiče asi chtít nebudou.


Offline - Poslední varování Profil 
26. 5. 2022 22:32 Odeslat příspěvek
Prechazet k jinemu distributorovi ani nemohou :!:

Ale mohou odmontovat elektroměr (to bys ale asi nemohl hrát Call Of Duty):



Offline - Poslední varování Profil 
30. 5. 2022 08:05 Odeslat příspěvek
Milos píše
Já taky zastávám názor nefixovat aktuální přepálené ceny.

Jo to tu bylo, zatim co fix me rocne u CEZ bude stat 21k, tak nove bez fixu a po zdrazeni by stal pres 30k :D
A kdovi jeste kam to poleti, takze ano nefixovat a divat se jak to leti :D


Offline - Poslední varování Profil 
30. 5. 2022 21:30 Odeslat příspěvek
Tak uz to jede poradne... kdo nema fix tak pozna co je raketa :D

https://energozrouti.cz/z/vyrazne-zlevn ... -internetu

Zákazníci, kteří nemají fixované ceny a mají smlouvu na dobu neurčitou, si u tarifu na ohřev vody připlatí z dosavadních 2142 Kč za MWh na 3694 Kč za MWh, tedy o 72,5 procenta více.

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... -internetu


Online - Inventář Profil 
2. 6. 2022 08:53 Odeslat příspěvek
@ripper6: Ta hodně nízká dosavadní cena 2142Kč/MWh je z jakého ceníku? Protože třeba ČEZ má u tarifu D25d (tarif pro ohřev vody) dosavadní cenu bez fixu cca. 3000Kč/MWh (cena bez DPH platná od 31.12.2021) a nový nefixovaný ceník zatím nevydal.


Offline - Poslední varování Profil 
2. 6. 2022 12:25 Odeslat příspěvek
Milos: covece to ti nereknu, protoze tohle je tam kdesi z clanku a co ja vim kde na to sli :)
Potom taky u tech ceniku muze zalezet na distribucnim uzemi napr Praha a jinde.
Kdyz ale na to koukam, tak to poradne leti a to rikali puvodne ze na leto to klesne.
Takze jsem rad ze jsem i tu elektriku a i plyn fixoval, preziju s tim jak to je a casem se uvidi.


Nový zákazník zaplatí při roční fixaci za elektřinu 11,22 za kilowatthodinu, tedy dvojnásobek loňských cen.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/cez-elekt ... va_lidovky


Online - Inventář Profil 
2. 6. 2022 12:34 Odeslat příspěvek
Ono některé články a reportáže musí člověk brát s velkou rezervou
Obchodní cena za elektřinu je pro všechna území obvykle stejná, rozdíl je jen v cenách za distribuci a ty jsou u všech obchodníků/dodavatelů stejné.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
3. 6. 2022 08:27 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
Milos: covece to ti nereknu, protoze tohle je tam kdesi z clanku a co ja vim kde na to sli :)
Potom taky u tech ceniku muze zalezet na distribucnim uzemi napr Praha a jinde.
Kdyz ale na to koukam, tak to poradne leti a to rikali puvodne ze na leto to klesne.
Takze jsem rad ze jsem i tu elektriku a i plyn fixoval, preziju s tim jak to je a casem se uvidi.


Nový zákazník zaplatí při roční fixaci za elektřinu 11,22 za kilowatthodinu, tedy dvojnásobek loňských cen.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/cez-elekt ... va_lidovky



Neřekl bych, že dvojnásobek loňských cen. Ani ne před rokem byla běžná cena kolem 1200-1500 Kč/MWh. Nyní přes 10 tisíc. Kolikati je to tedy násobek?


Offline - Poslední varování Profil 
3. 6. 2022 09:17 Odeslat příspěvek
andreasbaader: netusim proc to tam pisou, clankum uplne nejde verit, ale jak je evidentni tak to nahoru celkem slo, kdyz jsem to vsiml i ja po kouknuti fixu (extremni cena kdy to uz rust nikdy nebude a jen padat) vs rozdilu co jsem uvidel ted jen v ceniku CEZ :)
Takze jsem celkem rad. A ano tehdy to byl rozdil, to me stala jen elektrika cca 12 000czk s dph a ted hadam ze budu rad kdyz za rok zaplatim 22 000czk a to s fix :(

Bez toho dle soucasne info, by to stalo uz pres 30 000czk (cena, spotreba za rok) :(
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174 ... 268  Další stránka
Stránka 171 z 268 [ Příspěvků: 4010 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies