FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Aktualne nejvyhodnejsi dodavatel elektriny

Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 11. 2021 21:43 Odeslat příspěvek
yndezit píše
Řeším stejnou situaci jako bývalý klient Fosfy. Ale předem jeden dotaz, víte o jiném ceníku, než o tom původním od Fosfy, který by pro nás, bývalé klienty Fosfy, doposud platil? Protože při červnovém převodu zákazníků přišel dopis, že se nic nemění, vše zůstává. S GasInt ani s Lamou jsme nic nepodepisovali, beru to tedy tak, že až doposud pro nás platí ceníky Fosfy. Nebo se mýlím?

Jinak situaci budeme asi řešit přechodem k jinému odběrateli s co nejkratší výpovědbí lhůtou, upisovat se teď někomu nevidím jako dobré řešení.

Na zacatku zari jsem Gasint poptaval o informaci o platne cene a poslali mi puvodni ceniky Fosfy s tim ze stale plati. Bohuzel minuly tydem jsem prislo oznameni o vyraznem zvyseni cen k 1. lednu.

Zajimave vypada Gazela energy, mate s nimi nekdo jiz zkusenosti?
Neni mi u nich jasna delka smlouvy, v otazkach maji jeden rok, ve VOP: konec dne 31. 12. kalendářního roku následujícího po kalendářním roce, ve kterém tato Smlouva nabyde účinnosti = az dva roky
Pod cenikem je : Bohužel si nemůžeme (pro firmy), jako v případě domácností, dovolit výpovědní lhůtu jeden měsíc,
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
25. 11. 2021 22:02 Odeslat příspěvek
Gazela se holedbá výpovědní lhůtou 1 měsíc. To by mohla být dobrá volba při spekulaci na budoucí pokles cen. Nechal jsem si od nich udělat cenovou nabídku, ale pak jsme šli jinam.


Offline - Poslední varování Profil 
26. 11. 2021 00:09 Odeslat příspěvek
Nano měl taky 1 měsíc, obvyklý jsou 3 a implicitně ze zákona 3 ale až od následného kvartálu (takže až 6)


Offline - Trvalý BAN Profil 
1. 12. 2021 23:42 Odeslat příspěvek
Dnes proběhla tiskovka bývalé předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové :„Energie není luxusní zboží“
https://www.institut-av.eu/blog/


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 12. 2021 22:06 Odeslat příspěvek
Pořád jsem přemýšlel, jakým způsobem jsem spadl k DPI, resp. jak se mi to bude účtovat, kde se dozvím spotřebu, platby, atd.... dneska se to vyřešilo celkem rázně. Přišla mi SMS od Innogy "evidujeme nedoplatek, pošlete nám 1980 Kč na účet...". Žádný odběrný místo, žádný další informace. Jenom určitou dedukcí jsem tipnul, za co to asi bude (nemovitostí mám víc). Jinak nic, nikdy neproběhl žádný email, SMSka, telefonát, nic. DPI je koukám velmi specifická záležitost.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 12. 2021 04:25 Odeslat příspěvek
DPI je opravdu specifická záležitost. Předpokládal bych, že když už je na dodávky energií v režimu DPI více méně monopol, že budou daná jasná a stejná pravidla pro včechny dodavatele v DPI. Třeba dodávky za spotové ceny nebo nějaké vyhlášené ceny ERU. A zálohy a fakturace v nějakých daných termínech. Daná pravidla pro zasílání informací apod. Ale místo toho si každý děla vlastně co chce a kdy chce.


Offline - Inventář Profil 
5. 12. 2021 18:22 Odeslat příspěvek
abyx: ono to zas takovej divokej zapad neni. Distributor si ty podminky, do kterych spada i cena, musi nechat posvetit od ERU.

Me osobne vadi, ze napriklad neni nijak legislativne resen termin prechodu z DPI do bezne smlouvy (urcite si vsichni vzpomenete, jak jste dlouho cekali k prevodu k CEZ).

Mam pocit, ze distributori se vymlouvaji na OTE, kde to snad prepisuje nejaka baba na vratnici, navic rukou v linkovanem sesite :mrgreen:


Offline - Poslední varování Profil 
6. 12. 2021 06:58 Odeslat příspěvek
Disident píše
Dnes proběhla tiskovka bývalé předsedkyně ERÚ Aleny Vitáskové :„Energie není luxusní zboží“
https://www.institut-av.eu/blog/


Energie není zboží, ale komodita, vyrábět ji může každý ;-) To je zase bulvár …

Až se zdraží máslo, budou také konference? Ano, v Máte slovo u Jílkové tehdy vykřikovali” “mělo by se něco udělat” :tleskani


Offline - Trvalý BAN Profil 
6. 12. 2021 09:51 Odeslat příspěvek
Výrobní cena české elektřiny je mezi 0,25-0,50Kč/kW, čili prodej za až 20-30 násobek výrobní ceny je jednoznačně LICHVA.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 12. 2021 09:55 Odeslat příspěvek
problém je, že jinde ji vyrobí za mnohem více a na burze se to pak zprůměruje.. takže pro ty co vyrábí draho je levnější a pro ty kdo vyrábí za levno je dražší, a ještě například k zelené energii se přidává zelený bonus který platí stát výrobci což cenu navyšuje


Offline - Inventář Profil 
9. 12. 2021 11:52 Odeslat příspěvek
Tak nevim kdo je aktualne nejvyhodnejsi, ale povedlo se mi zafixovat cenu plynu za 849 Kc/MWh a elektrina vychazi u D02d na 2149 Kc/MWh.

Fixace je na 3 roky, ale rikam si, ze aspon se uz o to nemusim starat a vzhledem k tomu, co se deje na trhu a obecne, tak ani neocekavam, ze to nejak vyrazneji padne pod tyhle castky.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 12. 2021 11:59 Odeslat příspěvek
Ta ele to je krásná cena...


Offline - Návštěvník Profil 
9. 12. 2021 12:08 Odeslat příspěvek
Cena je to krásná. Co mám udělat když ji chci taky (elektřinu) ?


Offline - Nadšenec Profil 
9. 12. 2021 13:39 Odeslat příspěvek
A u koho to je? Měl bych taky zájem.


Offline - Inventář Profil 
9. 12. 2021 13:43 Odeslat příspěvek
Jedna se opetovne o CEZ a fixovany produkt na 3 roky, ovsem cenik, co platil mezi 1.10. az 7.10. (aktualne je od 8.10. jiz se skaredymi cenami).

Trosickuslusnosti a cloveku to opravdu prepnou :mrgreen:
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141 ... 268  Další stránka
Stránka 138 z 268 [ Příspěvků: 4010 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies