FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Europe Easy Energy a.s

Offline - Nadšenec Profil 
8. 10. 2021 19:57 Odeslat příspěvek
JInak s tou demontáží nemějte takový strach. Klasicky ČEZ distribuce automatický hned první den, kdy je OM "volné" a přitom neobdrželi od OTE požadavek od dodavatele o přeregistraci (respektive novou registraci pod novým dodavatelem) posílá dopis, kde je informace o bezesmluvním odběru s tím, že je tam komunikován termín nápravy a nějaké výhrůžky v případě nekonání. Předpokládám, že při nesplnění toho termínu pošlou nejspíše ještě jeden termín. V práci se s tím setkávám často při VZ na dodávku energií, kdy se nově vysoutěženému dodavateli nepodaří (za mě čistě z nedbalosti) převést odběry např. k 1.1 daného roku (dle uzavřené smlouvy), ale až k 2.1. Takže vždy přijde dopis, já zavolám na distribuci, tam mi řeknou, že už je to v pohodě a že nemůžou ovlivnit odeslání toho dopisu, že to dělá automat.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 20:20 Odeslat příspěvek
a za jakou cenu to běží v tom mezidobí? :-)


Offline - Diskutér Profil 
8. 10. 2021 21:30 Odeslat příspěvek
Neslouží k těmto případům dodavatel poslední instance?
https://www.cez.cz/cs/podpora/vsechny-c ... ce-1-59061

Pokud ano, jsou to moc pěkné ceny.


Offline - Nadšenec Profil 
8. 10. 2021 21:33 Odeslat příspěvek
U nás to neřešili, ale vím, že to jednou byl jeden den a podruhé snad týden..Neměli jsme žádnou sankci...Distribuci si započetli u nového dodavatele za ty dny bez dodavatele.

myšpulín: poslední instance následuje jen po krachu dodavatele do doby než si někoho najdeš (u nás se to soutěžilo, tak jsme v tom jeli asi 3 měsíce :-(). V tomto případě nedemontují elektroměr, automaticky se dodavatelem stane velký obchodník s elektřinou shodný s distribucí (u nás to byl ČEZ) a u plynu Innogy (Gasnet). Spadneš do ní automaticky, abys měl čas zareagovat na danou situaci a nebyl jsi bez elektřiny.. Je to prostě jiný případ, než když jedeš v bezesmluvku..


Offline - Hlavní administrátor Profil 
13. 10. 2021 10:14 Odeslat příspěvek
Tak čekal jsem, že to neustojí spíš ti menší. Ne rovnou Bohemia Energy a její firmy včetně 3E: https://twitter.com/CT24zive/status/1448214606418255872


Online - Nadšenec Profil 
13. 10. 2021 10:15 Odeslat příspěvek
Ještě je brzo.


Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2021 10:29 Odeslat příspěvek
No já mám přechod od 3E naplánován k 1.11. smlouvu s novým dodavatelem jsem podepsal před týdnem snad to bude OK.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 10. 2021 10:38 Odeslat příspěvek
Tak a už je to tady. Měl by se tímto urychlit převod odběrného místa, ale obávám se, že toho teď mají na ČEZU, INNGOY, EONU apod, tolik, tak že stejně nějakou dobu pojede plno lidí v režimu DPI. Každopádně Ti, co dali výpověď u svého dodavatele ještě dříve než dostali informaci o změně ceníku u Bohemky a tím pádem museli dodržet výpovědní dobu (3 měsíce), tak tito zákazníci nebudou teď muset čekat ty 3 měsíce, ale převod se urychlí (raději ale kontaktovat svého nového obchodníka a ujistit se). Všem by měl dojít dopis od svého distributora (dle lokality).


Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2021 10:42 Odeslat příspěvek
Marek Lutonský píše
Tak čekal jsem, že to neustojí spíš ti menší. ...

Bohemka byla sice největší alternativní dodavatel, ale zároveň nejvíce šmejdský. Takže mě osobně to vůbec nepřekvapuje. A po ukončení Slovakia Energy ze SR, kde měli také nemálo klientů, se to dalo čekat.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 10. 2021 12:35 Odeslat příspěvek
myšpulín píše
No já mám přechod od 3E naplánován k 1.11. smlouvu s novým dodavatelem jsem podepsal před týdnem snad to bude OK.


Teda to je dění za těch několik málo dnů... :hm

Já jsem na základě zdejší diskuse (myšpulín a Marek Lutonský) ve středu 6.10.2021 elektronicky podepisoval přes Ušetřeno.cz obě dvě smlouvy - převod energií (elektřina a plyn) od 3E k novému dodavateli E.ONu. Smlouvy byly podepsány a řádně odeslány. Smlouva na elektřinu se mi už včera vrátila podepsaná i za stranu dodavatele E.ON. (tam by to snad mělo být v cajku ?) Elektrika: dle ceníku E.ON Energie, a.s. - Ceník Variant PRO+ 24 Červen 2021

Pokud jde o plyn (Plyn: dle ceníku E.ON Energie, a.s. - Ceník Variant PRO 24 Únor 2021), tak tam je smlouva podepsaná za mojí osobu a včera (úterý 12.10.2021) jsme jim zaslal i poslední požadovaný dokument - Souhlas s odstoupením od smlouvy o dodávce plynu od 3E. Původní termín pro doručení tohoto dokumentu byl ze strany "převodce" Ušetřeno.cz stanoven na úterý 19.10.2021, následně včera byl zkrácen na pátek 15.10.2021. Poslal jsem to včera (12.10.), což povrdili, ale stejně teď nevím na čem jsem, páč je jasný, že teď tam nejspíše všude panuje chaos... a na maily už nikdo nereaguje...

Měl jsem se rozhoupat dřív o tom žádná, ale sand to alespoň k něčemu bude... :-] :hm


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 10. 2021 14:52 Odeslat příspěvek
myšpulín píše
No já mám přechod od 3E naplánován k 1.11. smlouvu s novým dodavatelem jsem podepsal před týdnem snad to bude OK.

Doufám že nám bude platit starý ceník... já podepsal 6.10 :roll:


Offline - Návštěvník Profil 
13. 10. 2021 15:42 Odeslat příspěvek
Odpoledne dorazila i podepsaná smlouva na plyn. Ale stejně jsem stále trochu nedůvěřivý. Nicméně tam stojí, že cena se řídí Ceníkem Variant PRO 24 Únor 2021 a pro "základní období" (24 měsíců od zahájení dodávky) je neměnná. Je stejná jako v návrhu, ale co mě zarazilo je start dodávky 3.11.2021 (elektřina je od 1.11.2021). Co myslíte, jedná se o lidskou chybu přepisu textu nebo holt budeme 2-3 dny o svíčkách? :-)


Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2021 15:51 Odeslat příspěvek
O svíčkách nebudete. 3 dny nebude nikdo řešit..


Offline - Návštěvník Profil 
13. 10. 2021 15:54 Odeslat příspěvek
otava5 píše
myšpulín píše
No já mám přechod od 3E naplánován k 1.11. smlouvu s novým dodavatelem jsem podepsal před týdnem snad to bude OK.

Doufám že nám bude platit starý ceník... já podepsal 6.10 :roll:


Tak to jsme na tom stejně (taky k E.ONu ???) a já doufám, že se nám z toho podařilo vybruslit, jak nejlépe to v danou chvíli a čase šlo...na poslední chvíli. A nejvíc pomohlo, že jsem do toho nezatahoval takovou instituci jako je Česká pošta, a tu výpověď kvůli ceně jim tam odnesl hezky "po staru" osobně... Dneska už tam mají vrata na petlici... Uvidíme časem, jestli v tom není nějaký skrytý háček (ten plyn se mi zdá "jistější" než formulace u elektřiny). Teď už to je na nich... Tak snad to bude OK.


Offline - Diskutér Profil 
13. 10. 2021 19:05 Odeslat příspěvek
Já odstoupení udělal přes https://online.3-e.cz a potvrdili mi ho asi 3 den do mailu, to jsem vytiskl a donesl s dalšími podklady na ČEZ, kde jsem uzavřel novou smlouvu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Další stránka
Stránka 82 z 85 [ Příspěvků: 1263 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies