FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

HALIMEDES, a.s

Offline - Nadšenec Profil 
9. 6. 2014 06:42 Odeslat příspěvek
Dobrý den jaké máte zkušenosti s tímto dodavatelem
děkuju
Poslední příspěvek


Offline - Přeborník Profil 
9. 6. 2014 10:10 Odeslat příspěvek
Jsem u nich asi rok a půl, byli tehdy nejlevnější, ale nic špatného ani dobrého říct nemohu, zatím jsem s nimi žádný problém neřešil. Mají jen trochu nepřehledné vyúčtování, což je ale bohužel problém většiny energetických společností.

O víkendu jsem koukal na kalkulačky a už nejlevnější nejsou, tak uvažuji o přechodu.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2014 09:35 Odeslat příspěvek
díky já se včera zjistil na pražské plynárenské že Mamka jim podepsal dodatek na 3 roky loni. Takže plyn budu moci řešit až v roce 2016


Offline - Přeborník Profil 
10. 6. 2014 12:26 Odeslat příspěvek
Jo, to byla chyba. Halimides při stejné ceně umožňuje i na dobu neurčitou, jen si o ni musíte říct :)
Ale pořád Halimedes patří k nejlevnějším, takže i přes 3 letý úvazek je to výhodné.

-- 10. 6. 2014 12:27 --

Pardon, teď jsem pochopil, že smlouvu má s PRE.


Offline - Diskutér Profil 
10. 6. 2014 13:53 Odeslat příspěvek
Spotřeba PPas Plynule Rozdíl
m3 Kč Kč Kč
1000 16371 13214 -3157
3500 51007 42398 -8609


Offline - Přeborník Profil 
10. 6. 2014 14:39 Odeslat příspěvek
V některých regionech už jsou levnější dodavatelé, třeba Fonergy nebo EEE, se kterými se oproti Halimedes dá ušetřit ještě asi 500 Kč.


Offline - Přeborník Profil 
9. 7. 2014 09:08 Odeslat příspěvek
Náhodou jsem narazil na tuto diskusi: http://www.portalsvj.cz/diskuse/dodavat ... -halimedes
Všimněte si, jak tragicky komunikují zástupci firmy Halimedes. Takto nepovedenou komunikaci bych nečekal ani od garážové firmy, z jejich chování jsem šokován.


Offline - Diskutér Profil 
9. 7. 2014 12:26 Odeslat příspěvek
Díky za odkaz, docela mě to pobavilo. Nedávno jsme měli takovou debatu o průměrnosti. Většina lidí by chtěla průměrný plat, ale když o nich řeknete, že jsou průměrní, tak to budou brát jako urážku. Ta slečna asistentka použila slovo průměrný klient (možná myslela spotřebu plynu), ale vyznělo to urážlivě, když pak mluví o nějakém vyplnění platebního příkazu.


Offline - Přeborník Profil 
21. 7. 2014 12:27 Odeslat příspěvek
Halimedes obvolává svoje zákazníky a nabízí jim fixaci na rok, dva. Prý jsou nyní na burze výhodné ceny plynu, když zákazníci zafixují, mohou výhodně koupit plyn a nízkou cenu pak dodávat. To má logiku.
Otázka ale je, kam se ceny plynu budou ubírat - jestli kvůli ruské krizi ceny porostou (pak by závazek dával smysl), nebo začneme ve větším množství odebírat jiný plyn a ceny paradoxně klesnou.
Halimedes v tuto chvíli už nepatří k nejlevnějším, jsou na trhu i nepatrně levnější dodavatelé.


Offline - Inventář Profil 
21. 7. 2014 14:24 Odeslat příspěvek
Pokud firma obvolává, tak spíš uvěřím, že chce vydělat sama než nechat vydělat zákazníky.


Offline - Diskutér Profil 
27. 7. 2014 15:48 Odeslat příspěvek
bych si dovolil jeden clanek, zrejme diky bridlicovemu plynu a novym terminalum na lng ,ktere uz jsou postaveny, to vypada na poradny cenovy sesup s cenou plynu asi o dost vic nez elektrina v pristich letech ta je kolem 900 Kc na burze

http://energetika.tzb-info.cz/10218-trable-gazpromu


Offline - Přeborník Profil 
27. 7. 2014 15:59 Odeslat příspěvek
No já právě přemýšlím, že od Halimedes odejdu, protože už nejsou nejlevnější (poslední 3 roky byli v mém regionu nejlevnější), teď je nejlevnější Fonergy. Jenže právě je otázka, když teď přejdu, přepis trvá 3-4 měsíce, takže akorát na začátku topné sezóny bych přešel k Fonergy a co když jiný dodavatel radikálně sníží ceny, než bych přešel k němu, tak topná sezóna skončí... Tohle je opravdu sázka do loterie.

A to samé platí s elektřinou samozřejmě.


Offline - Diskutér Profil 
1. 8. 2014 09:58 Odeslat příspěvek
Ozvali se z Plynule s nabídkou, že by zafixovali cenu plynu na 2 roky. Pokud by během té doby cena klesla, tak by také slevili (ale asi ne výrazně). Pokud by cena stoupla, tak by nezvýšili cenu. A po 2 letech by smlouva přešla na dobu neurčitou.

Lze odhadnout vývoj ceny plynu na 1-2 roky ?


Bohemia Energy v roce 2014 zlevnila cenu silové elektřiny o 19 procent. Jaký vývoj cen očekáváte do konce roku 2014 a v roce 2015? Co bude hrát největší roli? Jaké spatřujete trendy?

Cena elektřiny dosáhla historicky cenově nejnižší hranice a domnívám se, že již moc nezlevní. V dlouhodobějším horizontu se dá očekávat spíše její postupný nárůst. O něco větší prostor pro pokles cen vidíme u plynu. Nicméně zde hrají větší roli geopolitické vlivy, jako je ukrajinská krize, protože přes Ukrajinu k nám proudí zhruba 75 procent plynu.

http://www.cianews.cz/cs/w54948-j-pisar ... nska-krize


Offline - Přeborník Profil 
1. 8. 2014 10:31 Odeslat příspěvek
No vždyť to píšu o příspěvek výše (Halimedes=Plynule). Já si spíš myslím, že to není výhodné, už jsou levnější dodavatelé. Cena plynu i elektřiny asi bude příští rok klesat, ale ke komu přejít, to je sázka do loterie. Pokud Halimedes honí zákazníky na fixaci, tak se asi moc zlevňovat nechystá.


Offline - Diskutér Profil 
1. 8. 2014 11:49 Odeslat příspěvek
Při změně ceníku stávajícího dodavatele je možné ho změnit obvykle do 3M - see závěr bodu 3.
http://www.sfinance.cz/jak-v-5-krocich- ... rgii/t1168
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 1 z 4 [ Příspěvků: 46 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies