FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Fonergy

Offline - Přeborník Profil 
10. 6. 2014 14:41 Odeslat příspěvek
V kalkulačkách mi vychází, že v mém regionu je nyní nejlevnější na plyn i elektřinu Fonergy (mám jinak v tuto chvíli Fosfu a Halimedes, kteří byli nejlevnější vloni).

Má někdo s FONERGY zkušenosti? Zajímá mě hlavně zákaznický servis, ochota při komunikaci, řešení problémů, možnost vystavení předběžného vyúčtování, když se mi nájemník stěhuje apod.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
11. 6. 2014 14:21 Odeslat příspěvek
Ahoj, k Fonergy přecházím s plynem a elektřinou, dva byty. Budu u nich od 1.7. a zatím komunikace a ochota na jedničku. Ptal jsem se i na mimořádné vyúčtování, není problém a je zdarma. Za mě je určitě můžeš zkusit. R.


Offline - Přeborník Profil 
11. 6. 2014 18:15 Odeslat příspěvek
Nemůžu narazit na nikoho, kdo má delší zkušenosti, aspoň rok, rok a půl a řešil s nimi nějaký nestandardní požadavek. Až pak se obvykle pozná, co je to za firmu. Viz špatné zkušenosti s EEE ve vedlejším vláknu.


Offline - Přeborník Profil 
12. 6. 2014 17:20 Odeslat příspěvek
Nevíte, jestli je možné mít více elektroměrů/plynoměrů (tj. víc bytů), ale pro každý byt mít vlastní SIPO?
Tedy smlouva a vyúčtování je na jednu osobu, ale měsíční zálohy každého bytu jsou na samostatném SIPO.

Nějaký "internet banking" asi Fonergy nemá? Kde bych viděl přehled zaplacených plateb, spotřebu, faktury, vyúčtování apod? Internetový účet má třeba ČEZ nebo PRE, v případě PRE je internetový účet dost podrobný.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 6. 2014 11:26 Odeslat příspěvek
Ano,
já mam fonergy a každé odběrné místo se dá platit jinak (jedno třeba SIPem, jedno inkasem atd..), to asi chceš kvůli té tvojí babce, viz tvuj příspěvek v jinem vlakne.
Mají zákaznický účet, kde je jasně vidět, která platba je ke kterému odběrnému místu, spotřeba atd. Není s nimi problém, když tak se ptej. Hlavně mají smlouvu na dobu NEURČITOU, tak se dá v pohodě odejít.


Offline - Přeborník Profil 
13. 6. 2014 11:33 Odeslat příspěvek
Jo i kvůli bábi. Ona musí mít elektřinu a plyn na svém SIPO, prý kvůli sociálce, oni ji asi něco doplácí.
Akorát mě napadlo, že ještě musím zjistit, zda sociálce nebude vadit, že je smlouva na mě.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 6. 2014 13:11 Odeslat příspěvek
Socialku tu do toho nezatahuj, akorat se to zkomplikuje, smlouva by byla na tebe, uctovalo by se to na SIPO babci, na SIPO listku by bylo nadale elektrina/plyn a jmeno babci.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 6. 2014 00:14 Odeslat příspěvek
Jo. Ale když do toho nezatáhne sociálku, ták bábi nedostane od sociálky žádné peníze. Ale když bude bábi chtít ty peníze, tak doloží sociálce svoje sipo s platbou za energie, ale oni taky budou chtít vidět smlouvu a možná rozpis záloh. A pak začne vysvětlování důležitému úředníkovi proč, nač, zač. Každý zná, co to obnáší.


Offline - Přeborník Profil 
14. 6. 2014 01:26 Odeslat příspěvek
Ano, toho se právě obávám, jestli to nebude problém, že smlouva nebude na ní.


Offline - Nadšenec Profil 
14. 6. 2014 07:14 Odeslat příspěvek
Bude.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 6. 2014 08:41 Odeslat příspěvek
malejarda:
A to jako musi kazdy mesic ukazovat socialce smlouvu s dodavateli elektriny/plynu a kazdej mesic tam posilat rozpis sipo????? Na sipu se ji ty zalohy budou strhavat dal.. Na sipo je jmeno firmy a popisek elektrina/plyn

A kdyz bude chtit socialka smlouvu s dodavatelem, tak ukaze tu starou.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 6. 2014 22:36 Odeslat příspěvek
karlos-2009 píše
A to jako musi kazdy mesic ukazovat...
Ne. Jen kvartálně.


Offline - Přeborník Profil 
15. 6. 2014 11:22 Odeslat příspěvek
Toto by mohl být zádrhel, ale myslím, že může vždycky ukázat tu starou smlouvu, s tím, že jí dám kopii a začerním na ní číslo odběrného místa, aby s tou smlouvou dealeři nemohli pracovat.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
16. 6. 2014 08:44 Odeslat příspěvek
Ano, to řeší ty šmejdy dýlery. Sociálku do doby, než začne šťourat do předpisu záloh, do majitele účtu apod. a začne se ptát. Ale se štěstím tam místo byrokrata může sedět člověk s pochopením pro bábi 90+ anebo flegmoš a bude to vpoho. Pak by vše mohlo projít.


Offline - Přeborník Profil 
19. 6. 2014 10:28 Odeslat příspěvek
Ověřoval jsem a máte pravdu. Sociálka chce SIPO, resp. potvrzení o zaplacených zálohách, potvrzení o zaplacení příp. nedoplatku, roční fakturu - vyúčtování.
SIPO není problém, bude psáno na babi. Ale roční faktura bude vydaná na moje jméno. Takže neřešitelné.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Další stránka
Stránka 1 z 15 [ Příspěvků: 220 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies