FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samoodečty elektroměru a Odečet odhadem

Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2015 10:08 Odeslat příspěvek
mám 3x25
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2015 11:04 Odeslat příspěvek
Jakou máš na vyúčtování roční spotřebu?


Offline - Nadšenec Profil 
10. 6. 2015 11:11 Odeslat příspěvek
889 kWh je roční spotřeba. 5847 Kč jsou skutečné náklady. Nedoplatek 457 Kč. Nově mi zvedli zálohy z 490 Kč na 520 Kč. Jedná se o garsonku, kde jede akorát lednička, občas varná konvice, pračka. Nejvíce co se týká času je asi notebook, který běží kolikrát třeba týden v kuse. Dále jen světla a nic zvláštního mi dále nenapadá.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2015 11:15 Odeslat příspěvek
V tom případě doporučuji Fonergy nebo Fosfu - cena by byla při stejné spotřebě v obou případech stejná - 4618 Kč. Obě firmy jsou OK. Já mám osobní zkušenost s Fonergy. Jako plus tam navíc vidím, že si můžeš zřídit online přístup ke svému účtu, kde mj. uvidíš, předpis záloh, jejich zaplacení apod.


Offline - Přeborník Profil 
10. 6. 2015 11:23 Odeslat příspěvek
Jestli je v garsonce jen elektřina, tak Fonergy není tak výhodné. Výhodné je jen když u nich máš elektřinu a plyn.

Fosfa takovou podmínku nemá, takže přejít k Fosfě.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2015 11:56 Odeslat příspěvek
Jo, to máš pravdu, tak v tom případě Fosfa vychází nejlépe.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 6. 2015 17:30 Odeslat příspěvek
msimcard píše
889 kWh je roční spotřeba. 5847 Kč jsou skutečné náklady. Nedoplatek 457 Kč. Nově mi zvedli zálohy z 490 Kč na 520 Kč. Jedná se o garsonku, kde jede akorát lednička, občas varná konvice, pračka. Nejvíce co se týká času je asi notebook, který běží kolikrát třeba týden v kuse. Dále jen světla a nic zvláštního mi dále nenapadá.

A kvuli cemu tam mas tedy tri faze? Na lednicku, konvici, pracku, notebook a svetla staci jedna faze. Navic by urcite stacil hlavni jistic jen 16 A.


Offline - Diskutér Profil 
10. 6. 2015 18:19 Odeslat příspěvek
je to zvláštní, jestli jistič 16A nebo 25A už je jedno, ale třífáz je zbytečný, tipuju, že to tam je kvůli sporáku. ještě je otázka je zda se nevyplatí přejít na sazbu D01d


Offline - Nadšenec Profil 
11. 6. 2015 14:18 Odeslat příspěvek
Pardon - ano na sporák s troubou jsem zapomněl. Takže kvůli tomu musí být 3fáze? 1fáze neutáhne? D01d by bylo možné?


Offline - Diskutér Profil 
11. 6. 2015 15:31 Odeslat příspěvek
utahne, ale musi se jinak zapojit, pripadne vymenit sporak. D01d je pouze pro hodne malou spotrebu typicky garsonku bez velkych spotrebicu nebo neobyvany prostor, ale pri teto spotrebe neni rozdil tak velky jako naopak kdyz se to presvihne.


Offline - Diskutér Profil 
11. 6. 2015 15:47 Odeslat příspěvek
Tam, kde je komplet elektrický sporák, který má celkem přes 10 kW bývá 3 x 25 A. Pokud je 1 x 25 A dá se dát elektrická trouba a plotny se nechají plynové, přesně tohle řešila moje sestra, rekonstrukce na 3x25 by byla moc drahá, tak má el. troubu a plynové vařiče.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
11. 6. 2015 17:57 Odeslat příspěvek
Tak muze mit cely sporak elektricky, ale kdyz mu to bude vyhazovat jistic, tak nesmi pouzivat plotny a troubu zaroven.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
25. 5. 2022 14:05 Odeslat příspěvek
Přišel mi dopis ať si provedu samoodečet. Klasicky jsem na to zapomněl a termín jsem prošvihl. Tady v článku - https://komparito.cz/blog/samoodecet-elektriny-plynu/, jak si udělat samoodečet jsem našel, že si to pak v mém případě EON vypočítává sám podle vzorce dle minulé spotřeby. Má někdo s tímto zkušenosti, prosím? Nevyjde to pak velmi nevýhodně?


Offline - Trvalý BAN Profil 
25. 5. 2022 15:56 Odeslat příspěvek
Však můžeš udělat samoodečet kdykoliv ne?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 5. 2022 08:25 Odeslat příspěvek
Pokud je plynoměr veřejně přístupný, tak si distributor dělá odečet sám.
Pokud není přístupný, tak distributor kontaktuje odběratele a nějak se dohodnou na zpřístupnění .
Samozřejmě dneska jsou líní, takže napíšou, aby odběratel poslal stav.
Když nepošle, tak oni tam nějaké přibližné číslo napíšou, které nemusí odpovídat skutečnosti,
ale při příštím odečtu se to srovná.
Při dnešních cenách ale není výhodné hlásit menší stav, protože při příštím vyúčtování bude cena dražší.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, #  Další stránka
Stránka 2 z 4 [ Příspěvků: 55 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies