FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Malé referendum ERÚ

Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 2. 2016 14:41 Odeslat příspěvek
Technicky lze všechno.....horší je to s domluvou a platební morálkou případných odběratelů...pak je tu ještě drobnost, že dle naší zkorumpované legislativy musí mít "každý" prodejce elektřiny licenci (fyzické osoby nejsou osvobozeny)_že to není vždy vymáháno_viz. nejčastější stav zahrádkáři a garážisti neznamená, že je to legální_proč asi...až se to po změně tarifů začne rozmáhat, určitě se nějací udavači najdou a budou z toho exemplární případy pro odstrašení podobně smýšlejících ovčanů....to by tak hrálo ušetřit na úkor ČEZu/EONu.

Jinak nepřímé měření je od 80 A výše...tedy max. 3x80 A je ještě bez větších problémů....ale i to už je opravdu dost_na to může fungovat i velký panelák...a často to tak i je...soudobost odběru v reálu bývá někdy opravdu nízká ! (Pro fajnšmekry_nepřímé měření není vždy nutné a ekonomicky a technicky výhodné_při potřebě většího odběru vychází lépe rozdělení na 2 odběrná místa s přímým měřením_a najisto to tak bude i po změně)
Poslední příspěvek

Offline - Návštěvník Profil 
15. 2. 2016 17:36 Odeslat příspěvek
Děkuji všem za vysvětlení. Šlo mě spíše o hypotetickou situaci, o které jsem se dočetl a která mě zaujala. Přišlo mi totiž divné, že by se změnou jističe u bytu dokázalo ušetřit, když by ten dotyčný bytový dům měl "navenek" velký jistič a nároky na vedení k baráku by zůstaly stejné. Tj. navenek by se ten barák tvářil jako "chatař" s velkým rezervovaným odběrem, ale uvnitř domu by jednotlivé jednotky měly rezervováno jen malou kapacitu (a teoreticky by změnou jističe mohly ušetřit).
V tomto kontextu mi přišel hodně zajímavý článek na TZB, kde byl pohled za hranice do Rakouska: zde. Tam se náklady na síť neodvíjí od jističe, ale pořád od spotřeby (ačkoliv je v určitém pásmu ta částka téměř fixní), jestli jsem to teda správně pochopil.

Offline - Diskutér Profil 
17. 2. 2016 14:02 Odeslat příspěvek
xkanourek: ale ten bytovy dům nemusi fungovat jako obchodnik/prodejce (který musí mit licenci), pokud se jedna pouze o prefakturaci, tak není licence potřeba

Nevim jak jinde, ale u PRE je prime mereni do 100A...

Leto: podle toho clanku na TZB není vyrazni rozdil v pomeru plateb za obchodni část a zbytek (distribuce + dane) mezi Rakouskem a CR

19. 2. 2016 08:13 Odeslat příspěvek
Včera jsem videl konec poradu Mate slovo s Jilkovou, katastrofa...to co předvedla Vitaskova, jen populismus, "ja nic ja muzikant, nepodepsala jsem a nepodepisu, jsme narodem chataru a chaluparu"...to, ze 2 roky na tvorbe NTS spolupracovala radsi nerekla...

A dotazy z publika? Jabka/hrusky. Ani se nedivim Prochazkovi z EGU ze se porad tak usmival, ja bych delal to same... :)

19. 2. 2016 09:11 Odeslat příspěvek
Pamatujete si, jak před pár týdny Vitásková říkala, že nepodepíše solární podporu? A co se stalo? Odjela na dovolenou a podepsal to místo ní její zástupce. Tahle ženská je naprosto nevěrohodná, pokud si teď znovu dovolí říct, že něco nepodepíše. Scénář může být naprosto stejný. Opět to podepíše zástupce, i když už jiná osoba než tenkrát koncem prosince.

19. 2. 2016 09:25 Odeslat příspěvek
No, Nehoda uz to podepsat ani nemůže...protože ho vyhodila :)
Další místopředseda skončil ze zdravotnich dovodu...to ji jich tam uz moc nezbyva...

19. 2. 2016 19:10 Odeslat příspěvek
Tak zase ji chtej socani vyhodit a je trestne stihana policii. :D Davam ji tak 4 az 5 mesicu, dele tam nevydrzi.

Offline - Nadšenec Profil 
19. 2. 2016 21:30 Odeslat příspěvek
http://ceskapozice.lidovky.cz/alena-vitaskova-hajim-zajmy-domacnosti-d9q-/tema.aspx?c=A160215_142539_pozice-tema_houd

Zajímavý článek, ale úkol zněl jasně. ČEZ prom*r**al miliardy v Albánii, na Balkáně a další v ČR nicméně stát ty prachy z lidi vyrazí ať s Vitáskovou nebo bez ní, takže to vidím podobně jako osobne. :hm

19. 2. 2016 21:44 Odeslat příspěvek
Však jo. Vitásková pravděpodobně správně odhaduje budoucí vývoj. Skutečně to nebude ona, kdo to nakonec podepíše. Akorát nevíme, jestli to bude její zástupce anebo její nástupce. :-D

19. 2. 2016 22:20 Odeslat příspěvek
Ty bulíky máme zase na nose...nic to prý nepřinese, tak proč to dělají :oboze
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10175540660-mate-slovo-s-m-jilkovou?kvalita=nizka

22. 2. 2016 13:38 Odeslat příspěvek
Priznivec Vitaskove nejsem, ale 8,5 roku natvrdo je celkem hodne...

22. 2. 2016 14:15 Odeslat příspěvek
A co synáčci Zemka seniora?Nebude 15 melounú postrádat FC Slovácko kterého je majitel Zemek senior /Z-Group/?

Offline - Inventář Profil 
22. 2. 2016 14:44 Odeslat příspěvek
A ten, za jehož ouřadování se licence vydaly, je vysmátej jak lečo... Némlich stejný případ jako Bém a Openkrad.

22. 2. 2016 17:45 Odeslat příspěvek
Tak rozhodoval nekdo jiny ne?
Vitaskova ma po korytu.

22. 2. 2016 18:14 Odeslat příspěvek
Změna kurzu:
http://www.novinky.cz/ekonomika/395571- ... patny.html

A to příjde v ten samý den, co předsedkyně ERU dostala 8,5 roku.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Další stránka
Stránka 19 z 21 [ Příspěvků: 312 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies