FinExpert.cz

Přihlásit se
Dálkové vytápění bytu - pokles teploty

Offline - Mírně pokročilý Profil 
27. 2. 2017 13:05 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
chci se zeptat. V panelovém bytě v Praze, kde máme dálkové vytápění, tak poslední dobou pozoruji vlažnější radiátory i při maximálním nastavení. I trubky, které topí v podstatě neustále jsou vlažnější.
Je to tím, že venku se zvýšila teplota? Funguje vytápění na systému, že pokud je venku tepleji, tak je dodáváno menší teplo a naopak?
Děkuji za názory
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
27. 2. 2017 13:45 Odeslat příspěvek
Hlavice na radiátoru neslouží k nastavení toho, jak moc má topení hřát, ale je to termostat: nastavením určitého stupně na hlavici bych měl docílit konstatní teploty v místnosti. Například na mojí hlavici se uvádí, že stupeň 3 přibližně odpovídá teplotě 20ºC v místnosti. Pokud teplota v místnosti odpovídá nastavení hlavice, pak bych vůbec neřešil, jestli je topení vlažné nebo ne.


Offline - Diskutér Profil 
27. 2. 2017 14:01 Odeslat příspěvek
Záleží jakou hlavici má, nemusí být nutně termostatická.

A ano, i u nás je teplota média ve stoupačkách vyšší když je venku -10 než když je +10 jako dneska. dost možná to i regulují dopředu podle předpovědi.


Offline - Diskutér Profil 
27. 2. 2017 14:31 Odeslat příspěvek
Ano, u dálkového vytápění se mění parametry na několik místech, většinou něco na způsob ekvitermní regulace. Typicky na výstupu teplovodu z teplárny (elektrárny), ve výměníku a nakonec v paneláku na přívodu. Výsledkem je, že se to nedá pořádně regulovat hlavicemi na radiátorech a v přechodném období bývá v místnostech s vyššími ztrátami zima.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 2. 2017 23:36 Odeslat příspěvek
Mám hlavici značky Heimeier (přesný typ nevím a nevím, jak poznám, jestli je termostatická??). Je tam 5 čísel a taky u čísla 3(symbol sluníčka) mám uvedeno 20 stupňů. Dále sněhová vločka 6 stupňů. Měsíc 14 stupňů. 5 svislých čar - 4 stupně. Myslel jsem, že prostě když chci mít největší teplo, tak to nastavím na nejvyšší číslo, tedy 5. Takže to znamená, že můžu maximálně dosáhnout 20 stupňů, když to nastavím na číslo 3 ?
Koukám, že je to složitější, než jsem si myslel :) Budu rád za vysvětlení


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 4. 2017 23:50 Odeslat příspěvek
Trošku mi to připomíná situaci, kdy si nájemník stěžoval, že je mu zima. Majitel bytu se ho zeptal, proč si nepustí topení. Ten odpověděl, že neví jak na to. Tak mu bylo vysvětleno, že na konci topení je takový otočný regulátor. A když s ním otočí, že mu to začne topit.

No a protože týpek měl na hlavici radiátoru pověšený mokrý trenky, tak na druhé straně topení povolil odvzdušňovací kohout.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies