FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bohemia Energy a podomní prodej - šmejdi

Offline - Poslední varování Profil 
25. 10. 2021 14:07 Odeslat příspěvek
No to je ale prekvapive, ze cca tisicovce lidi nedojde dopis (1% chybovost).
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
25. 10. 2021 15:44 Odeslat příspěvek
Neztotožněných lidí v obchodním rejstříku je víc :lol:
To jsou takové záznamy, které nejsou napojeny na rejstřík obyvatel. Takže při změně příjmení či adresy se údaj nezmění v obchodním rejstříku. A o katastru radši nemluvím.


Offline - Trvalý BAN Profil 
25. 10. 2021 16:06 Odeslat příspěvek
To můžou být klidně cizinci žijící v ČR. Pokud jsou z EU, fungují tu na doklady ze svého státu, Rumuni, Maďaři, Slováci, Poláci, ... a nejsou tu nikde registrovaní v registru osob.


Offline - Administrátor Profil 
25. 10. 2021 18:05 Odeslat příspěvek
Ne, to jsou češi. Řeším to dnes a denně :lol:


Offline - Poslední varování Profil 
26. 10. 2021 11:41 Odeslat příspěvek
Jsou to odpírači datové schránky. Jednou nohou v průšvihu.


Offline - Administrátor Profil 
26. 10. 2021 14:06 Odeslat příspěvek
To na tom nezáleží. Bohužel některé zápisy jsou staré jak černý uhlí. Takže i člověk s datovou schránkou může mít nesprávný zápis v OR.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 10. 2021 11:35 Odeslat příspěvek
Jo ale nehrozí, že skrytě přijde exekuce, Pokud by datovku


Offline - Návštěvník Profil 
27. 10. 2021 17:12 Odeslat příspěvek
Mám dotaz, z Europe Easy Energy mi poslali vyúčtování na jedno ze 4 odběrných míst. Zrovna náhodou na to jediné u kterého je nedoplatek (jinde očekávám přeplatky).

Bojím se, že to zaplatím a nedostanu pak vrácené přeplatky. Tudíž nerad bych vyúčtování platil.

Kolik myslíte, že mi můžou dát max. pokutu? 10% úroků asi není problém. V podmínkách je, že od třetí upomínky můžou chtít 200Kč za upomínku ale není to jasně formulované.

1) Můžou chtít při třetí upomínce 3x200Kč?
2) Můžou mi ty tři upomínky poslat třeba hned tři dny za sebou?
3) Můžou pak posílat další upomínky po 200Kč?

Nečekám tu vyjádření právníka. Zajímá mě ale aspoň třeba běžná praxe při posílání upomínek.


Offline - Poslední varování Profil 
27. 10. 2021 18:16 Odeslat příspěvek
Zpoplatnena je obvykle az ta druha nebo “treti” upominka. Prvni emailove upominky nebyly zpoplatnene. Tedy urcie nemohou zpoplatnit zpetne prvni dve upominky. Lhuty mezi upominkami urcite nebudou kratsi 7 dnu.

A jeste finta, nekteri dodavatele si vykladali “prvni” bezplatnou upominku tak, ze v lednu vam ji poslali a pak v prosinci kdyz poslali podruhe na jiny dluh, uz to brali za “druhou” upominku a kasirovali :-))

Ale bacha na splatnost preplatku, me jednou BEE nastavilo splatnost asi 3 mesice, po emailu, kde jsem zminil, ze splatnost jejich zavazku NESMI byt delsi, nez oni sami maji splatnost pohledavek, to opravili a vyplatili do konce mesice :-)

A pokud dostanes z nich ty ostatni vyuctovani, muzes vyhlasit jednostranny zapocet podle o.z.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 10. 2021 11:23 Odeslat příspěvek
Hana a Jiří Písaříkovi se pokusili převést soukromý majetek, soud tomu zabránil

https://www.motejlekskocdopole.com/hana ... -zabranil/


Offline - Nadšenec Profil 
30. 10. 2021 11:45 Odeslat příspěvek
https://www.mix24.cz/miliardar-pisarik- ... y-klientu/


Offline - Nadšenec Profil 
30. 10. 2021 19:56 Odeslat příspěvek
flekmatik píše
Mám dotaz, z Europe Easy Energy mi poslali vyúčtování na jedno ze 4 odběrných míst. Zrovna náhodou na to jediné u kterého je nedoplatek (jinde očekávám přeplatky).

Bojím se, že to zaplatím a nedostanu pak vrácené přeplatky. Tudíž nerad bych vyúčtování platil.

Kolik myslíte, že mi můžou dát max. pokutu? 10% úroků asi není problém. V podmínkách je, že od třetí upomínky můžou chtít 200Kč za upomínku ale není to jasně formulované.


To je prostě mazec. Lidi mají strach, že jim Ti šmejdi pošlou upomínku a pak je třeba vymáhat a jim samotným za nedodržení smlouvy nic nehrozí. Mě u Energie ČS vznikl nedoplatek asi 150 Kč(schválně jsem nahlásil u změny na DPI vyšší stav - na konci roku pak nahlásím nižší a to samozřejmě z důvodu totálně šíleného ceníku pod DPI), ale nemám chuť jim to z principu platit a jen jim pošlu dopis, ať si to započtou, poté co jim vypočtu kolik mě to díky nedodržení závazků z jejich strany stálo pod DPI. Fakt hovada.


Offline - Diskutér Profil 
31. 10. 2021 19:50 Odeslat příspěvek
Teď hlásili na ČT v Událostech, že vláda podá ve věci Bohemia Energy trestní oznámení. Tak snad to nebude sepisovat Alenka Schílená


Offline - Poslední varování Profil 
1. 11. 2021 12:45 Odeslat příspěvek
hannys85: z principu platit nic nemusis ani tech 150czk, ale potom exekuce bude cekat :D Jedine co muzes byt rad, mam pocit ze exekutor Vrana uz snad nejezdi, takze by to mohlo byt levnejsi :D


Offline - Návštěvník Profil 
2. 11. 2021 21:11 Odeslat příspěvek
Myšlenka: teď čtu zůčtování nedoplatku od europe easy energy. Splatnost je k dnešku. Datum zdanitelného plnění tam nevidím. Samozřejmě vyúčtování obsahuje DPH.

Hodlám jim dnes odeslat reklamaci vyúčtování. Vyúčtování obsahuje DPH a přitom v měsíci listopadu je DPH zrušeno, odpuštěno či bůhví co.

Jen připomínám, že cílem není až tak neplacení DPH. Cílem je neposlat šmejdům peníze dokud nebudu vědět, že vyrovnají své závazky vůči mě (přeplatky u jiných odběrných míst, ke kterým dodnes neposlali vyúčtování)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další stránka
Stránka 10 z 14 [ Příspěvků: 198 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies