FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Bohemia Energy a podomní prodej - šmejdi

Offline - Poslední varování Profil 
10. 11. 2021 16:17 Odeslat příspěvek
Ze by jine uzemi, jiny distributor?
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
10. 11. 2021 16:28 Odeslat příspěvek
Stejné město, stejný distributor. Odečty k distributorovi nahlášeny ve stejný okamžik a zaznamenány i v BE WebKanceláři ve stejnou dobu.


Offline - Nadšenec Profil 
10. 11. 2021 17:41 Odeslat příspěvek
Tak od 3e přišel přeplatek, pre území.


Offline - Poslední varování Profil 
11. 11. 2021 22:40 Odeslat příspěvek
Zhodnoceni spekulantu (Bohemky) ve 20 vterinach: jak funguje podnikani 5 letyho ditete a kdy hodit rucnik do ringu :-)) Jako dobrej point :-)

https://youtu.be/3ku-U8Vkr_k?t=1h02m20s (=> v case 1:02:20)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 11. 2021 00:28 Odeslat příspěvek
flekmatik píše
Mám dotaz, z Europe Easy Energy mi poslali vyúčtování na jedno ze 4 odběrných míst. Zrovna náhodou na to jediné u kterého je nedoplatek (jinde očekávám přeplatky).

Bojím se, že to zaplatím a nedostanu pak vrácené přeplatky. Tudíž nerad bych vyúčtování platil.

Kolik myslíte, že mi můžou dát max. pokutu? 10% úroků asi není problém. V podmínkách je, že od třetí upomínky můžou chtít 200Kč za upomínku ale není to jasně formulované.

1) Můžou chtít při třetí upomínce 3x200Kč?
2) Můžou mi ty tři upomínky poslat třeba hned tři dny za sebou?
3) Můžou pak posílat další upomínky po 200Kč?

Nečekám tu vyjádření právníka. Zajímá mě ale aspoň třeba běžná praxe při posílání upomínek.


Jak to dopadlo? Řeším podobný případ.Místo s nedopoplatkem vyučtováno promptně a místo s očekávaným nemalým přeplatkem nikde. Návrh na zápočet neprošel z důvodu, že na druhé místo ještě není vystavena faktura. Asi nebyl čas. Ale na to aby mi přišly už asi 3 upomínky PŘED splatností faktury k prvnímu OM času bylo dost :grr: .


Offline - Návštěvník Profil 
13. 11. 2021 08:16 Odeslat příspěvek
Hele nevím. Došla mi první upomínka, rozhodnu se až po doručení druhé. Vzhledem k tomu, že jeden z přeplatků za plyn budu mít asi hodně velký tak tam asi nic nepošlu a pokutu zaplatím z toho velkého přeplatku (když vše dojde). Poslat mu k tomu velkému přeplatku ještě další 4k navíc aby to pak položil ... to bych si připadal fakt jak debil.

Pořád by mě zajímalo do jak velké pokuty se můžu dopracovat. Ve smlouvě jsou zákonná procenta což za ty dva měsíce je nic. 200 Kč za vystavení třetí upomínky není velká položka. Pořád netuším jak to bude postupovat dál, jaké další pokuty tam můžou být. Měl by být platební příkaz soudu? Nebo rovnou exekuce? ... Nikdy sem dlužníkem nebyl, tak to znám jen z pohádek.

Písařík se ukázal jen jako totální oportunista, věřit se mu nedá ani písmeno. Hlavní naděje na vrácení peněz je, že z té firmy asi fakt nemohl (kvůli probíhajícím soudům) vyvést slušné peníze. A tudíž mu hrozí, že by zbytek života musel prožít jako ubohý multimilionář. Jakmile by se ukázalo, že se ten výsledek dostane pod nulu tak to zařízne než řekneš popel.

Kdyby chtěli skutečně hlavně vyrovnat svoje závazky tak zápočty nabízejí od samého začátku. Proč by mi jednu fakturu poslali během pár dní a u dalších 3 nic ani po měsíci? Tím, že to takto natahují si jen přidávají další náklady. Toto fakt páchne no.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 11. 2021 12:24 Odeslat příspěvek
No jako páchne ... je zjevné, že jsou finančně vyšťavění, banky jim nepůjčily, provozní kapitál nula, bylo nutné to položit, než spadnou do insolvence, od které jsou asi jen krůček ... tedy je nutné nejdříve vybrat nedoplatky a pak možná vyplatit přeplatky ... tím chci říci, koukej cálovat, bo nikdy svůj přeplatek neuvidím :D 8-P ... Být ve stejné situaci, tedy nedoplatek a přeplatek na druhé straně, čekal bych na přeplatkovou fakturu a uhradil jen případný rozdíl. Odpojit pro neplacení už nemohou. I když je chudáky BE chápu ... šmejdoklinti by nejraději jen přeplatky a nedoplatky by neplatili ... :D 8-)


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 14:53 Odeslat příspěvek
I kdybych tam měl nedoplatek, nikdy bych jim ho neuhradil, započetl bych jim to jako náhradu škody za nedodržení smlouvy a o zbytek bych je zažaloval ještě. Platíte kvůli nim přemrštěné ceny v režimu DPI a místo toho, abyste je žalovali za náhradu škody (rozdíl mezi původní cenou a cenou v DPI), tak ještě přemýšlíte, že jim budete hradit nedoplatky? Nikdy!!! Zvedněte hlavu, nebuďte tak ušlápnutí.


Offline - Poslední varování Profil 
14. 11. 2021 23:45 Odeslat příspěvek
jjrr započíst lze pouze určité pohledávky a to jednostranně vyšpekulovaná škoda obvykle určitě není a u soudu to projedeš. Ta škoda by musela být uznaná protistranou, pravomocná…


Offline - Návštěvník Profil 
15. 11. 2021 07:07 Odeslat příspěvek
To není pravda, o žádnou jednostranně vyšpekulovanou škodu se nejedná a rozhodně není třeba žádné uznání protistranou, resp. jakási pravomocnost.

Škoda objektivně vznikne ve výši rozdílu mezi cenou, kterou bych byl povinen zaplatit původnímu dodavateli, a cenou, kterou skutečně zaplatím DPI.

Jedinou nutnou podmínkou započtení je splatnost započítávané pohledávky na náhradu škody, tzn. že je nejprve třeba vyzvat dlužníka k zaplacení. A vedle toho je samozřejmě nutné si ohlídat, zda započtení nevylučuje dohoda s dlužníkem (smlouva, obchodní podmínky apod.).

V podrobnostech viz § 1982 an. občanského zákoníku.


Offline - Poslední varování Profil 
15. 11. 2021 09:38 Odeslat příspěvek
K jakemu datu, k datu splatnosti doplatku DPI anebo budes cekat do 31.12. nebo jake bude rozhodne datum?

No prave a myslis si, ze to je nekdo schopen, vycsleni skody a vse ostatni udelat spravne? 99% lidi ne a ten zbytek to nezkusi.

Jeste jsi zapomnel na pravni rozbor smlouvy (kterou 99,99% necetlo). Ostatne on tam majitel mluvil o vyssi moci.

LitFin uz asi dobre vyplachuje mozky. Ta hypoteticka skoda by sla vymoci jedine v pripade, ze by meli chybne konstruovane smlouvy (necetl jsem je). Viz dnesni E15. V pripade insolvence by shrably zajisteni veritele smetanu.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 11. 2021 22:46 Odeslat příspěvek
Škoda mi vznikne pokaždé, když zaplatím víc, než kolik by mě spotřebovaná elektřina stála podle porušené smlouvy.

Chápu majitele, že se jako správný tonoucí chytá každého stébla, ale toto je jen a pouze důsledek zpackané obchodní strategie a nezvládnutého řízení rizik, které nemá s vyšší mocí nic společného.

Diskuse nebyla o tom, čeho většina lidí je či není schopna, ale zda tu ta možnost vůbec existuje. Zápočet apriori vyloučen není a je na každém, aby zvážil, co je v jeho silách a možnostech a a jaká jsou v jeho případě pro a proti.

Stejně tak z mé strany nepadlo nic k tomu, zda dává smysl vymáhat náhradu škody. To nemá se zápočtem nic společného, protože narozdíl od zápočtu je to běh na dlouhou trať, na jehož konci musí být z čeho brát. V tomto ohledu samozřejmě souhlasím s tím, že v konkursech těchto průtokových ohřívačů se nebude z čeho uspokojit.


Offline - Poslední varování Profil 
23. 11. 2021 19:14 Odeslat příspěvek
A ty máš podrobně nastudované smlouvy a obchodní podmínky Bohemky? Oni v těch smlouvách garantovali neměnnou cenu? Uvaž, že měli ne tak dávno kauzu, že tu jejich slavnou pokutu, poplatek 6050 Kč, museli mít nově uvedenou přímo ve smlouvě, jinak byla soudně nevymahatelná. Z toho si dovolím dovozovat, že i naopak, žádné náhrady aka škody z nich nevyrazíš a je to jen loterie a zbožné přání.

Ten zápočet a škodu odmítnou a pohledávku za tebou po výzvě dají vymáhat. Co budeš dělat? Už se vezeš a platíš.

Až mi to ukážeš, vysoudíš a vyhraješ, nasypu si popel na hlavu.


Offline - Návštěvník Profil 
24. 11. 2021 03:04 Odeslat příspěvek
Nebavíme se tu o žádné konkrétní smlouvě, ale o obecném právním režimu náhrady škody a započítávání pohledávek, ohledně čehož tu opakovaně vyjadřuješ nějaké své (převážně mylné) soudy způsobem, jako by se jednalo o objektivní fakta. Nevadí mi Tvůj mylný názor, ale to, jakým způsobem ho prezentuješ, protože takto se šíří dezinformace.

Nějaká nevymahatelnost jejich pokuty nemá s tím, jestli z nich nějakou náhradu škody vyrazím já, nic společného. To, že mě dají k soudu automaticky neznamená, že se vezu a platím. Jednoduše předložím soudu doklad o provedeném započtení a platit budu jenom tehdy, pokud svou vlastní chybou prohraju (např. proto, že mám ve smlouvě ujednáno, že nejsem oprávněn k jednostrannému zápočtu apod.).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
24. 11. 2021 08:48 Odeslat příspěvek
Bacha na tohle!!! Iniciativa "Poplatky zpět"

https://poplatky-zpet.cz/

Některá media informují o této iniciativě i s odkazem na jejich stránky:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/b ... nomika_rts

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/inici ... du/2121916

Ale jsou to pravděpodobně podvodníci:

https://www.mesec.cz/clanky/pozor-na-po ... ni-sluzby/


Naposledy upravil abyx dne 24. 11. 2021 14:36, celkově upraveno 1
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další stránka
Stránka 12 z 14 [ Příspěvků: 198 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies