FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

Offline - Nadšenec Profil 
15. 10. 2021 18:59 Odeslat příspěvek
Samoodečet si udělej i s čitelnou fotkou sám hned, a nahlaš distributorovi.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
15. 10. 2021 19:08 Odeslat příspěvek
yndezit: netreba se vzrusovat, ukonceni dojde realne k 18.10., tedy az v pondeli.


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2021 19:16 Odeslat příspěvek
Plyn - aktuální cena v režimu DPI atakuje hranici 4 000 Kč/MWh bez DPH...


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2021 19:18 Odeslat příspěvek
No potes. Takze se sejdeme vsichni nejspis u CEZu... nasmlouvat si na dva roky na jedne strane fix a na druhe nemit nic. Hezky.


Offline - Hlavní administrátor Profil 
15. 10. 2021 19:20 Odeslat příspěvek
Elektřina ještě víc. U ČEZu 5 720 Kč s DPH za MWH. A k tomu jsem někde viděl přes 200 Kč měsíčně.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 10. 2021 19:24 Odeslat příspěvek
Situace je bezprecedentni, dalo by se toho napsat spousta, nicmene asi nema cenu nadavat.Ale snad si Skauti rozmysli, koho priste vyberou, maji taky maslo na hlave.
Co by me teda zajimalo, jak to bude s preplatky. Min u plynu ho bude mit naprosta vetsina.
To oznameni znamena krach kolibrika nebo budou preplatky vyplacet?
I to nacasovani oznameni je z jejich strany vychcane, pekne po zalohach (pocitam,ze je ma vetsina v prvni puli mesice).


Offline - Nadšenec Profil 
15. 10. 2021 19:24 Odeslat příspěvek
Havers: jj, taky jsem dneska ráno koukal, u Innogy plyn kolem 4100 a stálý plat asi 120, takže cca 7-8násobné zdražení, proti původní ceně u Skautů, která byla 530,- bez DPH a stálý plat 0.

Je to v pr....

A asi toho ještě popadá hodně...

Kolibřík si strategicky počkal, až odejdou SIPO platby, mi tak připadá....


Offline - Diskutér Profil 
15. 10. 2021 19:26 Odeslat příspěvek
Jj, zálohy za 10/2021 budou od většiny již mít.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 10. 2021 19:26 Odeslat příspěvek
Tak jsem spoléhal na Skatskou Enegii, kde jsem měl být od 1.11.2021. Do současné doby jsem u Fonergy a.s., která mění od 1.11.2021 ceník.

Mám dotaz:

1) V současně době jsem ve fázi přechodu od Fonergy a.s. - Vaši žádost přihlášky - Kladně vyřízená žádost o ukončení smlouvy se stávajícím dodavatelem ( Fonergy a.s.), Další krok: Odeslání smlouvy s Vaším novým dodavatelem energií

Jestli to chápu správně, z důvodů ukončení činnosti Kolibříka se převod neuskuteční a zůstávám pořád u Fonergy a.s.?

2) Je hodně pravděpodobné, že podobně jako Kolibřík, dopadně i dodavatel Fonergy a.s. a nebude lepší přejít rovnou třeba k ČEZU? ( než být u Fonergy a třeba za měsíc přejít k ČEZ, když to Fonergy ukončí)

Díky za odpověď.


-
15. 10. 2021 19:28 Odeslat příspěvek
Jen tak pro zajímavost:
https://www.cez.cz/webpublic/file/edee/ ... n_2021.pdf


Offline - Návštěvník Profil 
15. 10. 2021 19:32 Odeslat příspěvek
No dobře, ale jakou mám jinou možnost? Podle mne žádnou.

https://www.cez.cz/cs/dpi


Offline - Hlavní administrátor Profil 
15. 10. 2021 19:37 Odeslat příspěvek
Skauti to v mailu píšou dobře: teď se vyplatí počkat a třeba chvíli vydržet u nevýhodného dodavatele DPI. Teď je všechno vyšponované, nevýhodné fixy na tři roky. Za pár měsíců může být situace jiná.


Offline - Návštěvník Profil 
15. 10. 2021 19:41 Odeslat příspěvek
Je to hustý, ale jak píše admin, asi to je správná cesta vyčkat. Akorát tedy nevím, zda se to týká jen elektrické energie, nebo i plynu...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 10. 2021 19:45 Odeslat příspěvek
Žádal jsem přechod k EONu kvůli změně cen u BE 5.10. a doteď mě nikdo nekontaktoval, a to bylo ještě před krachem BE, takže asi není jiná možnost, než DPI a uvidíme.


Offline - Hlavní administrátor Profil 
15. 10. 2021 19:56 Odeslat příspěvek
Je to i plyn.

Nelíbí, co udělali. Pokud dodavatel zkrachuje, je to jiná situace. Ale oni ukončili dodávky, aby nezkrachovali. Porušili smluvní podmínky, tato možnost odstoupení od smlouvy ve VOP v bodě 6.3 není.

Až přijde zmiňovaný dopis, obrátím se na Energetický regulační úřad a ČOI. Budou tam toho teď mít moc, ale jednou třeba i na mě příjde řada.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 203  Další stránka
Stránka 75 z 203 [ Příspěvků: 3041 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies