FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

- Návštěvník Profil 
16. 10. 2021 12:16 Odeslat příspěvek
Tak blbí fakt u DPI nejsou, aby si nechali nabulíkovat nějaký fake odečet a skoro celou topnou sezónu vám tak zaplatili. Přesně, budou chtít nějaký důkaz - typicky fotku, nebo u pochybně jiného stavu než by odpovídal dosavadní průměrné spotřebě si to můžou zkontrolovat sami. Tohle není běžný přechod, kdy jim je nějaká +/- odhadem spotřeba jedno, teď jsou rozdíly za komoditu stovky procent. Takovým jednáním si fakt nepomůžete, resp. někam si tím pomůžete, ale levná komodita to asi nebude.
Poslední příspěvek

- Kolemjdoucí Profil 
16. 10. 2021 12:16 Odeslat příspěvek
Dasn píše
aaischa píše
6 mesicu by mělo být dost na neukvapeny a promyšlený výběr :-)

To sice ano, ale za jakou cenu... Jen pro info jsem se podíval na mojí průměrnou roční spotřebou plynu-- doteď jsem platil cca. 24.000,- Kč/rok. S cenami inogy DPI by mě těch 6 měsíců (tedy letošní topná sezóna) stála 86.000,- Kč...

Jsem si naprosto jistý, že spoustě lidem se při přístím vyúčtování protočí :roll: a mnozí ani nebudou schopní ty vyúčtování zaplatit...

Tak to jsme na tom úplně stejně... spotřeba cca 22 MWh, že?

- Diskutér Profil 
16. 10. 2021 12:26 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Na infolince Skautů příjemný pán, radil vyčkat pod PID a že v řádech týdnů se pokusí o novou nabídku na rok. Jinak v mezi řečí zmínil, že v pondělí skončí Centropol.

jj před chvílí o tom mluvil pán na čro plus, jen nezmínil konkrétně jméno dodavatele, aby ho "nepoškodil" :D

-- 16. 10. 2021 12:31 --

JumpingJackFlash píše
Tak blbí fakt u DPI nejsou, aby si nechali nabulíkovat nějaký fake odečet...

Myslím, že DPI je to dost u zádele.. Odečet stejně nedělají oni, ale distributor..
Ale hlavně máte tu logiku nějak pochroumanou. DPI na tom poškozen nijak není - ten netratí, jen mu nedám tolik vydělat. Kdo z tohoto postupu je "poškozen", to je končící dodavatel a ten si to jen zaslouží.

Naposledy upravil Taki dne 16. 10. 2021 12:43, celkově upraveno 1

- Kolemjdoucí Profil 
16. 10. 2021 12:34 Odeslat příspěvek
Měl jsem kolem cca. 17 MWh. Jak jsem psal naštěstí jsem ještě nebyl připojen, takže jsem dnes domluvil pokračování u stávajícího dodavatele na spotu s dobou neurčitou a počkám jak se to celé vyvrbí... a budu doufat, že to alespoň trochu na burze klesne až se to uklidní... a budu vzpomínat na vyúčtování, které jsem měl teď v září s průměrnou roční cenou na spotu tuším 623,-/MWh....
Takže jestli se cena udrží kolem těch 2.200,- Kč/MWh bude letošní zima tak o cca. 30tis dražší, to abych si začal dávat kromě záloh něco stranou :-D

- Nadšenec Profil 
16. 10. 2021 12:38 Odeslat příspěvek
mach.k: jj, přesně, myslím, že třeba poskytovatelé drobných půjček budou mít větší žně na jaře a v létě, než před vánoci...

A rok až dva poté exekutoři.

Ti, kdo do toho spadli a prakticky nemají, kam jít, ty na jaře ta faktura vystřelí z bot, když třeba DPI je skoro 8krát dražší u neregulované části ceny, než byli Skauti.

Taky bych to v delším horizontu viděl na pád cen větších nemovitostí, pokud tam nebudou krbovky ideálně s výměníkem. Koupit velký dům a pak dát 150k za topnou sezónu za plyn nebo elektřinu, to už musí být opravdu geroj...

Skoro to vypadá na anti green deal, protože co tak slyším, tak i tam, kde se topilo plynem, tahají zpět kamna na dřevo z kůlen a urychleně napojují na komín.

Pokud má být green deal o tom, že budou neskutečně drahé energie, tak spíš dosáhnou toho, že to u nás bude vypadat jako při obléhání Sarajeva, kdy ti lidé spálili všechny stromy na ulicích a v parcích i s kořeny a nábytkem....

- Diskutér Profil 
16. 10. 2021 12:41 Odeslat příspěvek
Dasn píše
To sice ano, ale za jakou cenu... Jen pro info jsem se podíval na mojí průměrnou roční spotřebou plynu-- doteď jsem platil cca. 24.000,- Kč/rok. S cenami inogy DPI by mě těch 6 měsíců (tedy letošní topná sezóna) stála 86.000,- Kč...

Jsem si naprosto jistý, že spoustě lidem se při přístím vyúčtování protočí a mnozí ani nebudou schopní ty vyúčtování zaplatit...

Jj, takto dlouho vyčkávat bys mohl třeba v dubnu, ale nikoliv na začátku topné sezóny.

Citace
Situace je opravdu vážná a domníváme se, že vzhledem k nadcházející topné sezóně a výše uvedeným cenám je absolutně nezbytné, aby stát urychleně připravil systém kompenzací či subvencí. V opačném případě hrozí velké sociální problémy a může také docházet k masivnímu odpojování zákazníků pro neplacení.

:arrow: https://www.innogy.cz/o-innogy/press-ce ... zajistime/

- Diskutér Profil 
16. 10. 2021 12:56 Odeslat příspěvek
Vyjednal jsem ČEZ na dobu neurčitou, jak u EL, tak plynu, odejít můžu vždycky, třeba k těm Skautům zpátky a sazebník by měl být do konce roku neměnný, tak uvidíme.

- Kolemjdoucí Profil 
16. 10. 2021 13:02 Odeslat příspěvek
dr._lukas píše
Vyjednal jsem ČEZ na dobu neurčitou, jak u EL, tak plynu, odejít můžu vždycky, třeba k těm Skautům zpátky a sazebník by měl být do konce roku neměnný, tak uvidíme.

Můžu se zaptat, kdy jste to začal řešit, a jaké máte ceny?
Díky

- Nadšenec Profil 
16. 10. 2021 13:08 Odeslat příspěvek
Též prosím cenu u ČEZU na dobu neurčitou na webu není.. Díky

P.s. Lákalo se na přímotopy.. Zdrazilo se / lákalo se na plyn.. Zdrazilo se.. / lákalo se na tepelny čerpadlo a misto toho 2 roky od jeho instalace nás čeká zima na uhlí (naštěstí jsem vyhodil starej kotel ale koupil ještě novej Dakon pac to stalo pár tisic pro jistotu kdyby extra mrzlo nebo byl výpadek ele (samotiz) ale ono!jen! Zdražilo..

Naposledy upravil aaischa dne 16. 10. 2021 13:14, celkově upraveno 1

- Mírně pokročilý Profil 
16. 10. 2021 13:12 Odeslat příspěvek
Já to udělám stejně. Skauti vyjednají prd a zůstávat na cenách DPI je finanční sebevražda. Pokud něco vyjednají tak stejně nemáte žádnou jistotu

- Mírně pokročilý Profil 
16. 10. 2021 13:16 Odeslat příspěvek
Ovšem je otázka, jestli má smysl má fixovat na 3 roky za 3000 Kč/MWh nebo být na DPI za 5000 Kč/MWh a po měsíci dvou přejít jinam.

- Diskutér Profil 
16. 10. 2021 13:17 Odeslat příspěvek
Skauti ztratili důvěryhodnost. Ten minulý výběr dodavatele zfixlovali, aby to vyhrál jejich garážový kůň, normálním dodavatelům nedali šanci. Měli by si z organizace všechny skautské šmejdy, kteří se toho účastnili, vyhodit.

- Nadšenec Profil 
Mno spis hned jít někam na spot nebo ČEZ neurčitá.. Něž čekat na DPI.. Čekání na DPI je asi nejhorší možnost

- Nadšenec Profil 
mach.k píše
A máte někdo prosím odkaz na ceník DIP pro EOn elektřinu, prostě ho nemůžu najít...
Innogy plyn je zde:
https://www.innogy.cz/ceniky/?distributor=GSN&product=G_DPI

zde jsou uvedeny ceny, ale jestli se tomu dá věřit, nevím
https://www.kurzy.cz/zpravy/614238-e-on ... -instance/

- Diskutér Profil 
16. 10. 2021 13:21 Odeslat příspěvek
mach.k píše
dr._lukas píše

Můžu se zaptat, kdy jste to začal řešit, a jaké máte ceny?
Díky

Před 1/2 hod s infolinkou ČEZ, ceny níže.
https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... -cezdi.pdf

https://www.cez.cz/edee/content/file/pr ... 2-2020.pdf

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 180  Další stránka
Stránka 81 z 180 [ Příspěvků: 2699 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies