FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

- Kolemjdoucí Profil 
18. 10. 2021 15:30 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
pavels84 píše
Následně přes infolinku uzavřena smlouva na dobu neurčitou bez jakýchkoli výmluv. Přepis aktuálně slibují k 09.11., ale prý by to mohlo být i dřív.

Takze na dobu neurcitou je to vyhodnejsi a proc? :hm Vzdyt ta elektrika ma jeste zdrazovat do roku 2025 ne? Takze ten fix byse vyplatil spis? :)

Dává mi to čas, počkat si za "super" cenu (a zlomek ceny oproti DPI) na nové ceníky od 01.01. a v klidu si z nich vybrat. Fixace se všude zvedly před pár dny a jsou tak vysoké, že si nedovedu představit, že během dvou měsíců ještě dál vzrostou. K 01.01. pak můžu změnit dodavatele i zafixovat.

V dlouhodobém časovém horizontu sice asi nic jiného než zdražování čekat nelze, ale ty současné ceny jsou tak vyhnané, že si nedokážu představit jejich další růst bez nějaké výrazné korekce nejpozději po zimě a zprovoznění Nordstreamu 2. Ostatně elektřina i plyn na následující roky se prodávají na výrazně nižších cenových úrovních oproti dnešním spotovým cenám. Kdyby k takové korekci nemělo dojít, tak to bude muset srazit státní regulace, jinak to položí celou ekonomiku.

Každopádně přípravu fotovoltaiky, kterou jsem plánoval až ke konci fixace u skautů, urychlím, protože teď už to začíná dávat smysl a i tady poptávka začne hnát ceny nahoru.
Poslední příspěvek

Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.

- Inventář Profil 
18. 10. 2021 15:46 Odeslat příspěvek
Vy co jste presli k CEZ, aktivovali vam https://cezonline.cez.cz/ a vidite uz tam odberna mista? Mam takovy dojem, ze takto se clovek dozvi, ze byl zpracovan, az mu tady naskoci ty odberna mista, ale je to pouze moje teze. Muze nekdo potvrdit/vyvratit?

- Diskutér Profil 
18. 10. 2021 15:56 Odeslat příspěvek
S474N píše
Vy co jste presli k CEZ, aktivovali vam https://cezonline.cez.cz/ a vidite uz tam odberna mista?

Mám čez online z minulosti a ještě tam žádné odběrné místa nemám.

- Diskutér Profil 
18. 10. 2021 15:58 Odeslat příspěvek
S474N píše
Vy co jste presli k CEZ, aktivovali vam https://cezonline.cez.cz/ a vidite uz tam odberna mista? Mam takovy dojem, ze takto se clovek dozvi, ze byl zpracovan, az mu tady naskoci ty odberna mista, ale je to pouze moje teze. Muze nekdo potvrdit/vyvratit?

Smlouvu s ČEZ jsem podepsal 6.10. se zahájením dodávek 1.11. a zatím mě to nenechá registrovat.

- Diskutér Profil 
18. 10. 2021 16:01 Odeslat příspěvek
Potvrzuji ČEZ online z minulosti a zatím "žádné odběrné místo"

- Mírně pokročilý Profil 
18. 10. 2021 16:09 Odeslat příspěvek
Dnes jsem volal a uzavřel smlouvu, chvíli na to přišel email s možností založit online účet a ten již funguje, zatím bez odběrnýho místa.

- Mírně pokročilý Profil 
18. 10. 2021 16:11 Odeslat příspěvek
pavels84 píše
Pobočka ČEZu v Praze dnes dopoledne - fronta stabilně cca 50 lidí především v důchodovém věku, odbavení za cca 1 hodinu. Pokud jste od zkrachovalého dodavatele, smlouvu na dobu neurčitou s vámi odmítají uzavřít, protože přece nemůžete chtít elektřinu za cenu, jakou mají jejich stávající zákazníci.

Zkoušel jsem argumentovat vším možným - že podle infolinky to jde, že se to jen aktivně nenabízí, že ještě nejsem u DPI, protože kolibřík ještě dnes funguje, že nemůže být žádný rozdíl, jestli přecházím od PRE nebo kolibříka nebo DPI, protože ve všech případech pro mě budou elektřinu teprve kupovat, že stejně budou tu levnou elektřinu od nového roku zdražovat. Nepomohlo ani to, když jsem chtěl, aby mi dal vizitku a udělal o tom záznam do systému, abych mohl nechat prověřit správnost takového postupu.

Následně přes infolinku uzavřena smlouva na dobu neurčitou bez jakýchkoli výmluv. Přepis aktuálně slibují k 09.11., ale prý by to mohlo být i dřív.

Jake ceny aktualne nabizi na neurcito? Za kWh s mesic?

- Návštěvník Profil 
18. 10. 2021 16:28 Odeslat příspěvek
Dle mého názoru je dobré odvolat i na TGC.CZ, kolibrik a setrimeobcanum.cz text:

Dobrý den,

s okamžitou účinností odvolávám veškeré mnou udělené plné moci pro zastupování mojí osoby vaší společností.

Žádám o potvrzení odebrání zmocnění.

Děkuji s pozdravem

- Inventář Profil 
18. 10. 2021 16:41 Odeslat příspěvek
dave_no: presne tak, pripadne se da operator vyslovne pozadat.

A prave proto si myslim, ze az daji smlouvy do systemu, tak tu automaticky priskoci ty dve odberne mista.

- Diskutér Profil 
18. 10. 2021 17:49 Odeslat příspěvek
pavels84 píše
Dává mi to čas, počkat si za "super" cenu (a zlomek ceny oproti DPI) na nové ceníky od 01.01. a v klidu si z nich vybrat. Fixace se všude zvedly před pár dny a jsou tak vysoké, že si nedovedu představit, že během dvou měsíců ještě dál vzrostou. K 01.01. pak můžu změnit dodavatele i zafixovat.

Tak to chci videt co vyberes :D Proc by nemohlo, vzdyt staci mrknout k zacatku roku 2021, v USA Texasu kde to lidi necekali, napalili jim tak takove ceny ze jeste museli letet pro pujcku :-l Takze to klidne jeste poleti, vzdyt uz ted pisou ze jen CEZ to napali pristi rok o 50% nahoru za plyn a klidne za elektriku dalsich 30% :)
Tudiz fixace, aspon rika, kolik +- budu platit, kolik to bude stat a pokud to treba za rok a pul spadne, tak potom tu slevu zaziju nez cekat az mi to vyroste do oblak :D
I kdyz ta fixace mi ani nejde, me PRE reklo ze fix ani nedava :( Prazska Plynarenska to jen objednavka a podivny cenik asi stary.
A rekli me u PRE ze toho maj tolik, ze treba za tyden se na cloveka dostane :(

Takze DPI ted mam jiste 8-S

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102 ... 180  Další stránka
Stránka 99 z 180 [ Příspěvků: 2699 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies