FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

- Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2021 12:06 Odeslat příspěvek
qxdxqxdx píše
bufalobil1 píše
Jinak osobně si myslím, že se Skautama při změně dodavatele Yello x Kolibřík vyjebal ten organizátor. Skautíci byli jen volavkou s dobrým jménem.

Nesmysl, skauti se rozhodli podle výše provize, sami to přiznali.

blbost tady dělali skauti jen užitenýho idiota

-- 19. 10. 2021 13:08 --

JumpingJackFlash píše
Bufalobil1- jednoznačně Armex ukazuje, že stejně jako Písařík jsou kolosální energošmejdi. To, že smlouvy se skauty nevzali přímo jako Armex, ale udělali to přes účelově založenou garážovku Kolibřík, se jeví jednoznačně jako zadní vrátka, jak se v případě potřeby zbavit balíku nevýhodných smluv a neohrozit hlavní byznys, čili nepoložit při tom i Armex. To, co nakoupili i pro Kolibříka, teď budou za úplně jiné ceny prodávat jako Armex, stejně jako Písařík, který nemalou kapacitu, která mu zbyla, ještě taky vykešuje za tržní cenu. Celá soutěž byla zjevně fixlá, stejný člověk, který to podepsal za Občanům, pak dokonce dělal u Kolibříka jednu z ředitelských pozic. Zpětně se divím, že na tento fingáč a hru se zfixlým výběrkem a tím, že si to Armex nevezme na sebe, ale na garážovku Kolibříka, vůbec Skauti a Slavík přistoupili. Jsou jen dvě možnosti, buď z toho měli něco bokem, nebo jsou to opravdu totální diletanti.

Brutálně jsme nalítli. Skauti z toho mají akorát ostudu. Ale někdo od nich se dnes možná také nemá špatně. Každopádně vítězem je pan S. a spol.

-- 19. 10. 2021 13:10 --

Možná si kluci i zavolali hele vole mám nějakou volnou energii. V podstatě to zabalili jenom dva hráči.
Poslední příspěvek

- Trvalý BAN Profil 
19. 10. 2021 12:19 Odeslat příspěvek
To dělá většina velkých firem, že se zajistí proti krachu tím, že založí jinou firmu, přes kterou podnikají.

A pro obhájce skautů připomínám, že skauti se sami přiznali, že se nechali uplatit několika miliony.

" O vítězi nakonec rozhodla výše podpory skautských projektů, kdy Kolibřík energie nabídla o několik milionů více. "
https://www.skautskaenergie.cz/clanky/jak-skautska-energie-hledala-a-nasla-dodavatele

- Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2021 12:37 Odeslat příspěvek
Díky za ten odkaz.

U Yello energy jsme brali ohled na nepříliš dobře zvládnutý proces převzetí zákazníků v minulém období i některé další zkušenosti z průběhu současného období. U Kolibříka byla obava především z toho, že jde o nový projekt, který se teprve chystá vstoupit na trh. Zde obavy zmírnila informace o tom, že do společnosti vstupuje investor Armex energy (*) – tedy stabilní subjekt s velkou zkušeností jako dodavatel energií, mj. je současným dodavatelem plynu pro Skautskou energii.

Armex dodával plyn. tak to by mohli Skauti vytendrovat tu kapacitu co mu zbyla z Kolibříka. A ty provize zdvojnásobit.

- Návštěvník Profil 
19. 10. 2021 12:39 Odeslat příspěvek
Ano, pár míčů pro Skauty rozhodlo, že 30 tisíc odběrných míst půjde to kytek a projekt Skautská se zcela zdiskredituje. Dál je jistě totálně vysmáté i Yello, potažmo Pre, že nemusí táhnout na krku tento balík smluv se Skauty. Být to standardní výběrko bez šméček, mohli jsme být vysmátí naopak my, a Skautská energie mohla dál bez ztráty kytičky pokračovat. Teď jsou vysmátí v celé této taškařici úplně všichni, ovšem kromě klientů Skautské energie.

- Návštěvník Profil 
19. 10. 2021 12:42 Odeslat příspěvek
bufalobil1 píše
qxdxqxdx píše
bufalobil1 píše

Brutálně jsme nalítli. Skauti z toho mají akorát ostudu. Ale někdo od nich se dnes možná také nemá špatně. Každopádně vítězem je pan S. a spol.

-- 19. 10. 2021 13:10 --

Osobně by mne docela zajímalo, v jakém stavu jsou aktuálně odběrná místa Junák – český skaut, z. s. Tím přece celý projekt kdysi začal.

- Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2021 13:01 Odeslat příspěvek
Tak to je krásně provázané. Kolibřík, Armex, obcanum.sro, Skauti

-- 19. 10. 2021 14:03 --

Ale na druhou stranu by zajímavá nabídka od Skautů mohla přijít když jsou s Armexem takoví kámoši. Nebyl pan majitel taky Junák?

- Inventář Profil 
19. 10. 2021 13:10 Odeslat příspěvek
bufalobil1: zapominas na to, co psali v mailu:

Citace
V tuto chvíli je už jasné, že se na Kolibřík Energie, ani na jejich mateřskou firmu Armex group, nemůžeme do budoucna spolehnout. Jelikož jsme tento postup vyhodnotili jako porušení smluvních závazků dodavatele, okamžitě jsme zahájili právní kroky a zároveň jednáme s dalšími dodavateli energií v ČR, abychom zachovali i ve stávající situaci pro zákazníky Skautské energie co nejvýhodnější možné ceny. Bohužel k dnešnímu dni jsme zatím žádnou přijatelnou nabídku na trhu nezískali.

- Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2021 13:23 Odeslat příspěvek
myslel jsem to ironicky bohužel

to bylo jejich první vyjádření a pak ho přece upravili

teď před chvíli jsem dostal od nich stručnou odpověď na svůj dotaz a prý skutečně připravují právní kroky tak uvidíme

- Trvalý BAN Profil 
19. 10. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
Tak dle dnesniho upresnujiciho, upresnujiciho clanku, Čez zdrazi az o 60% plyn a to presne mysleno z konecne celkove ceny na fakture. Cili pro Rd misto 20k u SE, nyni 30k a od 1.1. 2021 celkova cena za topnou sezonu 45k a vice. Co lesy, maji dost stromu na najezd lidi...

https://www.mix24.cz/cez-zasadne-zdrazu ... u-klientu/

- Diskutér Profil 
19. 10. 2021 15:59 Odeslat příspěvek
Ze srandy jsem si zavolal na infolinku Armexu, odcitoval co píšou na stránkách o férovosti a spolehlivosti a uctivě se zeptal, jestli mi nabídnou energie za ceny Kolibříka, přes kterého co by vlastník měli 30 tisíc odběratelů a paní na infolince zůstala opařená. :-D Tak jsem jim popřál hodně zdaru v dalších podvodech a hezký den.

- Návštěvník Profil 
19. 10. 2021 16:10 Odeslat příspěvek
Dovolím si zopakovat můj dotaz z rána, který zapadl. Máte v nové smlouvě od ČEZ někde uveden počáteční datum dodávek u plynu?
Děkuji :)

- Návštěvník Profil 
19. 10. 2021 16:20 Odeslat příspěvek
Ne, neni tam a ani ti nikdo nerekne na 100% od ktereho datumu to bude.

- Návštěvník Profil 
19. 10. 2021 16:27 Odeslat příspěvek
já měl ke skautům jít k 1/12, do té doby mi běží výpovědní doba. Výslovně jsem to chtěl do smlouvy a slečna na lince byla hodně překvapená tímto požadavkem. Vzhledem k tomu, že to tam nevidím, nejsem si jistý, že je to tam skutečně takhle zavedla. Mám obavu, aby to nezačalo třeba někdy dřív nebo později a v té chvíli by tam byl černý odběr...

- Diskutér Profil 
19. 10. 2021 17:36 Odeslat příspěvek
@smlouva ČEZ: Není tam žádné datum, ani předpokládané zahájení odběru..

Je trochu trapné, že zákazníci DPI e.on neví, jaké mají ode dneška ceny..

- Mírně pokročilý Profil 
19. 10. 2021 17:54 Odeslat příspěvek
kockopes píše
Dovolím si zopakovat můj dotaz z rána, který zapadl. Máte v nové smlouvě od ČEZ někde uveden počáteční datum dodávek u plynu?
Děkuji :)

Přesné datum zahájení dodávek se ve smlouvě nepíše. Na kamenné pobočce ČEZu dnes řekli, že toto datum nyní nelze určit přesně (nestíhají kvůli příliš velkému počtu zájemců). Snaží se, aby to bylo co nejdříve, pravděpodobně do 10 pracovních dnů od podpisu smlouvy. Bývalí klienti Bohemia Energy a Kolibříka proto budou několik dní klienty Dodavatele poslední instance.

-- 19. 10. 2021 18:59 --

kockopes píše
já měl ke skautům jít k 1/12, do té doby mi běží výpovědní doba. Výslovně jsem to chtěl do smlouvy a slečna na lince byla hodně překvapená tímto požadavkem. Vzhledem k tomu, že to tam nevidím, nejsem si jistý, že je to tam skutečně takhle zavedla. Mám obavu, aby to nezačalo třeba někdy dřív nebo později a v té chvíli by tam byl černý odběr...

U dodavatelů plynu se často stává, že dodávky nezačnou v přesně domluvený den a je tam odchylka plus minus několika málo dnů (je to běžné a není to vinou zákazníka, nějak to souvisí s aktuálně volnými termíny u distributora). Vzhledem k tomu se to v praxi za žádný černý odběr nepovažuje.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107 ... 180  Další stránka
Stránka 104 z 180 [ Příspěvků: 2699 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies