FinExpert.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

- Nadšenec Profil 
27. 10. 2021 16:04 Odeslat příspěvek
No toho se právě bojím, půjdu k ČEZu, oni napálí cenu a pak už třeba nebude kam jít, poněvadž to napálí i ostatní, včetně skautů. Jestli náhodu nejsou skauti tak trochu jistota. Hodně blbá jistota, ale jistota.
Poslední příspěvek

- Mírně pokročilý Profil 
27. 10. 2021 16:16 Odeslat příspěvek
Takže jim ta psychologie zdá se funguje - určí datum do kdy to jde a lidi raději kývnou. Takhle jsem (úspěšně) prodával byt.

Teď si vemte kolik se napakují až ty ceny klesnou z nynějších maxim a lidi budou zafixovaní. To bude panečku ještě větší výdělek než DPI ceník a pomalý přesun z důvodu vytížení zákaznického servisu.

- Nadšenec Profil 
27. 10. 2021 16:21 Odeslat příspěvek
Jo, psychologie funguje. A ano, z druhé strany je riziko, že ceny klesnou. Proto nechci fix na delší dobu než rok. Ten bych snad nějak přežil. Ale tipuju, že ceny půjdou dolů až na jaře, takže bych byl ve vysokých cenách půl topné sezóny, to bych zvládnul. Fix do léta nikdo nenabízí, to by byl produkt přesně pro mě :-)

- Diskutér Profil 
27. 10. 2021 16:26 Odeslat příspěvek
Okradení zákazníků má 3 etapy:
1) Jednak to dodavatel položil (a napakovali se jak smejdští skauti, tak sám dodavatel, který mohl přeprodat kontrakty nakoupené levně pro budoucí dodávky.
2) Druhý okradením je DPI, který se napakuje taky + zbytečně tento režim prodlužují, i když máte podepsanou smlouvu s dalším dodavatelem.
3) Třetí okradení je natlačením odběratelů do dlouhých fixů při stávajících maximálních cenách. Na tomhle prodělá většina lidí nejvíc.

Tak si to užijte!

- Návštěvník Profil 
27. 10. 2021 16:28 Odeslat příspěvek
Tak po prostudování supr trupr nabídky od skautíků mi vychází rozumně záložní plán - ČEZ plyn na neurčitou (pokud je ještě ukecám) a elektřina fix na rok příp. dva... jdu žhavit placku :hm

- Návštěvník Profil 
27. 10. 2021 17:02 Odeslat příspěvek
Hodně štěstí, pak dej prosím vědět jestli to ještě jde.

- Návštěvník Profil 
27. 10. 2021 17:08 Odeslat příspěvek
Jsem do SE na tu jejich "výhodnou" nabídku poslal už sprostou odpověď. Jako kálet na hlavu si teda nenechám...

- Diskutér Profil 
27. 10. 2021 17:14 Odeslat příspěvek
cinematic: neni to trochu pozde az ted zhavit placku do CEZ? :D Jsem mel za to ze uz to tady kazdej ma min objednano :)

- Návštěvník Profil 
27. 10. 2021 17:14 Odeslat příspěvek
Armex jede bomby :-! :-! :-! chce se mi zvracet!

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-dodavatel-chce-klickou-vnutit-svym-klientum-ucty-podle-burzy-178880

- Návštěvník Profil 
27. 10. 2021 17:18 Odeslat příspěvek
ripper6: ano, přiznávám se bez mučení..řešil jsem ještě jiné problémy a tohle jsem měl udělat dřív... teď zkouším ČEZ linku už přes hodinu a smůla...asi se tam teď nahrnuly další tisíce blbů jako já

- Kolemjdoucí Profil 
27. 10. 2021 17:24 Odeslat příspěvek
Taky jsem se až teď rozkýval na ČEZ. Čekání na infolince cca půl hodiny a pak vcelku bezproblémové objednání elektřiny i plynu na dobu neurčitou.

- Diskutér Profil 
27. 10. 2021 17:25 Odeslat příspěvek
cinematic: jo to uz muze byt, prvni jen prodejni linka tusim CEZ prodej tu jsem puvodne pouzil tuto 800 850 860 - tam to sjednal. Vzdy sla do 30min cekani.
Tahle druha, kde uz to pouzivam jako zakaznik tak tam to trva tak 40 - 50min
800 810 820
ale necham telefon lezet na stole kdyz se chci neco zeptat a operator tam pak vola halooo haloooo :D Jsem mu rekl ze jsem malem usnul :D

- Trvalý BAN Profil 
27. 10. 2021 17:30 Odeslat příspěvek
halentech píše

Já myslím, že situace dospěla do bodu, kdy je nutná masová akce v Praze,v Děčíně apod. a vyloženě defenestrace na uvedených firmách Šmejdech a na odpovědném ministerstvu nebo Úřadu vlády, 100 000 poškozených zákazníků v davu žádná síla nedokáže zastavit...."Máme zmrzlé ruce!" :D

Naposledy upravil Osobnee dne 27. 10. 2021 17:44, celkově upraveno 1

- Návštěvník Profil 
27. 10. 2021 17:32 Odeslat příspěvek
Dobré odpoledne:

K těm zálohám:

Podle § 11a odst. 9 energetického zákona č. 458/2000 Sb. (určený na ochranu zákazníků) - lze stáhnout na adrese: www.zakonyprolidi.cz platí, že ZÁLOHY LZE STANOVIT NEJVÝŠE V ROZSAHU ODŮVODNITELNÉ SPOTŘEBY (což se prokazuje např. předchozí spotřebou pro ten který měsíc) ZA ZÚČTOVACÍ OBDOBÍ.

A protože DPI ve stylu chytré Horákyně rozpočítávají tyto zálohy na celých šest měsíců (ačkoliv toto nemohu vědět dopředu), přičemž se zákazníkem nevedly žádnou diskusi ve stylu: "Tak kolik pak jste spotřeboval té které energie v říjnu 2020?", není ověřitelné, jsou-li jejich zálohy nezákonné, či odpovídají momentální ceně té které komodity/odpovídající předchozí zúčtovací měsíc.

Záloha je podle § 1807 občanského zákoníku peněžní plnění, které se dává před uzavřením smlouvy jako část platby za protiplnění, tudíž z uvedeného vyplývá, že dokud není uzavřena smlouva o koupi energie (a DPI neuzavírá smlouvy, ta plní zákonnou povinnost), nelze o zálohách jako takových dle práva vůbec hovořit, a dokud nebylo DPI poskytnuto plnění, nemá právo na její úhradu, ani zálohu.

TADY BY MĚL ZASÁHNOUT ERÚ a vydat nějaké výkladové pravidlo na ochranu takto postižených osob.

- Trvalý BAN Profil 
27. 10. 2021 17:42 Odeslat příspěvek
:D Výkladové stanovisko již vydal RWE inogy germánský MegaŠmejd: Nezaplacení záloh DPI bude posuzováno jako černý odběr a odpojeno. :D
Dnes na vlastní uši slyšeno na ČRO Radiožurnál

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129 ... 180  Další stránka
Stránka 126 z 180 [ Příspěvků: 2699 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies