FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

Online - Inventář Profil 
31. 8. 2022 20:25 Odeslat příspěvek
Ano, chápeš to dobře, pokud to nebude nijak řešit, tak mu 31.12.2022 skončí smlouva s PPAS a od 1.1.2023 spadne pod DPI. Jestli bude v roce 2023 horší DPI nebo spot, to ti teď asi nikdo neřekne. Doporučil bych tedy od 1.1.2023 raději s někým uzavřít "normální" smlouvu, spousta menších dodavatelů prý přijímá nové zákazníky, viz. tento článek https://www.mesec.cz/clanky/nebereme-ve ... odavatelu/
Poslední příspěvek


Online - Inventář Profil 
31. 8. 2022 21:29 Odeslat příspěvek
Skauti e-mailem rozesílají toto info:

20. září končí možnost registrace poškozených zákazníků k náhradě škody. Získané prostředky budou rozděleny pouze mezi přihlášené. https://www.skautskaenergie.cz/clanky/2 ... -ziskane-p

Asi se o náhradu škody nakonec taky přihlásím :hm


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 9. 2022 19:38 Odeslat příspěvek
Milos píše
Ano, chápeš to dobře, pokud to nebude nijak řešit, tak mu 31.12.2022 skončí smlouva s PPAS a od 1.1.2023 spadne pod DPI. Jestli bude v roce 2023 horší DPI nebo spot, to ti teď asi nikdo neřekne. Doporučil bych tedy od 1.1.2023 raději s někým uzavřít "normální" smlouvu, spousta menších dodavatelů prý přijímá nové zákazníky, viz. tento článek https://www.mesec.cz/clanky/nebereme-ve ... odavatelu/


Tak to jsme si nabehli na vidle podruhe


Offline - Nadšenec Profil 
1. 9. 2022 19:46 Odeslat příspěvek
Hlavně se bojím, že volbou menšího dodavatele se jen oddálí DPI:-)


Online - Inventář Profil 
1. 9. 2022 20:27 Odeslat příspěvek
Pokud chceš dodavatele plynu vybírat podle velikosti (podle počtu zákazníků), tak můžeš využít tuto statistiku https://www.ote-cr.cz/cs/statistika/mes ... 2022-01-01


Offline - Nadšenec Profil 
2. 9. 2022 11:44 Odeslat příspěvek
Tak jsem postoupil Litfinu pohledávku byl to celkem opruz dát podklady dohromady mám tři odběrné místa
tak doufám že z těch zmetků něco vyrazí :)


Offline - Návštěvník Profil 
20. 9. 2022 08:40 Odeslat příspěvek
Slavík se bude držet koryta stůj co stůj snad ještě déle než Marek Benda v Poslanecké sněmovně. Nou stres, ceny zastropované, bakšiš za každou spotřebovanou MWh zajištěn.

https://www.skautskaenergie.cz/clanky/s ... -pripravit


Offline - Návštěvník Profil 
20. 9. 2022 10:18 Odeslat příspěvek
Taková zajímavost - registroval jsem se na www.smlouvajezavazek.cz ohledně náhrady škodx a docela nepříjemně mě překvapilo, že na kontaktní telefon se nelze dovolat - je dočasně nedostupný.

Měl jsem v úmyslu s nimi řešit, to, že jsem během přechodu od Kolibříka převedl odběrné místo z jiného člena domácnosti na sebe.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 9. 2022 11:40 Odeslat příspěvek
já na to kašlu, má 4 odběrný místa, z toho jsem jedno převáděl z manželky na mě, pak jsem měl dpi, ceník na neurčito, ceník na 3 roky, nějaký opravný faktury, to bych tím zabil celý den to dohledávat a nahrávat a stejně bych ze šmejdů ve finále nic nedostal.


Offline - Návštěvník Profil 
20. 9. 2022 11:44 Odeslat příspěvek
rád bych se připojil...ale k žalobě na Slavíka za jeho nekompetentnost, diletantství, aroganci a bezpáteřnost


Offline - Poslední varování Profil 
21. 9. 2022 08:43 Odeslat příspěvek
Milos píše
Pokud chceš dodavatele plynu vybírat podle velikosti (podle počtu zákazníků), tak můžeš využít tuto statistiku https://www.ote-cr.cz/cs/statistika/mes ... 2022-01-01

Cim to je ze ma pres mega zakazniku Innogy? :hm Vim ze s tim kdysi byla reklama jako RWE Trangas.
No a i zde jsem zrovna na toto necetl nejlepsi chvalu, ze s tim meli lidi akorat problemy.

Jinak zaruka to taky neni, treba PPAS nema zrovna malo, snad pres 300tisic a pomalu hlasili jak je v rozkladu :D
Je ale mensi pravdeposobnost ze treba PPAS, PRE, CEZ to ukonci vs nejakej Kolibrik, Lama Energie, Amper Market nebo Clever Energies s.r.o. :lol:


Online - Inventář Profil 
21. 9. 2022 10:56 Odeslat příspěvek
Innogy (dříve RWE) je dominantní dodavatel, tak proto má tolik zákazníků :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 9. 2022 13:32 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
Cim to je ze ma pres mega zakazniku Innogy?

Je to největší distributor plynu v ČR (dříve RWE), jen Praha a jižní Čechy mají jinou distribuci. Logicky tedy má prodejce tj. obchodní část Innogy mega zákazníků a je DPI pro území své distribuce.


Offline - Poslední varování Profil 
29. 9. 2022 06:54 Odeslat příspěvek
Innogy pred tusim 2 lety zmenila majitele, takze nejake “problemy” z drivejsi agresivni politiky mohou byt minulosti


Offline - Poslední varování Profil 
29. 9. 2022 13:28 Odeslat příspěvek
Me by zajmalo jestli se toto uplatni :D Kolibrik nezaplatil do dnes, takze dle jeho smlouvy bude pouzito na Kolibrika.... :D

9.6.1. Poplatek za zaslané upomínky – první upomínka nebude zpoplatněna, každá další již ano. Za druhou a každou další upomínku Vám bude
účtován poplatek ve výši 200 Kč včetně DPH.

9.6.3. Smluvní sankci – v případě, že jste spotřebitel, v případě neoprávněného ukončení Smlouvy, resp. ukončení odběru komodity z Vaší strany
před uplynutím sjednané doby jsme oprávněni účtovat Vám smluvní pokutu ve výši součinu počtu měsíců zbývajících do data ukončení
Smlouvy (resp. dodávek energií) dle sjednané doby trvání Smlouvy a částky 200 Kč.

9.6.7. Smluvní sankci – pokud nejste spotřebitel, v případě neoprávněného ukončení Smlouvy, resp. odběru komodity z Vaší strany před uplynutím
sjednané doby, jsme oprávněni Vám účtovat smluvní sankci ve výši jedné desetiny ceny za dodávku komodity za období od předpokládaného
termínu zahájení dodávky (v případě nezahájení odběru)/od data neoprávněného ukončení odběru komodity do data ukončení Smlouvy
dle sjednané doby trvání Smlouvy, a to dle předpokládané roční spotřeby v odběrném místě v MWh. Minimální výše smluvní pokuty dle
tohoto odstavce činí 10 000 Kč.

9.6.8. Náhradu škody – vedle povinnosti k úhradě smluvní sankce, úroků z prodlení, poplatků a jiných plateb sankčního charakteru jsme oprávněni
od Vás požadovat také náhradu škody v případě, že porušením Vaší povinnosti stanovené Smlouvou, těmito VOP či právním předpisem
škodu způsobíte.

Mam ty papiry, tak zkusim to nahrat, jsem zvedavej, doufam ze nebudeme nic dalsi platit pak firme LitFin :D
btw registrace byla jeste otevrena 21.09.2022 kdy jsem to tam kliknul :)

-- 29. 9. 2022 14:34 --

tomáš81 píše
tak prý trh energií zkolaboval...tak hlavně že nezkolaboval "ředitel" Slavík
Opravdu je pro mě nevysvětlitelnou záhadou, proč u SE ještě zůstalo tolik zákazníků, a také proč Junák ještě Slavíka nevyhodil a veřejně se za něj neomluvil.

1.pokud skolabuje trh a nebude ve meste 3 tydny plyn, tak je cas abys vypadnul do zahranici nebo mimo to mesto viz prirucka Preppera od riziku, nebezpeci :D

2.lidem je to jedno, znam kamose co rekne tak doplati se treba 20litru, to resi jen starej dedek :D

3.vlada to prece zastropuje, tak nac ten stres nekde utikat od Skautu, at to leti jako ptak do oblak :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203  Další stránka
Stránka 199 z 203 [ Příspěvků: 3041 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies