FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

Offline - Poslední varování Profil 
3. 1. 2023 11:48 Odeslat příspěvek
Je i u PRE nejaka jina stranka kde je samoodecet?

z PPAS, kdy jsem chtel udelat samoodecet me napsali ze musim to zadat jedine tady
www.ppdistribuce.cz

Prosím, obraťte se na svého obchodníka, či si můžete zadat odečet přes distribuční portál www.ppdistribuce.cz
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
3. 1. 2023 12:00 Odeslat příspěvek
U PRE se samoodečet dělá online https://www.pre.cz/cs/domacnosti/sluzby ... amoodectu/ nebo telefonicky na 800 550 055. Případně přímo přes online formulář PREdistribuce https://www.premereni.cz/cs/dulezite-in ... lektromer/, což je vhodnější.


Offline - Poslední varování Profil 
3. 1. 2023 12:30 Odeslat příspěvek
Dik. Jsem zvedavej do kdy to vystavi, pac ten Litfin to ted chce, ale to nebude hadam hned.


Offline - Inventář Profil 
3. 1. 2023 12:42 Odeslat příspěvek
Pokud potřebuješ vystavit i mimořádné vyúčtování ke dni 31.12.2022, tak o to musíš požádat obchodníka. K tomu nestačí jen nahlásit samoodečet distributorovi/obchodníkovi.


Offline - Nadšenec Profil 
3. 1. 2023 12:46 Odeslat příspěvek
ripper6 píše
Je i u PRE nejaka jina stranka kde je samoodecet?
U pre to zatím vždy zasílám emailem s tabulkou a fotkami na pre@pre.cz.
Chvilku jim to zadání trvá, ale vždy to vzali.


Offline - Poslední varování Profil 
3. 1. 2023 13:37 Odeslat příspěvek
Milos: to jsem udelal, pozadal jsem emailem CEZ o mimoradne vyuctovani k 31.12. :)
u toho jsem vsude prilozil fotky.
To stejne jsem poslal do PRE a PPAS.
Mel jsem za to, ze v PRE a PPAS to bude rychlejsi, ale kdovi.


Offline - Inventář Profil 
3. 1. 2023 14:12 Odeslat příspěvek
Poslat ty žádosti na všechny strany bylo zbytečné, ve výsledku to ale nevadí :-) Vyúčtování vystavuje totiž pouze obchodník, nicméně potřebuje k tomu součinnost distributora (distributor mu musí samoodečet potvrdit).


Naposledy upravil Milos dne 3. 1. 2023 14:14, celkově upraveno 1


Offline - Návštěvník Profil 
3. 1. 2023 14:13 Odeslat příspěvek
ripper6: přesně takto jsem to taky jednou udělal. Dodavatele jsem požádal o mimořádné vyúčtování. Pro jistotu jsem odečet ve stejnou chvíli zaslal i na distributora. Po pár dnech mi od dodavatele přišlo vyjádření, že žádost o mimořádné vyúčtování byla zamítnuta z důvodu, že když údaj ověřovali u distributora, tak jim bylo řečeno, že k tomuto datu tam již samoodečet mají a že tedy nemohou vyhovět :D

Desítky mailů, abychom si všichni vzájemně vysvětlili, že ten samoodečet, který tam již mají, je PRÁVĚ ten, ke kterému chci mimořádné vyúčtování, a ne žádný jiný.


Offline - Poslední varování Profil 
3. 1. 2023 20:21 Odeslat příspěvek
tomáš81: ja vim, mel jsem se na to vykaslat a nechat to plavat. Potom me hlodalo, no tak kdyz porusi smlouvu, tak bych se mel ucastnit a pridal jsem se jako k tem poskozenym :(
Veci a podklady jsem tedy nejak nasel, zaslal. Hadam ze te to bude boj s tim vyuctovanim.
Doufam ze pak uz LitFin nic chtet nebude, da pokoj, poresi si ten soud a da me jen vedet jak to dopadlo :(


Offline - Poslední varování Profil 
4. 1. 2023 11:01 Odeslat příspěvek
O mimoradne vyuctovani lze pozadat primo distributora, ale pouze k datu 31.12. (Pokud se neco nezmenilo).

Pokud nekdo neveri, tak si tam zavolejte a pak polemizujte. Neplest s kontrolnim samoodectem (ten jde zadat kdykoliv a kdekoliv) nebo mimoradnym k jinemu datumu (ten jde jen pres dodavatele - je nesmysl ke stejnemu dni hlasit i distributorovi stav!)


Offline - Poslední varování Profil 
4. 1. 2023 11:32 Odeslat příspěvek
vpe: to jsem zadal, pak poslali ze nemuzou a tak vyuzil jsem zdejsi info a zadal to na prislusnem webu. Jak hodne me to pomohlo, zatim nevim :(

CEZ jen napsal email:

Vámi nahlášené odečty elektroměru a plynoměru pro odběrné místo jsme v pořádku zaevidovali do systému. Andrea Červinková ČEZ Prodej, a.s.

Kdy ale posle vyuctovani, to uz nenapise, takze se vic clovek nedozvi i kdyz jim pise v predmetu a i ve zprave zadost o vyucto k 31.12.2022 :(


Offline - Poslední varování Profil 
4. 1. 2023 15:10 Odeslat příspěvek
ty nemáš hlásit stavy, ale žádat o mimořádnou fakturu k 31.12. zdarma, to je trochu neco jineho :tleskani


Offline - Poslední varování Profil 
4. 1. 2023 17:46 Odeslat příspěvek
vpe: to jsem udelal, napsal jsem tam jasne vsude jak do pole predmet zpravy tak i do obsahu te zpravy.
Na zaklade toho me dnes prislo z PRE, ze to registruji a do 10dnu na adresu mi prijde faktura :)
Sice ted nerozumim tomu, to pak nedoplatek zaplatim komu? PRE (jen distributor) a nebo CEZ (dodava me CEZ)?

Ted to tam mam i CEZ, jenze CEZ to potvrdil jen takto, asi tam jinou formulaci nezna :D

pozn. zde https://www.ppdistribuce.cz/form/samoodecet jsem zadal a vybral primo v policku u plynu 02 - zadavam odecet pro mimoradnou fakturaci


Offline - Inventář Profil 
4. 1. 2023 18:19 Odeslat příspěvek
Faktura ti přijde od ČEZ, to je tvůj dodavatel a s ním máš smlouvu.


Offline - Poslední varování Profil 
4. 1. 2023 23:14 Odeslat příspěvek
Reagoval jsem na:

Vámi nahlášené odečty elektroměru a plynoměru pro odběrné místo jsme v pořádku zaevidovali do systému. Andrea Červinková ČEZ Prodej, a.s.

z toho totiž nebylo jasné, zda to brali jako požadavek na mimoř. fakturu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 199, 200, 201, 202, 203  Další stránka
Stránka 202 z 203 [ Příspěvků: 3041 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies