FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Skautská energie

Offline - Inventář Profil 
4. 2. 2021 11:53 Odeslat příspěvek
zc: a pres co si to zadaval? Tam nikde neni zadne tlacitko na pridani. Jedine, co tam je, je vymena meridla.

Takze kdovi, jestli sis nenahlasil omylem nove meridlo :mrgreen:
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
4. 2. 2021 12:55 Odeslat příspěvek
vpe píše
Btw kdy jsi si sjednal noveho dodavatele? Ono kdo driv na OTE prijde, ten je prihlasen :-)


Sjednal jsem PPAS, mám tam toho víc a dobrou cenu ( kombinace energie a plyn )


Offline - Administrátor Profil 
4. 2. 2021 13:05 Odeslat příspěvek
S474N píše
zc: a pres co si to zadaval? Tam nikde neni zadne tlacitko na pridani. Jedine, co tam je, je vymena meridla.

Zajeď tam nad otazník. Tam je napsáno, že nové měřidlo je ke dni výměny nebo ke dni zahájení dodávek. Já to zkusím zúřadovat přes víkend.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
4. 2. 2021 16:05 Odeslat příspěvek
Musíš zadat nové měřidlo a to k datu kdy začala dodávka. Buď jednotarifní nebo dvoutarifní a vyplnit stav měřidla k danému datu a číslo měřidla jako takového.

A při dalším odečtu už jen stavy spotřeby. Normálně to funguje teď jsem to zkoušel.


Offline - Nadšenec Profil 
4. 2. 2021 18:58 Odeslat příspěvek
tak prvni faktura od kolibrika , elektrina . Odečet 2.2 distributorem a faktura už 4.2 zatím nebyl nikdo z obchodníků tak rychlí. nedoplatek stovka. zálohy jsou stejné.


Offline - Poslední varování Profil 
5. 2. 2021 10:35 Odeslat příspěvek
Tak ted v tom mam zmatek, takze ted bude chodit distributor PRE a odecitat energie a posilat to Kolibrikovi? :)
Mam uz cedulku 10 Unor - odecet ze bude v dome.
Pripadne pokud se nedostane k elektromeru tak mi to budou cele pocitat prumernou spotrebou?
nebo je to tak ze to vedi a k temto lidem uz nechodi?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 2. 2021 16:16 Odeslat příspěvek
Zadej samoodečet u distributora pokud nebudeš k dispozici a je to. A můžeš ho zadat i v Kolibříkovi. Stejný datum stejné hodnoty. A oni se s tím poperou. Samoodečet musí být ovšem vždy větší než jakýkoli poslední odečet. A také uvěřitelný tedy s ohledem na časový odstup od posledního odečtu a předpokládané spotřeby. Ta vychází z minulosti a nebo z výpočtu u novostaveb.

Když jsem bydlel v domě kde byl elektroměr uvnitř tak jsem nechával lístek s odečtem na dveřích, když chtěli z distribuce přijít. To samé u vodáren. A vždy to normálně prošlo.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
5. 2. 2021 17:32 Odeslat příspěvek
Přesně tak a je to napsané i na tom lístečku PRE s termínem odečtu co bývá vylepen na vchodových dveřích. Tedy že v případě nepřítomnosti zanechat na dveřích od bytu listek s samoodečtem.


Offline - Poslední varování Profil 
6. 2. 2021 17:09 Odeslat příspěvek
Takze ten kdo ma alternativniho dodavatele viz napr Skauti (at uz vysoutezi kde co), tak vlastne musi delat odecet 2x? :)
Vzdy stacilo jen 1x tedy ze byl ten zmineny listecek, jednou prislo PRE, jednou prisla Prazska Plynarenska kde to zapsala nekde na chodbe a nic.
Ted delam samoodecet Yello, pak resim odecet Armex a nakonec kdyz uz mam za to ze se to vse udelalo, zjistim ze stejne bude treba resit to nechat s PRE (tam je elektromer v byte) :(


Offline - Administrátor Profil 
6. 2. 2021 18:30 Odeslat příspěvek
Odečty řeší primárně distributor.
Elektřinu ČEZ Distribuce, PREdistribuce a EG.D
Plyn RWE GasNet, Pražská plynárenská distribuce a EG.D

Pokud zadáš spotřebu distributorovi, tak se k obchodníkovi (s elektřinou / plynem) vždy dostane.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 2. 2021 18:40 Odeslat příspěvek
Přesně tak. Když ho dodáš oběma může se ti stát, že ti dodavatel napíše, že distributor odečet neuznal. Důvodem může být duplicita odečtu. U kontrolního je to jedno u fakturačního se to stát může. Konečně už se to tu řešilo ve spojení s Yello.

Takže jeden odečet, třeba i formou lístku pro distributora úplně stačí.


Offline - Administrátor Profil 
6. 2. 2021 19:01 Odeslat příspěvek
Hlavně, když to jde zadat přes web. Nebo alespoň u ČEZ Distribuce a RWE GasNet.

ČEZ Distribuce - https://dip.cezdistribuce.cz/
RWE GasNet - https://www.mobilnisamoodecty.cz
Koukal jsem, že i PREdistribuce a EG.D mají své portály / místa, kde zadat samoodečet
EG.D - https://portal.distribuce24.cz
PREdistribuce - https://www.premereni.cz/cs/dulezite-in ... t-meridel/


Offline - Poslední varování Profil 
6. 2. 2021 21:51 Odeslat příspěvek
Rop: duvod toho meho pocinani byl ten, ze Yello psalo hned samoodecet do 05.01.2021 jinak smula, vypocet ze pak jde prumernou spotrebou! Jinak bych klidne to neresil, pockal az prijede jsem to PRE a vse byse to udelalo naraz :)


Offline - Administrátor Profil 
6. 2. 2021 22:00 Odeslat příspěvek
Pět dní je lhůta, do kdy musí být samoodečet proveden. Viz § 38 odst. 4 vyhlášky č. 408/2015 Sb., o Pravidlech trhu s elektřinou

(4) Stanovení stavu měřicího zařízení u odběrných nebo předávacích míst s měřením typu C provádí provozovatel distribuční soustavy k datu účinnosti změny dodavatele nebo subjektu zúčtování odečtem nebo odhadem s využitím přiřazeného přepočteného typového diagramu a poslední aktuální předpokládané roční spotřeby elektřiny nebo na základě samoodečtu účastníka trhu dodaného provozovateli distribuční soustavy přímo nebo prostřednictvím stávajícího nebo nového dodavatele do 5 pracovních dnů od data účinnosti změny dodavatele. Takto stanovené hodnoty předává provozovatel distribuční soustavy operátorovi trhu do 10 pracovních dnů od data účinnosti změny dodavatele nebo subjektu zúčtování. Při změně subjektu zúčtování nedochází k fakturaci zákazníka.


Offline - Poslední varování Profil 
11. 2. 2021 16:40 Odeslat příspěvek
Pracovnich viewtopic.php?p=12775600#p12775600 :-))

Ale jde to opravit do 30 dnu po fakturaci i zpetne, zadny problem :-))
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75 ... 203  Další stránka
Stránka 72 z 203 [ Příspěvků: 3041 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies