FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Energie ČS, a.s.

Offline - Trvalý BAN Profil 
12. 11. 2021 17:08 Odeslat příspěvek
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceska-sporitelna-po-paktu-s-bohemia-energy-hasi-reputacni-trabl-180150
Chudáčkové podvedení. :D
Citace
Na holport s Bohemia Energy doplatila i samotná Česká spořitelna. Banka totiž byla jedním z velkých firemních klientů padlé firmy. Nyní si spořitelna hledá nového dodavatele.
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
12. 11. 2021 19:40 Odeslat příspěvek
Když si vybere blbě babička z chaloupky na dědině, dokáže to člověk pochopit, ale v případě zkušených expertů ve finančním světě je to hodně překvapující. Evidentně jsou klienti ČS v těch nejlepších rukách. Chtěl bych poznat toho člověka, který za tím rozhodnutím stojí.


Offline - Inventář Profil 
13. 11. 2021 11:15 Odeslat příspěvek
Tak ČS, jak zde na fóru ve vlákně Česká spořitelna (Platební styk) psala přímo i Jiřka z ČS, která tam přispívá, měla své budovy atd. u Energie ČS dlouhodobě, z doby kdy to sama vlastnila, nejspíš byla tedy jedním z prvních odběratelů už od vzniku Energie ČS, to fakt není otázka jen posledního roku pod BE. Jen to tedy při prodeji Písaříkovým tak s důvěrou nechali, jako my ostatní, to je celé ;).


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 11:22 Odeslat příspěvek
Jenže ČS má celé oddělení právníků a nemám strach, že pokud měla fixované ceny, tak si náhradu škody vysoudí, ne jako babička z chaloupky na dědině, kterou by ještě obral advokát, té už ČŠ s náhradou škody nepomůže.


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2021 11:33 Odeslat příspěvek
Tak ČS nebyla při prodeji Energie ČS vedena cynizmem, ale chybným úsudkem. Výsledek je bohužel stejný. Fakt vidím velký rozdíl v rozhodování běžných klientů, kteří nemohou mít odborné znalosti a nesledují ekonomické informace, a renomované finanční instituce.


Offline - Inventář Profil 
13. 11. 2021 12:13 Odeslat příspěvek
Energie ČS, pokud je mi známo, ani fixované tarify nenabízela, nebo jen okrajově (myslím u domácností, jsem také ex klient, čekající na závěrečnou fakturaci), takže ani ČS možná fix u nich nemá. Ono nebylo k fixu u nich důvod, když ceny byly dlouhodobě o tolik výhodnější než u velkých dodavatelů, a hlavně velmi nízký měsíční paušál, tedy velmi výhodné u OM s malou spotřebou jako to moje.


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
Tak to nechápu, proč jen klientům nezvýšili ceny, proč to hned zabalili, když neměli odběratelé ceny fixované? Ampér Market také nechali běžet zatím. Určitě tam musel být logicky veliký podíl fixací, jinak neměli dúvod končit. I kdyby chtěli končit, mohli tu firmu bez fixací cen prodat i s klienty. Možná tam měla fixaci cen právě ČS, proto museli skončit?


Offline - Diskutér Profil 
13. 11. 2021 16:20 Odeslat příspěvek
Energie ČS žádné fixace neměla.
Naproti tomu "seriózní" obchodní partner ČS - Bohemia Energy ano, a to na smlouvách na dobu neurčitou, které bylo možné snadno vypovědět...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stov ... ici-175708


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 11. 2021 16:29 Odeslat příspěvek
Pokud by to tak bylo, nebyl důvod končit, stačilo zvyšit nefixované ceny a vypovědět smlouvy na dobu neurčitou s fixovanými cenami.


Offline - Poslední varování Profil 
15. 11. 2021 09:43 Odeslat příspěvek
Ale ty ceny NEMUZES zvednou ze dne na den, ale mohli by je zvednout az po mesici od oznameni, mozna az od 1.12.?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
15. 11. 2021 17:11 Odeslat příspěvek
Delitzsch píše
Tak ČS nebyla při prodeji Energie ČS vedena cynizmem, ale chybným úsudkem.

Tím "chybným úsudkem" myslíte způsob, jakým (ne)informovali klienty o faktické změně dodavatele?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
18. 11. 2021 21:28 Odeslat příspěvek
Doatali jste již vyúčtování od Energie ČS. Já ještě nic. Praha


Offline - Diskutér Profil 
19. 11. 2021 01:55 Odeslat příspěvek
Taky zatim nic


Offline - Návštěvník Profil 
19. 11. 2021 10:16 Odeslat příspěvek
Tak už mám převedeno odběrné místo.
Smlouva sjednána přes Čez-online 14.10., k 18.11. by mě měli převést, dnes je to již v ČEZ on-line, v mailu nic.
Jinak vyúčtonání za minulý rok 423Kč, nakonec předepsali zálohu 190Kč místo 360Kč, ale i tak je to zdražení 4x :-\


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2021 10:35 Odeslat příspěvek
@jayD:

To jako fakt? 423Kč za rok? A nové zálohy 190Kč/měsíc? To je nějaká garáž? Nebo svítíte svíčkama, jídlo máte zakopané v zemi a večer koukáte na akvárko bez žárovky? Závidím Vám. Chtěl bych řešit tento problém ...

PS: Bez urážky, ale fakt mne to zajímá. Momentálně řeším jak se dosatat se spotřebou pod 300kWh/měsíc ;-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další stránka
Stránka 14 z 16 [ Příspěvků: 230 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies