FinExpert.cz

Přihlásit se




Které jsou top EKO zdroje energie v dalších cca 20 letech?

Offline - Návštěvník Profil 
23. 1. 2018 13:43 Odeslat příspěvek
Dobrý den,

zajímá mě, které způsoby ekologického získávání energie budou mít boom v následujících zhruba 20 letech?

Solár. mě nezajímá, protože to nepovažuji za ekologické z důvodu náročné výroby a nutné recyklace každý xx let.

Zajímají mě jen projekty které mají velkou šanci v těch cca dvaceti letech aby byly uvedeny z vědecké laboratoře do praxe a dávaly el. energii běžným, ne příliš movitým lidem.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
23. 1. 2018 18:29 Odeslat příspěvek
Ono asi bude rozdíl mezi tím, co je skutečně ekologické a tím, co je za ekologické prohlášeno. Co bude úspěšné v dalších letech bude spíše otázkou politických rozhodnutí, než čehokoliv jiného. Ono se možná ukáže, že nejekologičtější bude s pomocí nějaké levné energie (nejspíše nějaký druh jaderné, ať už štěpením nebo fúzí) vyrábět energetický plyn (třeba vodík z vody) pro budovy a nějaký umělý tekutý uhlovodík (některé automobilky experimentují s výrobou syntetické nafty z CO2 a vody) pro pohon automobilů. Protože když se vezme v úvahu kombinace bezpečnosti, trvanlivosti, energetické hustoty, infrastruktury a dalších faktů, tak to nakonec může vyjít nejvýhodněji i z hlediska ekologie.


Offline - Inventář Profil 
23. 1. 2018 18:32 Odeslat příspěvek
Rad bych ti naprosto presne odpovedel, ale bohuzel mam kristalovou kouli v servisu, tak mozna az ji vrati.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies