FinExpert.cz

Přihlásit se
Jak topit plynem - waw?

Offline - Návštěvník Profil 
13. 2. 2018 15:56 Odeslat příspěvek
Ahoj všem,
přestěhoval jsem se do bytu ve starším domě, kde je topení řešeno pomocí WAWek (nevím, jestli se to skloňuje tak, že to druhé w je furt w nebo f :))
Byt byl skoro celý leden prázdný a vzhledem k tomu, že je v přízemí a na kraji domu, je docela studený.

Byl bych rád, kdyby mi někdo poradil, jak takový byt správně vytápět, abych tu nemrzl, když tu budu, zároveň si tu nevytvářel saunu a taky abych úplně nepřepálil prachy za plyn.

Moje zkušenost po první noci tady - když je topení na stupeň 1 ze 7, tak mi přišlo, že jím šla do bytu zima. Přece jen to má výdech ven dírou ve zdi.

Po návratu z práce, kdy jsem topení nechal na stupeň 3 to vypadá, že je to tak nějak "udržovací výkon", aby to neprochladlo, ale že by to vytápělo, to mi nepřijde.
Při stupni 5 a více se topení rozfajruje pěkně, ale taky kolečko na plynoměru se rozjede jak Vin Diesel v Rychle a zběsile.

Chápu, že stejné zálohy celý rok platím právě z toho důvodu, aby se tam rozložilo to zimní topení. Jen s tímhle nemám vůbec žádnou zkušenost a nikdo z rodiny taky.

Btw. takové lehké brumlání v topení, když topí, to je asi běžný jev, že?
Podle vzhledu je topení nějaký trochu starší kousek.

Děkuju
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
13. 2. 2018 17:41 Odeslat příspěvek
wawky sou celkove pruser, jelikoz sem si to zazil taky ve starym byte, ale s kominem.
je to dost individualni a chce si to vyzkouset.
pikud odchazis dejme tomu na 8 hodin ven, tak ma smysl dat to max na 1 anebo uplne vypnout jinak protopis majlant. pokud treba jen na dve tri hodiny nechat to na trojku.
zalezi jak, ktery typ, paradoxne stare litinove topi lip a delaji mensi bordel, nove plechove mi byt uz nikdy poradne nevytopily a porad v nich praskalo jak kdyz chladne vyfuk u auta.
dalsi vec je najit levnejsiho dodavatele plynu a vyhledove centralni topeni s kotlem


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 2. 2018 17:41 Odeslat příspěvek
Moje zkušenost: něco mezi 3 a 5, podle toho, jak mrzne. Wafka nevypínat! jinak ti ten starý barák přes den co jsi v práci zase vymrzne. Maximálně snížit na to údržbové topení.

Na spotřebu plynu si holt musíš zvyknout, jiná cesta není. Já bych po 4 letech ve 2 různých bytech s Wafkama do takového nájmu už nešel.

Wafka vydávají spoustu zvuků, brumlání je asi v pohodě.


Offline - Návštěvník Profil 
13. 2. 2018 18:40 Odeslat příspěvek
Díky.
Utekl jsem z bytu, kde byl centrální kopel na stoupačce, ale chytalo to od začátku topné sezony vibrace, hlavně v noci a nedalo se v tom spát. Navíc to byla garsonka, takže veškeré smrady z kuchyně se musely řádně větrat a nebylo kam utéct :)

Jsem rád, že jsem se nastěhoval takhle v zimě, protože budu aspoň na příští trochu připraven, jak fungovat. Do bytu se chodím zatím primárně vyspat, respektive jsem pryč, jak to jen jde.

Zkusím ten byt zatím trochu vytopit, aby se všechno ohřálo a jinak ho udržovat na nějaké rozumné teplotě.

Ještě netuším, jak budu řešit víkendy, kdy třeba odjedu pryč. Jestli to nechat zmrznout a pak zase pořádně zatopit, nebo to nechat temperovat, i když tam nikdo nebude.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 2. 2018 19:09 Odeslat příspěvek
Nevím, jestli je to Tvůj byt nebo pronájem. Pokud je Tvůj a uvažuješ, že tam budeš nějakou dobu bydlet - udělal bych v leté za každou cenu JINÝ druh vytápění. To, co uvádíš je nejhorší druh topení, co znám. Jsem si vědom toho, že někde se tomu člověk nevyhne, ale je to blbé. Vím o čem mluvím.


Offline - Diskutér Profil 
13. 2. 2018 20:47 Odeslat příspěvek
Přes den netopit a večer pak zatopit je energeticky náročnější než celý den vhodně temperovat. Při temperování bytu to chce vychytat teplotu asi o 1 až 2 °C nižší než topí sousedi nahoře a dole. Pokud je pod bytem již studený sklep (s nezatepleným stropem), netěsné vchodové dveře (o oknech nemluvě) a venku na chodbě průvan je to docela průšvih. Ještě bych se případně pokusil snížit výšku stropu (lanka, gymicuky, deky apod.). Byt na rohu dumu a ještě k tomu v přízemí je zkrátka energeticky náročný. Náklady lze zhruba odhadnut na 15 Kč/m3, leden je nejdelší a nejstudenější měsíc, pak prosinec, protože jsou vánoce - platí při pobytu doma. Pak následuje únor. Obdržel jsi k nájmu energetický štítek bytu?


Offline - Návštěvník Profil 
14. 2. 2018 21:42 Odeslat příspěvek
Okna jsou naštěstí těsná.
Energetický štítek nemám, beztak všichni radši nechávají Géčko, aby nemuseli dělat to šetření.

Je to pronajatý byt, takže nový způsob topení nebude. Chtěl bych tu chvíli vydržet. Až na tohle se mi tu docela líbí.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 2. 2018 22:22 Odeslat příspěvek
Staré wafky GAMAT jsou v pohodě. Zato nové MORA pořád lupou. U GAMAT mám pocit, že plyn se pouští postupně/plynule při sepnutí, kdežto u MORA to pustí plyn dovnitř na plný kule a pak jak to blafne, tak je to docela rána...V noci raději s nimi netopit.


Offline - Inventář Profil 
9. 10. 2018 21:21 Odeslat příspěvek
Vasek06 píše
Nevím, jestli je to Tvůj byt nebo pronájem. Pokud je Tvůj a uvažuješ, že tam budeš nějakou dobu bydlet - udělal bych v leté za každou cenu JINÝ druh vytápění. To, co uvádíš je nejhorší druh topení, co znám. Jsem si vědom toho, že někde se tomu člověk nevyhne, ale je to blbé. Vím o čem mluvím.


Pokud je to garsonka, maly byt a jedny wawky, tak se jaxi moc nevyplati delat plynovy kotel a radiator...


Offline - Inventář Profil 
10. 10. 2018 20:15 Odeslat příspěvek
Tak pokud je to maly byt, tak rovnou muze primotop.


Offline - Inventář Profil 
10. 10. 2018 20:54 Odeslat příspěvek
A co když je velká tepelná ztráta?

Plyn stojí 0,90 za kilowatthodinu, elektrika může stát 4,50 za kilowatthodinu ... A sporák bude pravděpodobně také na plyn.

Pokud je tam rozvedenej plyn a byly tam WAW A seš tam v nájmu, tak to asi tak můžeš dělat... Jo jasně pokud si to spočítáš rozumíš tomu vyběháš si D57d A umíš si vybrat solidního dodavatele, tak 2-3kW Konvektor stojí směšných 7 stovek

Jenže revize bude stát 3000, k tomu úplatek revizák kovy a nebo instalace Stykače, a tak vůbec, to nájemce nezvládne na stávající elektroinstalace také určitě ne
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies