FinExpert.cz

Přihlásit se




Tepelné čerpadlo IVT vs. HOTJET

Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 4. 2019 21:21 Odeslat příspěvek
Dobrý den,
od dvou firem jsem si nechal zpracovat nabídku na tepelné čerpadlo do staršího dvougenerační domu. Jedna mi doporučuje IVT AIR X 170 a druhá HOTJET 20ONE2.
Cenově to vychází stejně.

Budu rád za vaše odborné názory.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
28. 4. 2019 08:31 Odeslat příspěvek
Při stejné ceně bych šel do IVT. Je to švédská kvalita, kdežto HOTJET je česká slepenina. Mrknul bych i na NIBE, jsou teď nejvíce instalovaná, myslím, že by mohli vyjít lépe než IVT, přitom budou mít širší servisní síť. A dobrý poměr cena/výkon mají asijci - LG, Samsung,... Nebrat Čínu (Nordline atd).

-- 28. 4. 2019 08:35 --

Nicméně bych se zeptal, proč vůbec tepelné čerpadlo. Pro dům do 6 kW bych dal elektrokotel (malé investice, nízký tarif pro zbytek spotřebičů), pro větší ztráty bych dal plyn, je-li v místě. Je to levnější na instalaci, servisovat to umí každý jouda a plyn je teď cenově v pohodě. Tepelné čerpadlo je raketa, málokdo to umí opravdu servisovat, roční servis je drahý a o dílech ani nemluvím.


Offline - Nadšenec Profil 
28. 4. 2019 16:35 Odeslat příspěvek
HOTJET určitě ne, viz mnoho diskusí po internetu, horší kvalita servisu, celkově nižší kvalita výrobku.. IVT či NIBE jsou kvalitní výrobky, je li cena stejná či podobná není co řešit..


Offline - Nadšenec Profil 
28. 4. 2019 18:53 Odeslat příspěvek
Jen se budu opakovat, ale pokud vybíráte z těchto dvou značek, pak tedy IVT.
Já bych opět volil PZP.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
28. 4. 2019 21:38 Odeslat příspěvek
Děkuji za odpověď.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies