FinExpert.cz

Přihlásit se
Plynový kotel vs elektrokotel

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 7. 2019 10:52 Odeslat příspěvek
Koupil jsem byt ve starším cihlovém domě a před nastěhováním budu řešit rekonstrukci a výměnu kotle. Aktuálně tam je starý plynový turbo kotel, který slouží pro ohřev vody a pro vytápění.

Řeším, že ho buď vyměním za nový plynový kondenzační kotel a nebo za elektrokotel. Nemáte někdo zkušenost s elektrokotlem v cihlovém domě? Jak si propočítat roční náklady na vytápění a ohřev?
Poslední příspěvek


Offline - Nadšenec Profil 
6. 7. 2019 11:12 Odeslat příspěvek
Čistě na topení by měl vyjít levněji plyn, nicméně je třeba připočítat i cenu za spotřebu elektřiny v domě (při topení bude i levnější elektřina pro ostatní spotřebu.) Pak už záleží kolik toho protopíš tj. jaký je poměr topení vs. ostatní spotřeba elektřiny, nicméně při "normálním" stavu asi stejně vyjde plyn levněji...

Asi nejlepší možnost výpočtů a porovnání jednotlivých zdrojů najdeš zde (elektrokotel najdeš pod přímotopy - nutno rozkliknout a změnit) : https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a- ... i-tzb-info

Pokud víš roční spotřebu topení stávajícím plynovým kotlem, nejpřesnější bude si tam vybrat běžný plynový kotel a parametry v zadání upravit tak, aby ta spotřeba u toho kotle vyšla dle té skutečné spotřeby. Pak můžeš kotel změnit a porovnávat náklady s ostatními způsoby vytápění.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 7. 2019 13:42 Odeslat příspěvek
Pře lety mě kW elektřiny v tzv. topné sazbě vycházela o 100% dražší než kW plynu v topné sazbě. Vše počítáno z celkové průměrné ceny kW z roční faktury, tak je totiž třeba počítat skutečnou cenu, ne imaginární očesanou od všech dalších příplatků, zvláště u elektřiny.
Rozhodně se topení elektřinou nevyplatí v prorovnání s plynem.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 3 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies