FinExpert.cz

Přihlásit se




Prepis energie a plynu

Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 1. 2020 10:14 Odeslat příspěvek
Zdravim,

koupil jsem byt v Praze s tim, ze planujeme v ramci zjednoduseni pouze prepis od puvodniho majitele na mne. Aktualni poskytovatel je CEZ, tak bych se chtel zeptat jestli si mam dat pri podpisu smlouvy na neco specifickeho pozor nebot bych to chtel pozdeji zmenit a predpokladam, ze CEZ neni zrovna nejlevnejsi dodavatel.
Nejaky typ kam bych to pozdeji mohl presunout? Aktualne nemam smlouvu s nikym, takze bych byl novy zakaznik vsude i vcetne CEZu.
Momentalne nedokazi odhadnou spotrebu (1 osoba) a dokumenty od prechoziho majitele budu mit az v patek.

Dekuji za rady
Poslední příspěvek


Online - Nadšenec Profil 
25. 1. 2020 11:24 Odeslat příspěvek
Nacvakej předpokládanou spotřebu do kalkulator.eru.cz.

Obecně, pokud netopíš elektřinou (bojler, přímotop, aku kamna) a máš nejspíš tedy sazbu D01d, pak hledáš tarif s minimálními měsíčnimi poplatky, jako má třeba Fonergy.
Pokud topíš, pak i podle hodnoty jističe se to může lišit, tam třeba Lama nebo Eneka můžou být lepší.
Bavím se samozřejmě o tarifech bez úvazku.


Offline - Diskutér Profil 
25. 1. 2020 21:00 Odeslat příspěvek
Přepiš to hned na nového dodavatele, vyhneš se tak 3měsíční lhůtě, když by si jenom přepsal majitele u ČEZu a následně přecházel jinam.
Tarif budeš mít spíš D02d, D01d se vyplatí akorát pro garáž.
Kalkulátor máš tady:
https://kalkulator.tzb-info.cz/cz/dodav ... ke-energie

Když vybereš skauty nebo fonergy nic nezkazíš, anebo aktuálně Start++ od Bohemia energy a za rok přejdeš jinam.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
26. 1. 2020 14:30 Odeslat příspěvek
Já bych použila výše uvedené spolehlivé kalkulátory, pokud máš topení a ohřev teplé vody centrálně, tak spotřeba pro 1 osobu se liší podle počtu a využívání el.spotřebičů. Rozdíl je denní vaření na el.sporáku a časté používání el.trouby, anebo jestli jsi od rána do večera mimo byt a hotová jídla ohříváš v mikrovlnce. Roční spotřeba tak může podle toho pohybovat odhadem mezi 700 až 1800 kWh.
Hned zítra(všední den) zjisti, co vše bude potřebovat ČEZ pro přepis odběrného místa, a zkontaktuj vybraného nového dodavatele a zjisti si, co vše bude potřebovat on, pokud budeš uskutečňovat změnu odběrného místa a změnu dodavatele energie zároveň.
On totiž ani ten přepis odběrného místa na nového majitele u současného dodavatele není úplně jednoduchý, musíš mít víc papírů, které bude podepisovat bývalý majitel a ty jako nový, tak ať jsi na ten pátek připraven. Já jsem v podobné situaci (byt v Praze) takto před pár lety zařídila přechod OM i dodávek elektřiny od PRE k levnějšímu dodavateli, i když mi byl vnucován přepis, rozdíl mezi papírováním byl zanedbatelný.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 1. 2020 23:18 Odeslat příspěvek
Teď jsem obdobně rušil smlouvu u Energie ČS - emailem jsem jim zaslal formulář + předávací protokol, obratem došlo potvrzení a za cca dva dny info, ke kterému dni bude odběr ukončen s tím, že nový majitel má tyto údaje nahlásit svému (jinému) dodavateli pro plynulé navázání. Šlo to jako po másle, nevím, jak to funguje jinde...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 5 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies