FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

S*ráčové z ČEZu

Offline - Diskutér Profil 
6. 3. 2012 09:34 Odeslat příspěvek
Tak jsem chtěla po 7 měsících připojit v nebytovém prostoru elektroměr a bez nové revize to nelze. Od 1.4.2010 Čez upravil podmínky pro připojení odběrných míst a jakmile sundají elektroměr - byť i na týden, tak nový pouze s revizí. Dříve to bylo 2 roky. Takže pokud odejde nájemce, tak je nucen pronajímatel převést elektroměr na sebe a platit, platit a platit. Prostě monopol distribuce.
Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
6. 3. 2012 09:52 Odeslat příspěvek
A neni lepsi si ten elektromer nechat rovnou na sebe a jenom to preuctovavat? V kombinaci s dost vysokou kauci a nahodnou odectovou kontrolou si myslim, ze je to v pohode.


Offline - Diskutér Profil 
6. 3. 2012 09:53 Odeslat příspěvek
V dnešní době není..... a problém to neřeší. Tady jde o platby v době, kdy je nebyt prázdný.


Offline - Administrátor Profil 
6. 3. 2012 10:32 Odeslat příspěvek
S474N: Kamey nejspíš nechce platit těch 32,40 Kč / měsíc za jistič plus 0 až cca 100 Kč za odběrné místo (dle poskytovalate silové elektřiny).


Offline - Diskutér Profil 
6. 3. 2012 10:46 Odeslat příspěvek
Vzhledem k tomu, že nejsem z Prahy a nemám vše pár metrů od nosu, tak se mi to platit fakt 1) nechce - ale to bys zrovna ty měl chápat. 2) se mi nechce jezdit 20 km tam a 20 km zpátky na nejbližší pobočku přepisovat el. měr na mě.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 3. 2012 11:53 Odeslat příspěvek
ono to bude pracovník od pracovníka, mě na infolince taky řekly že budou chtít revizi atd, a když sem přišel na pobočku přihlásit nechtěli nic, jen sepsali smlouvu, ani kupní smlouvu k domu nechtěli(ač na infolince mi řekli že taky budou chtít) takže možná o štěstí, ideál zkusit projednat na místě osobně.. já byl na křižíkově v Praze a za 10min vše hotovo, bylo to cca před 8měsíci.


Offline - Inventář Profil 
6. 3. 2012 12:16 Odeslat příspěvek
kamey: no tak holt nechces, tak si priprav pokazde revizi. Kdyz myslis, ze se ti to vyplati vic, nez zaplatit par kacek. :mrgreen:


Offline - Mírně pokročilý Profil 
6. 3. 2012 12:24 Odeslat příspěvek
no za ty prachy za revize :D to už si případně radši zaplatit kurz na revizního technika, za předpokladu že na to člověk máš kolu atd :D


Offline - Diskutér Profil 
6. 3. 2012 12:54 Odeslat příspěvek
S474N píše
kamey: no tak holt nechces, tak si priprav pokazde revizi. Kdyz myslis, ze se ti to vyplati vic, nez zaplatit par kacek. :mrgreen:


Tak teď když to jaksi vím, tak se podle toho zařídím............... problém vznikl tím, že jsem ani netušila, že tyto podmínky ČEZ distribuce změnil k dubna 2010, a když jsem se přesně na totéž ptala v červnu 11, když jsem měnila sazbu na bytovém, tak mi ta kravka potvrdila přímo na distribučním místě ČEZ na přepážce, že jsou to stále 2 roky. A tato informace jak jsem dnes zjistila nebyla pravdivá.

-- 6. 3. 2012 11:55 --

aaischa píše
no za ty prachy za revize :D to už si případně radši zaplatit kurz na revizního technika, za předpokladu že na to člověk máš kolu atd :DS tím problém nemám, revizák mi to dělá za 200 + DPH.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 3. 2012 14:52 Odeslat příspěvek
kamey píše
jakmile sundají elektroměr - byť i na týden, tak nový pouze s revizí

Jak stará ta revize může být?
Pokud by bylo uvedeno, že stačí platná revize, tak potom jen dodržujme zákonné termíny revizních kontrol (opakované revize), a nebude problém.


Offline - Diskutér Profil 
6. 3. 2012 18:39 Odeslat příspěvek
Tak zrovna toto jsem nemusela řešit, protože revizi elektřiny jsem tam nedělala dlouho. Ale vzhledem k tomu, že chlap vyučený elektro, vč. 50, ale nedělá revize, tak vím, že je vše tak, jak má být. Na to je až moc akurátní a vše co dělá - opravuje, vyměňuje, tak podle vyhlášky.
Otázkou je, co je platná revize, jestli je vůbec termín planosti někde stanoven, a zda to platí i pro ČEZ. Ale zítra mi přijede revizák, tak se ho zeptám.


Offline - Nadšenec Profil 
6. 3. 2012 19:13 Odeslat příspěvek
Každé el. zařízení by mělo mít v ideálním světě platnou revizi. Podle toho v jakém prostředí je, k čemu slouží a komu slouží se určují termíny pro periodické revize.
kamey píše
Tak zrovna toto jsem nemusela řešit, protože revizi elektřiny jsem tam nedělala dlouho

Položila jsi si otázku co by se dělo kdyby došlo v bytě, který pronajímáš, k úrazu el. proudem či požáru z důvodu "závady na el. instalaci" a ty jsi neměla platnou revizi?


Offline - Diskutér Profil 
6. 3. 2012 19:17 Odeslat příspěvek
Tak jsem si 100% jistá, že se stát bez neoprávněného zásahu nic nemůže. Jak píšu nahoře, i když platnou revizi - papír s razítkem nemám, tak elektřinu máme ve stavu, jako kdyby se předpisově udělala včera nová. Pokud by se cokoli stalo, provádí se měření a ta by prokázala, že stavem vedení se nic nestalo. A za neoprávněný zásah nemohu nést odpovědnost ani v případě, že razítko budu mít. Je mi jasné, že s razítkem v ruce to je jednodušší. Zítra ho budu mít. A pouze mě zajímá, jak dlouho bude platit.

Jinak mi prosím napište - byt nebo dům s elektroměrem tu máte všichni, jak starou revizi u svého bytu/domu máte. Myslím, že málokdo (kromě novostaveb) ji bude pravidelně /jak často? obnovovat. Já ji mám na domě, který řeším starou 9 let - to se dělala kompletní rekonstrukce. Na druhém domě se dělala kompletní rekonstrukce elektriky před 3 lety, na chalupě jsme dělali komplet elektriku před 6 lety. Vše bylo vždy vč. revizí a kompletní výměna celého vedení od přívodu do baráku po zásuvky a světla. Všechny baráky jsou už v mědi.


Offline - Inventář Profil 
6. 3. 2012 19:34 Odeslat příspěvek
sniper76 píše
Položila jsi si otázku co by se dělo kdyby došlo v bytě, který pronajímáš, k úrazu el. proudem či požáru z důvodu "závady na el. instalaci" a ty jsi neměla platnou revizi?

Která norma prosím pěkně říká, že v bytě v osobním vlastnictví si musím nechat dělat revize? A neměl bych mít taky sešitek na revize ručního elektrického nářadí?


Offline - Nadšenec Profil 
6. 3. 2012 19:58 Odeslat příspěvek
To Marný: V tvé citaci mého příspěvku je uvedeno "v bytě který pronajímáš". Chceš mi tedy chceš tvrdit, že v takovémto případě, je revize zbytečností?

-- 6. 3. 2012 19:12 --

PS: žádná norma či zákon nenařizuje u bytů a domů v osobním vlastnictví pravidelné revize, to je pravda.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další stránka
Stránka 1 z 7 [ Příspěvků: 94 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies