FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Změna dodavatele elektřiny a plynu v praxi

Offline - Administrátor Profil 
6. 1. 2021 15:34 Odeslat příspěvek
Přátelé, já jsem daňový poradce, pro mě e-mail není zrovna věc prostřednictvím které bych řešil nějaké oficiální věci. O plné moci samozřejmě vím, ale proč úkolovat někoho, kdo sice to může udělat, ale současně v té smlouvě není žádná sankce, když to neudělá. Jak píšu jsem daňový poradce a moje plná moc má nejen možnost, abych úkon udělal, ale i sankci, když neudělám.

A zřejmě můj způsob funguje - už mám vyúčtování plynu se správným konečným stavem. Dokonce 20. 12. provedl odečet distributor.
Poslední příspěvek


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 1. 2021 19:56 Odeslat příspěvek
BE me tlf kontaktovala s nabidkou nizsi ceny plyn, ale chteli souhlas se zaslanim predbezne smlouvy na mail. Jinak pry nelze nabidku zaslat, neni to pry zavazna smlouva. Hovor mam nahrany a prohlasil jsem i opakovane, ze smlouvu na energie po telefonu nechci uzavrit. Dusovala se ze je to pry jen nezavazna predsmlouva. Udelal jsem dobre souhlasem pres tlf s takovou predbeznou smlouvou? Chtela po me veskere data a nakonec i pocatek smlouvy u Skautu, ze jinak ji sw nevygeneruje nabidku predsmlouvu k zaslani.


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 1. 2021 20:03 Odeslat příspěvek
Jo. Někreré nabídky se stejně můžou stát smlouvou, viz § 1732 občanského zákoníku, záleží na tom, jestli je přijemce nabídky podnikatel nebo spotřebitel. Jestli BE rovnou tvrdí, že je to smlouva, tak alespoň jedná narovinu.


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 1. 2021 20:39 Odeslat příspěvek
Ne, ona me tvrdila ze je to predsmlouva a pry k nicemu me nezavazuje.


Offline - Administrátor Profil 
13. 1. 2021 20:40 Odeslat příspěvek
Předsmlouva je nějaký nový právní pojem? :lol:


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 1. 2021 21:01 Odeslat příspěvek
Ono je jedno, co tvrdila, důležité je, co je tam napsáno a jestli jsi odběratel podnikatel nebo odběratel spotřebitel.


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 1. 2021 21:04 Odeslat příspěvek
Tak hovor mam nahrany, ERÚ bude met dukazy popripade.Jsem odberatel domacnost spotrebitel.


Naposledy upravil redhaven dne 13. 1. 2021 21:22, celkově upraveno 1


Offline - Trvalý BAN Profil 
13. 1. 2021 21:19 Odeslat příspěvek
Domácnost nedomácnost, na tom nezáleží. Podnikatel nebo spotřebitel? Může to být totiž obdobná finta jako tzv. katalogové podvody.
https://www.businessinfo.cz/clanky/obvodni-soud-posvetil-katalogove-podvody/


Offline - Inventář Profil 
13. 1. 2021 21:27 Odeslat příspěvek
To je právě problém všech šmejdských společností, že jsou schopné vymyslet mraky způsobů, jak na zákazníky vyzrát: když přestane fungovat garance "nejnižší ceny", skryté změny OP se změnami smlouvy z doby neurčité na určitou s automatickou prolongací, kreativní účtování, schovávání ceníku na webu, neumožnění přechodu, atd. tak vymyslí něco dalšího. Proto je lepší nepokoušet osud a při první zmínce, o jakou firmu se jedná, je poslat tam, kam slunce nezasvítí.


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 1. 2021 09:41 Odeslat příspěvek
Tak paní BE nabízela produkt Energie AA++ za prý 540Kč s DPH, s tím že u 20 MWh vycházela úspora jen 1200Kč, což je jasné pak, že jistě účtují stálý měsíční plat i jako obchodník.
Nu a hlavně dle TZB je tento tarif spot, dělený na zastropovanou max. částku a bez zastropování.
Každopádně to paní BE samozřejmě nesdělila. Smlouva na dobu neurčitou, čili téměř jistě značné obstrukce v případě výpovědi...jak to tak čtu v recenzích na netu.
Naštěstí jsem BE nesdělil datum počátku smlouvy u SE a tak jsou nahraný i s tou "předsmlouvou" neb bez data počátku smlouvy SE jim to sw nezprocesuje. :D


Offline - Diskutér Profil 
14. 1. 2021 13:57 Odeslat příspěvek
k cemu by jim bylo datum zacatku smlouvy se skauty, si tam muzou hodit jaky chtej (do systemu, ne?)??
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 26 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies