FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Prominutí DPH u plynu a elektřiny

Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2021 18:35 Odeslat příspěvek
A pak předpokládám d) snížíš opět zálohy na 1/12, pokud bude vyúčtování za 12 měsíců.
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
20. 11. 2021 18:43 Odeslat příspěvek
Naopak. Od dalšícho zúčtovacího období (tedy od října 2022) budu muset zálohy zvýšit, protože do nich budu muset zahrnout DPH.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2021 18:55 Odeslat příspěvek
@Rop: Né každý má to štěstí a má vyučtování až v říjnu ^^


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2021 19:55 Odeslat příspěvek
Jo, já to myslel tak, že když ty zvýšené zálohy zaplatíš v prosinci, tak v lednu je snížíš (aby to nevypadalo, že chceš každý měsíc platit třeba 30 tis). Pokud vyúčtování je v říjnu, tak po něm je o DPH navýšíš.


Offline - Administrátor Profil 
20. 11. 2021 20:16 Odeslat příspěvek
pepisis: ČEZ online umožňuje vybrat zálohy a zaplatit ty vabrané třeba platební kartou (nebo online převodem asi ze šesti bank atd.).


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2021 21:05 Odeslat příspěvek
Aha, ok, už se na to dívám, to jsem netušil, že je to takto možné.


Offline - Poslední varování Profil 
21. 11. 2021 02:06 Odeslat příspěvek
Rop píše
pepisis: ČEZ online umožňuje vybrat zálohy a zaplatit ty vabrané třeba platební kartou (nebo online převodem asi ze šesti bank atd.).


OK tak CEZ jsme si vysvetlili..

Ale tady byla debata o obecnem dodavateli, a ne kazdy dodavatel umoznuje zaplatit sjednane zalohy na budoucich 11 mesicu dopredu jako u CEZ…

Takze jsi dluzen odpoved na otazku, zda je mozne:

na blind poslat v prosinci penize dopredu, i kdyz nemam adekvatne rozepsane zalohy, zda se “predplacene penize” budou brat jako zaloha (podle §, jak jsi spravne citoval).

Protoze ja jsem tvrdil (jsa laik), ze to fakticky zaloha byt nemusi, ale vadna platba…

Tak nam rekni, jak potencialne bude postupovat EON, zda rozpusti tu predplatbu do zaloh anebo na nadbytek vystavi danovy doklad anebo nadbytek vrati anebo…?

Diky.


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 11. 2021 05:16 Odeslat příspěvek
To je přece jedno ne? Rozhodující je z hlediska DPH datum zaúčtování platby, už vám to Rop vysvětloval. Co s tím udělá e.on, nikdo neví, můžeš otestovat. Já si v samoobsluze e.onu zvýšil výši zálohy z 1500 na 25000 (kvůli cashbacku z kreditky, ne kvůli DPH) a už jsem dvě vysoké zálohy dopředu za prosinec a leden uhradil, reakce e.onu žádná, odečet elektroměru distributorem bude koncem listopadu, takže pak ve vyúčtování uvidím, co se zálohama e.on udělá, předpokládám, že je normálné vrátí jako přeplatek, budu tam mít přeplatek nad 50000 Kč. Bohužel i ty zálohy 1500 jsem měl naddimenzované, takže bych nemohl dosáhnout nedoplatku a mít teď z vyúčtování na konci listopadu odpuštěno DPH.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 11. 2021 11:09 Odeslat příspěvek
Díky @Rop a ostatním za vstupy a zkušenosti. Tady jedna zkušenost s dodavatelem Fonergy. Mám vyúčtování ve 2/2022. Domníval jsem se,že zvýšená záloha zaplacená ve 12/2021 bude při fakturaci ve 2/2022 vyhodnocena přeplatkem a vrácena, ale bylo potvrzeno, že Fonergy umí prosincovou zálohu rozpustit do záloh VŠECH měsíců roku 2022 bez ohledu na vyúčtování. Tedy vyúčtování ve 2/2022 vyhodnotí jen ty zálohy, které jsou v systému nastaveny jako zálohy oproti celkové spotřebě. Není to automatické, ale je potřeba po zaplacení zvýšené zálohy ve 12/2021 ideálně druhý den zavolat a o tuto změnu si říci. Taktéž Fonergy potvrdil, že není potřeba "šachovat" s nastavováním zvýšené zálohy. Jakákoliv platba, kterou dostanou v 11 a 12 bude bez DPH.

Pokud tedy někdo u Fonergy, není třeba žádat o zvýšení záloh, ale stačí poslat zvýšenou zálohu a druhý den zavolat a nadiktovat na co se mají ty peníze rozpustit. Ve 12/2021 již budou mít připravené platební kalendáře na 2022, proto to "nadiktování" bude jednodušší.

Je to zkušenost pouze s Fonergy! U jiných dodavatelů mohou být podmínky odlišné!


Offline - Poslední varování Profil 
23. 11. 2021 11:21 Odeslat příspěvek
jjrr zapomněls dodat, ze tu zalohu pak zase budes snizovat (a zda s tim nebudes mit problemy).

Lepsi by bylo si nastavit 1 rocni zalohu, splatnou v prosinci.

Nicmene muj dotaz myslim smeroval na to, co se stane v pripade, kdy zaplatis zalohu, ktera neni ani predepsana a ani splatna, tedy ji zaplatis predem anebo zaplatis nejakou vetsi nesmyslnou castku. Pak je otazkou, co s takovou platbou ma prijemce provadet… Predpokladam, ze automaticky sam od sebe ji vracet hned nebude.


Offline - Návštěvník Profil 
23. 11. 2021 11:48 Odeslat příspěvek
Pokud mluvím za Fonergy, nebudu žádnou zálohu zvyšovat ani snižovat. Ve 12/2021 pošlu zvýšenou platbu pokrývající spotřebu celého roku 2022, druhý den zavolám a nechám si tu zvýšenou platbu rozhodit na zálohy celého roku 2022, tedy i zálohy měsíců po vyúčtování.

Co se stane s platbou, která se nebude mít kam napárovat je věc toho či onoho systému. Doporučuji si to ověřit u dodavatele. Můj popis je zkušenost s Fonergy.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2021 14:39 Odeslat příspěvek
@pino: Jsi si jistý, že takhle můžeše zaplatit i zálohy, které budou až po ročním vyučtování? To se mi moc nezdá. To bych taky mohl chtít teď zaplatit bez DPH třeba na 5 let dopředu ...
Jinak podobně to funguje i při platbě v ČEZ online, ale jen na zálohy, které v systému jsou nastavené (tedy do následujícího ročního vyučtování). Jsem jen zaškrtl, které chci zaplatit (přidat k platbě) a v systému se pak objevily jako uhrazené ("Zaplaceno: 20. 11. 2021").


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2021 15:02 Odeslat příspěvek
Dnes mi prislo vyuctovani z Fonergy a nez se budu ptat primo jich, zeptam se tady, mozna ze ta nejasnost souvisi prave s DPH. Na zalohach jsem zaplatil 9100kc (z toho listopadova zaloha ve vysi 700 kc je bez DPH). Cena za elektrinu + sluzby + dan je cca 5568 kc bez dph, dph je ale 0. Tedy cena s dph a bez dph je stejna. To je prvni vec, ktera nesedi. Druha vec, ktera nesedi, a souvisi s tou prvni, je vysledek. Z vyse uvedenych cisel by mel byt preplatek ve vysi rozdilu obou castek, tedy 3532, ale vychazi jen 2362. Rozdil techto dvou castek, tedy 1170,tvori ale dph, ktere je na vyuctovani 0. Tedy na vyuctovani maji dph 0, ale ve vysledku s nim pocitaji. U druheho odberneho mista je to podobne. Mate to taky tak? Nebo vam to dava smysl?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
23. 11. 2021 15:51 Odeslat příspěvek
Řekl bych, že je to OK. V listopadu a prosinci by mělo být vyučtování bez DPH. Takže musíš počítat i u záloh před listopadem bez DPH. Z těch tvých předchozích záloh bylo již DPH odvedeno. Ale to je jen moje laické pochopení a vysvělení. Jsou tady i daleko větší borci na daně :)


Offline - Administrátor Profil 
23. 11. 2021 16:44 Odeslat příspěvek
pepisis:
zálohy s DPH: 8400 (6 942 + 1458)
zálohy bez DPH: 700
Celkem základ ze záloh 7642
Celkem DPH ze záloh 1458

Celková spotřeba bez DPH: 5568

Rozdíl mezi celkovou spotřebou a základem daně ze záloh = -2074

Vrací ti tedy celou listopadovou zálohu ve výši -700 Kč

Dále ti vrací -1374, ale k tomu musí připočíst DPH ve výši -289 Kč

Celkem ti vrací 2363 Kč

Celkem jsi zaplatil (zálohy mínus vratka) 6737 což je 5568 bez DPH a 1169 Kč DPH státu. Protože jsi přeplatil zálohy v předchozím období, tak ti je prominutí DPH platný jak mrtvýmu zimník. Zaplať v prosinci celou zálohu na následující zúčtovací období, abys z toho panfletu taky něco měl.

(Plus mínus koruna)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 28  Další stránka
Stránka 13 z 28 [ Příspěvků: 410 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies