FinExpert.cz

Přihlásit se




Topení klimatizací

Offline - Diskutér Profil 
27. 10. 2021 16:14 Odeslat příspěvek
Topíte někdo klimatizací? Vyplatí se to? Mám v řadovém RD multisplit 3+1. Zajímalo by mne jestli má smysl vůbec uvažovat o dočasném vyřazení kondenzačního plynového kotle, který bych ponechal pouze na ohřev vody.

Jsem nyní s elektřinou i plynem u ČEZ na dobu neurčitou, takže se na mne vztahují aktuální ceníky. Ceny rostou u obojího, tak jsem na vážkách jestli se téhle myšlence vůbec věnovat.

Modely:
Venkovní jednotka - výkon topení 9,3 KW - Energetická třída A++ / A+ (https://www.sinclair-solutions.com/cs/a ... 28ain.html)
Vnitřní jednotky 2x výkon topení 2,8 kW, a 1x 3,7 kW

Zvažuji navíc přechod z D02D na D57D, ale tím bych to teď nekomplikoval.
Poslední příspěvek


Offline - Návštěvník Profil 
21. 6. 2022 16:53 Odeslat příspěvek
Tohle by mne také zajímalo.


Offline - Diskutér Profil 
21. 6. 2022 19:54 Odeslat příspěvek
Počítal jsem si to v loňském roce a vycházelo to "šul nul" s topením kondenzačním plynovým kotlem, resp. v jeho prospěch. Hodně bude záviset u vstupů pro výpočet na tom za kolik má člověk elektřinu a plyn. Ještě loni rostly obě ruku v ruce.

Taky je tam ta věc, že teplo vzduch - vzduch je o něco horší jak vzduch - voda. Chybí sálající radiátory.

Pokud nepůjdu do tepelného čerpadla, tak to budu pravděpodobně počítat letos znovu :-).


Offline - Diskutér Profil 
21. 6. 2022 21:09 Odeslat příspěvek
Zajímavá otázka, nevím. Ale rád se zúčastním diskuze.


Offline - Diskutér Profil 
21. 6. 2022 21:27 Odeslat příspěvek
Bez celkové roční spotřeby zemního plynu nelze nic porovnat.


Offline - Návštěvník Profil 
21. 6. 2022 23:43 Odeslat příspěvek
Jestli do toho nekdo pujde, tak by me taky zajimaly vysledky z provozu. Topeni klimatici jsem zazil akorat par let zpatky v Sape (ve Vietnamu) a byla to dost katastrofa, jednotka musela jet porad. Samozrejme srovnani to relevantni moc neni, protoze ilozace/dvere/okna tam vubec nebyly podle stredoevropskych standardu. Velky faktor pro realnou pouzitelnost muze byt hlucnost. Problem na strane efektivity zase muze byt ze vnitrni jednotky jsou umisteny nekde nahore - radiator dole je vhodnejsi.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 6 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies