FinExpert.cz

Přihlásit se


 Další stránka

PRE & PPAS (+distribuce + měření)

Offline - Nadšenec Profil 
30. 11. 2021 14:47 Odeslat příspěvek
Kdy už tady má vlákno Čez, tak doplním vlákno PRE, a bylo vše k PRE smeřovat na jednom místě



Naposledy upravil Rop dne 3. 12. 2021 16:19, celkově upraveno 2

Změnil jsem nadpis. Když už všechno, tak všechno.

Poslední příspěvek


Offline - Inventář Profil 
1. 12. 2021 07:06 Odeslat příspěvek
Další tvé nové téma a opět překlep v nadpisu (slovo distribuce bez i) :). Chlape čti to po sobě, zvlášť ten nadpis, který tématu viditelně zůstane.

Ale k tématu, když už tu je:
PRE je teď kvůli DPI zahlcení opravdový šnek. I já jejich režim DPI po pádu Energie ČS využíval 13.10.-8.11. (od 9.11. mám Elimon). Což o to, nabídku smlouvy
z PRE zaslali poštou celkem brzy, už kolem 20.10., asi jim hodně šlo o to, aby většina klientů u nich zůstala a nehledala dodavatele jinde. Ale pak dlouho nic - rozpis DPI záloh přišel až cca 15.11. (vytvořen 13.11., tedy v době kdy už jsem u nich ani nebyl, první záloha až prosinec, tedy pro mě v reálu žádná) a vyúčtování DPI nemám doteď. Tak jsem zvědav, zda do Vánoc :).


Offline - Nadšenec Profil 
1. 12. 2021 09:10 Odeslat příspěvek
za překlep se omlouvám, opraveno
zkušenost z DPI první dopis přišel cca 8. ten druhý s vypsanou záloh je sice z 11 ale doručen 21. Jinak smlouva 31.10 termín přechodu z dpi ( Dodavatel v reklamách psal něco jako dostaneme vás z dpi za 14 dní) jinak záloha DPI protože v OM byla minimální ( v cenách DPI odpovídala cca 40%), proto jsem jim poslal 50% předepsané zálohy , dle memoranda ERU a DPI, a SMS o dluhu, já také nemám, na infolince mi nezávazně říkala operátorka asi leden ,ale za nic neručím


Offline - Inventář Profil 
3. 12. 2021 15:26 Odeslat příspěvek
Tak sláva, faktura od PRE DPI za období 14.10.-8.11. mi dnes konečně poštou dorazila. Vše komplet bez DPH, protože zálohu jsem žádnou neplatil (rozpis záloh přišel až po ukončení DPI, první měla splatnost až v prosinci), navíc na faktuře je QR kód pro přímou online platbu kartou (systém ILQpay), koncový stav elektroměru zadaný na PREměření v den zahájení dodávek novou společností (Elimon od 9.11.) ve faktuře použili/akceptovali, za mě tedy spokojenost s tím necelým měsícem v režimu DPI u nich.
Teď už jen se dočkat konečné faktury od Energie ČS za období do 13.10., na tu stále čekám, ani jejich systém jí ještě nemá :(.


Offline - Poslední varování Profil 
6. 12. 2021 12:26 Odeslat příspěvek
Ja DPI mam od PRE ale taky prislo dost pozde :)
A presne jak je zde tj zaplatit mam az prosinci a pak lednu. Zaplatim to tak naraz pokud najdu tu papirovou fakturu :( PPAS bylo jeste pomalejsi, tam nez jsem ziskal co mam zaplatit za rezim DPI tak uz jsem myslel ze fakt to driv zapomenu a zaplatim mozna za rok :D
Jsem ale rad ze uz od toho bude snad klid :)


Offline - Nadšenec Profil 
6. 12. 2021 17:22 Odeslat příspěvek
děkuji Rop já PPAS nemám, tak proto jsem jí vynechal
D.roak píše
Kdy už tady má vlákno Čez, tak doplním vlákno PRE, a bylo vše k PRE smeřovat na jednom místě


Offline - Nadšenec Profil 
7. 12. 2021 09:24 Odeslat příspěvek
Nejde o mé OM , ale vím že jak plyn, i elektřinu nahlášené stavy, uděláno odhadem, ale ve prospěch odběratele, tj odhad je nižší než zadané hodnoty. Takže nemá smysl reklamovat. Stává se to asi zřídka


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 12. 2021 17:46 Odeslat příspěvek
Dneska mi přišlo od PPAS že mě převedli k sobě, v zákaznickém portálu mám i aktivní smlouvu na dva roky. Jedinej problém je že jsem u ČEZu a žádnou smlouvu s PPAS jsem nepodepisoval. To je neskutečnej bordel tohle. Dovolat se k nim nedá, tak jsem jim odepsal emailem.
EDIT: Tak pohodině jsem se dovolal, operátorka mi tvrdí že jsem na to asi kliknul v jejich portálu a že s tím neumí nic udělat, že jim to mám reklamovat emailem. Podle data toho požadavku jsem si v historii prohlížeče v mém počítači dohledal že ten den jsem vůbec na jejich portále nebyl. Tak mám ted jednu aktivní smlouvu navíc :tleskani
Jsem zvědavej jak se k tomu postaví.


Offline - Přeborník Profil 
8. 12. 2021 20:44 Odeslat příspěvek
To je masakr, co šmejdi typu Skautů a Bohemky dopustili.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 12. 2021 08:22 Odeslat příspěvek
neví jak vám , ale mě připadal doba co PRE fakturu za DPI vystavila za 12 jako docela rychhlí. Ale za cenu že jaksi ač mají jak můj mail, tak se neobžežovali zaslat elektronicky, i když mají číslo mého učtu tak poslou přeplatek složenkou. To že neposlali ještě mailem bych i skousl, ale ta složenka mě opravdu naštvala


Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 12. 2021 08:25 Odeslat příspěvek
Složenka tě štve? To PPAS má rovnou přeplatek jen hotově na pobočce, zlatá složenka.


Offline - Nadšenec Profil 
13. 12. 2021 09:42 Odeslat příspěvek
ještě že nemám plyn


Offline - Poslední varování Profil 
14. 12. 2021 11:25 Odeslat příspěvek
Musim se zastat PPAS dobra a rychla komunikace kdyz pisu na email primo dane operatorce.
DPI rezim zaslano na email co a kam zaplatit.
Za to PRE nefungovalo online, takze papir poslali s udaji pro platbu a s prevodem na ucet.
Do online portalu se sice dostanu, jenze tam bohuzel DPI nesviti tudiz zaplatit to treba kartou neni mozne. Na dotaz asi nemaj cas, jelikoz za 7dnu mi na mail neprisla jedina odpoved :(
Chtel jsem po nich zda jde vygenerovat treba link na takove zaplaceni.


Offline - Poslední varování Profil 
15. 12. 2021 15:38 Odeslat příspěvek
Prisla nekomu ted od PPAS taky nabidka na Garanci plynu 2 roky?
Se ted probrali a posilaj nabidky i kdyz uz tam mam na neurcito s 11% slevou ze stareho ceniku.

Ceník dodávky zemního plynu Pražské plynárenské, a. s., pro zákazníky
v kategorii Maloodběr a Domácnost, kteří jsou připojeni k distribuční soustavě Pražská plynárenská Distribuce, a. s.,
při využití produktu GARANCE 2.
Platnost ceníku je od 19.10.2021.


Offline - Poslední varování Profil 
16. 12. 2021 14:08 Odeslat příspěvek
Drsny, tak uz to lita ty faktury, ted to nestacim platit. Se zapomelo ze nejde jen o zalohu jak lidi pisou plyn / elektrika ale krome toho jim prijde pak pozde faktura za rezim DPI :D

Takze PRE jako DPI mi poslalo

jsme Vam predepsali na obdobi do prvni fakturace plan zaloh
13.12.2021 - 3870czk
13.01.2022 - 3870czk
vse tedy zaplaceno, radeji tak a potom ze to pripadne pristi rok vrati.
Ejhle, prisla dalsi faktura....

faktura za elektrinu byla vystavena dne 13.12.2021. Za obdobi 19.10. do 18.11. spotrebovana elektrina 289 kWh. Nedoplatek ve vysi 2382czk prosime uhradte do 30.12.2021.
DPH bylo ale odpusteno to je videt.
Pro lidi co maj barak to musi byt dobry masakr, kdyz uhradi treba zalohy 30 tisic a pak jim prijde jeste nedoplatek z DPI :D

Odpovida to tak? Je mozne ze bych projel tolik elektriky?
A nebo to jen znamena tento postup, pokud to dobre chapu.
Postup:
nova smlouva je i rezim DPI tedy s PRE
od 19.10.2021
smluva bezi... nez clovek prejde napr do CEZ od 19.11. (pripojeno, zalohy).

Pak prijde ze byly vypocteny zalohy PRE a to zaplatte 2x 3870czk
Tedy jedno je zaloha prosinec, dalsi leden 2022.
Jen neuvadi ze rezim DPI ale lze to z toho odvodit.

Mezi tim je uz davno clovek pripojen, uhradil to tedy vse.

Jenze prichazi dalsi faktura, ze vznikl nedoplatek a 2382czk za to obdobi.

PRE pokud udela vyuctovani, to asi je Unor - Brezen 2022? Takze by mi mel pak treba ty dve zalohy zpet vratit?
Protoze uz nove platim CEZ :)

Mam tam ted teda v PRE 10 000czk, ackoliv se domnivam ze ani v DPI bych toto nebyl schopen spotrebovat.

Bezne 2,7 MWh / rok - cca 12 500czk, nove to vychazi pri drahych cenach cca 21 000czk / rok (napr u CEZ).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, #  Další stránka
Stránka 1 z 5 [ Příspěvků: 62 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies