FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Spotřeba elektřiny domácnosti / spotřebičů

Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 1. 2022 18:24 Odeslat příspěvek
1,6M za rok. Lednička, pračka, myčka, sušička, indukce. Co jsem doma pořád počítač a televize. A zda se mi to moc no.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 1. 2022 16:33 Odeslat příspěvek
pred 10 lety jsem mel spotrebu 2.0mwh a to jsem byl sam, a vse porad vyply, zadne vareni, s notebookem.
dnes s deckami uz jsem nad 4MWh a odhadoval bych:
* 1,2 jenom PC v dobe kovidokracie,
* 0,6 server NAS
* 0,6 vyple zarizeni (hafo gadgetu)
* 0,2 TV a hifi
* 0,15 pracka
* 0,2 lednice (0.55kwh denne jak rika kamil2268 i dle "googlu", min urcite ne)
* 0,1 trouba
zbytek nevim. zarovky jsou LEDky. vim ze kazde decko pridalo 0.5mwh, pak server pridal, pak kovidí prace z domova a navic prechod z notebooku na vykonne PC zas 0.5. a tak to stale roste.

"Přibližná průměrná roční spotřeba jedné domácnosti činí 2 500 kWh / 2-3osoby":
https://vas-pomocnik.cz/blog/jak-spravn ... potrebicu/

-> jo tak to dokonce sedi na pocet lidi nebyt PC+NAS. 0,6 spotrebu da mozna osamelej setrici duchodce nebo student v garsonce.


Offline - Trvalý BAN Profil 
20. 1. 2022 23:33 Odeslat příspěvek
https://www.youtube.com/watch?v=G5QPHog-WXo

Jak budeme v zimě "topit" domácí FVE, 1 den, slovy jeden den z 31 dnů v měsíci.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 1. 2022 08:39 Odeslat příspěvek
mastodont1 píše
* 0,2 lednice (0.55kwh denne jak rika kamil2268 i dle "googlu", min urcite ne)

V r. 2016 jsem koupil novou lednici a pár měsíců jsem to měřil, takže červenec průměr 0,60 kWh denně, říjen 0,50 a listopad 0,40.


Offline - Inventář Profil 
21. 1. 2022 10:59 Odeslat příspěvek
Tak to ti vychazi docela dobre, mam dvoukridlou lednici a realne jsem na cca 1,3 kWh/denne (za hodinu to dle spusteni kompresoru dela 0.055 kWh).

Příloha
Lednice-spotreba.png
Lednice-spotreba.png
[ 102.59 | Zobrazeno 102 krát ]



Offline - Nadšenec Profil 
21. 1. 2022 11:06 Odeslat příspěvek
3x PC, Sklokeramická deska + trouba (častý pečení a vaření), nějaký nářadí,bojler, Tepelný čerpadlo, cca 12MWh/rok


Offline - Inventář Profil 
21. 1. 2022 11:13 Odeslat příspěvek
aaischa: jakmile do toho zacnes motat topeni/ohrev TUV a neupresnis, kolik padlo na ne, tak je ta hodnota naprosto nicnerikajici.


Offline - Trvalý BAN Profil 
21. 1. 2022 12:50 Odeslat příspěvek
Dříve nebyl problém na topení el. kotlem protopit i 30MWh za 6000Kč, pak se to stáhlo na cca 17-20MWh a dnes už máme pouze další Pomník "ekologizace" v kotelně tento elkotel. Ohřívat TUV, která není využita na sprchování je čiré šílenství v dnešní době Eu luxus cen. Leda překopat celé vedení TUV v domě a vrazit do toho další až desítky tisíc s nuceným oběhem TUV, protože ty ztráty než doteče TUV přes celý dům do patra a pak stejně zůstane v trubkách chládnout. Z tohoto pohledu se jeví výhodné ohřívat vodu plynem nebo teoreticky průtokovými ohřívači u baterií.


Offline - Nadšenec Profil 
21. 1. 2022 13:33 Odeslat příspěvek
Tč 4700kwh za zimu, bojler 1200 a nejaky drobny, oboje ma svůj elektroměr.. Než dotace tepla z bojleru náplním konev cca 8L a s tím zaleju haldu kytek co mám doma takže voda naprázdno neteče.. Samo nějaké ztráty tepla v trubkách jsou.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
21. 1. 2022 18:54 Odeslat příspěvek
Byt 70m2 2osoby, TUV z bojleru 160l, vaření sklokeramika, topení podlahou (topné kabely) 12-15MWh/rok. Bez topení 4-5MWh. Komplet Smart-cidla,kamery,světla ATP. Tuto zimu koupená klima na topeni-spotreba Klimy cca 100-150kwh/měsíčně. Takže by se to mělo ustálit na 5,5-6mw/h rok. Pokud má někdo v bytě pod aMWh, tak to moc nechápu. To nemůže užívat skoro žádné spotřebiče a jen sedět a svítit lampičkou :)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 5. 2022 20:19 Odeslat příspěvek
Dobrý den, právě jsem se koukal na naší roční spotřebu elektřiny.
a jak tak koukám tak 27.000 kWh, upřímně na to že máme topení na plyn,
a na elektřinu máme jen svícení, vaření, lednička, 2 mrazáky, televize ( všeobecně spíše novější ),
pračka, atd.

je to starší domek, po rekonstrukci ,
ale taková to spotřeba ?
prosím o radu.


Offline - Trvalý BAN Profil 
8. 5. 2022 20:27 Odeslat příspěvek
To je masakr. Nenapojilo se na tebe cca 10 sousedů?


Offline - Inventář Profil 
8. 5. 2022 20:44 Odeslat příspěvek
@MrHonza: Ta spotřeba 27MWh je tomu, na co ji doma používáte, zcela neúměrná. Něco tam u vás musí být špatně (např. vadný elektroměr, černý odběr, nějaký poškozený spotřebič, ...). My takto kdysi řešili výrazně zvýšenou spotřebu díky přidřenému čerpadlu.


Offline - Nadšenec Profil 
9. 5. 2022 05:25 Odeslat příspěvek
Bojler plny vapence takže topí 24/7? Protože stejně nenatopí na cílovou teplotu... Vypni všechny jističe...

Elektroměr musí být stát
Zapni jeden a kontroluj když vše vypnes (světla spotrebiceke.. Atd atd.. Prostě patrej tolik bys peotopil s prinotopama..


Offline - Administrátor Profil 
9. 5. 2022 07:28 Odeslat příspěvek
Moje máma má na celý barák za rok 2 MWh. My v bytě na 4 lidi 1,8 MWh za rok. A to ještě nadávám, že spotřeba je moc velká.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 44 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies