FinExpert.cz

Přihlásit se




Elektrický ohřívač do bytu po vypnutí plynu. Olejový?

Offline - Přeborník Profil 
8. 5. 2022 17:46 Odeslat příspěvek
Vzhledem k tomu, že dost možná bude brzy plyn na příděl, jaké byste doporučili koupit elektrické ohřívače do bytu v cihlovém domě (nezateplený, původní stav z výstavby roku 1920, tedy velké energetické úniky). Máme v bytě etážové vytápění s kondenzačním plynovým kotlem, ale budoucnost je nejistá. Na druhou stranu se mi nechce předělávat v bytě otopnou soustavu, věřím, že do 3 let se trh uklidní a stát bude nucen zajistit dodávky plynu z jiných částí světa. Tak na to překlenutí dvou - tří zimních sezón hledám elektrický radiátor.

Vodu na sprchování bych dále ohříval tím kotlem, do domácností snad plyn půjde, i když nás Rusko vypne, ale ceny asi vyskočí natolik, že vytápění elektřinou nakonec vyjde levněji.

Zatím jsem se dočetl, že jedním z nejefektivnějších by měl být olejový radiátor, který se ohřeje a potom sálá teplo, než se ochladí.

Třeba něco takového: https://www.alza.cz/sencor-soh-6109bk-d5482785.htm
Poslední příspěvek


Offline - Administrátor Profil 
9. 5. 2022 05:59 Odeslat příspěvek
My jsme měli starý olejový radiátor na chalupě, ale moc spokojený jsem z něj nebyl, byl hrozně pomalý, což na vymrzlé chalupě, kam přijedeš na víkend je celkem velké mínus, ale v trvale obývaném bytě ta pomalost může být vlastně plus.

Možná bych ho doplnil nějakým teplovzdušným ventilátorem, ten zajistí okamžitý pocit tepelné pohody.

Rozhodně nedoporučuji stropní panely, nejhorší způsob vytápění, dělá to tepelné zóny, pod ním horko a pár cm vedle zima.

A na ohřev vody nějaký průtokový ohřívač, ten tam může zůstat a hodí se i v případě nějakých výpadků, já mám jeden ve sprše, když v létě na týden až dva vypínají dálkovou dodávku tepla. Výhodou je, že je malý a vejde se kamkoliv. Jeden do kuchyně na mytí nádobí (pokud tam není myčka) a jeden do koupelny na osprchování.


Offline - Přeborník Profil 
9. 5. 2022 18:33 Odeslat příspěvek
Máme v koupelně kondenzační plynový kotel, který hřeje vodu pro vytápění (etážové) i pro sprchu/vanu a mytí v kuchyni. Neumím si moc představit, že budu do sprchy ještě montovat průtokový ohřívač, jak bude fungovat přepínání z kotle na ohřívač? Nebo máš dvě sprchy? Ohřívač je na elektřinu?


Offline - Administrátor Profil 
9. 5. 2022 18:55 Odeslat příspěvek
Když vypnou teplou vodu, odmontuji sprchovou hlavici a hadici připojím na vstup do ohřívače. Z něj pak vede sprcha. Z "hlavní baterie" tak teče studená voda do ohřívače a z něj teplá.

Ano, ohřívač je na elektřinu. Sice je slabý (potřeboval jsem se vejít do 16 A), ale když nastavím hodně malý průtok, tak se voda stačí ohřávat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 4 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies