FinExpert.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

E.ON - výklad znění smlouvy

Online - Inventář Profil 
28. 9. 2022 09:32 Odeslat příspěvek
To máš sice pravdu, ale existuje ceník ElektřinaTrend LISTOPAD k 1.11.2020
https://eonstatic.blob.core.windows.net ... 20e.on.pdf
Jinak kde mají uvedeno, že vydání nového ceníku nahrazuje starý ceník?
Poslední příspěvek


Offline - Diskutér Profil 
28. 9. 2022 09:53 Odeslat příspěvek
@vpe: přečetl sis pořádně ty moje dvě možnosti? Já tam někde operuji s tím, že ten rok je součástí názvu ceníku?

Tak ještě jednou vysvětlení, proč je ta jejich věta ve smlouvě nejednoznačná. Lze ji vyložit dvěma způsoby:
a) zákazníku, na další období máte ceník Trend Listopad. Pro vaši informaci: ceník máme zveřejněn na webu
b) zákazníku, na další období se uplatní ceník Trend Listopad, který je ke dni uzavření této smlouvy zveřejněn na webu

ad a) mohou použít ceník, VYDANÝ 1. 11. 2022
ad b) musí použít ceník, VYDANÝ 1. 11. 2020

Pokud výše v příspěvcích jinde uvádím rok vedle ceníku, je to pochopitelně pro zjednodušení psaného textu.

Já bych do toho ZTP jít mohl - mamka má ZTP průkazku, ale nabourává mi to ta doba neurčitá a to, že stávající platí už od 12/2021 (je velká pravděpodobnost, že ho brzy zvednou; předpokládám cca dvojnásobně). Asi nakonec zůstanu u e.onu a využiju toho, že se u nás odečítá v červnu a nemáme dálkově odečitatelnej elektroměr.


Offline - Poslední varování Profil 
28. 9. 2022 10:24 Odeslat příspěvek
Milos píše
Jinak kde mají uvedeno, že vydání nového ceníku nahrazuje starý ceník?

@taki

Ty žiješ v americe, že chceš postupovat dle jejich práva, předpokládajícího, že člověk je debil? Podle Evropského a českého se předpokládá viz §4 o.z.

Ty mluvíš, jakoby se někde v ČR, po vydání noveho ceníku u konkrétního produktu, někdy někdo domohl zachování cen původních cen? Můžeš to nějak doložit?

Já znám případ, kdy se jeden rozhodnul projudikovat právo na vrut délky 88 milimetrů do zdi, proti blbcům, výsledný účet skoro 130.000 Kč.

Ale právo na již aktualizované ceny? Eru ti na 99% poradí, ať si takovou kravinu dáš k soudu, oni s tím nemají co do činění, uvidíš.

A dle §4 o.z. to nevyhraješ. Protože každý ví, že vydání nového ceníku aktualizuje nebo nahrazuje starý ceník. Můj názor.
Pokud by snad měli za to, že ta formulace je problematická, tak mu ten ceník dají a vzápětí i výpověď :-) Ale Eru s tím nebude chtít mít nic.


Offline - Diskutér Profil 
28. 9. 2022 10:31 Odeslat příspěvek
Tohle všechno cos napsal platí v případě, že tam dodavatel do smlouvy nenapíše takovou dvojsmyslnou kravinu.


Offline - Poslední varování Profil 
28. 9. 2022 10:42 Odeslat příspěvek
Dej to k soudu a uvidis. Ja ti drzim palce. Nevhci se jich zastavat. Btw, uz jsi nekdy uspel ve sporu, pomohlo ti eru rozhodnutim? Na 99,99% myslim ze neee…

Za me: ty te pravnictine nerozumis. tak zajdi za odvokatem, kdyz mi neveris, ja zrovna tohle vidim jednoznacne…

Jedina problematicka vec je, ze chteji 3 mesice predem uvazek na rok (myslim ze se prolonguje na rok i ze zakona?) a pritom neznaji vcas ceny. Proto taky maji za ukol aktivni osloveni.


Offline - Diskutér Profil 
28. 9. 2022 10:58 Odeslat příspěvek
Soudit se v životě nebudu.
ERÚ může samozřejmě jen příjemně překvapit s tím, že rozhodně nemám iluze, že rozhodne nějak jednoznačně v můj prospěch. Je to přeci úřad jako kterýkoliv jiný. A protože jsem nějakou chvíli úředníkem byl, vím jak to chodí..
Moje právní vzdělání nezkoumej, já to Tvoje taky neřeším.


Offline - Poslední varování Profil 
28. 9. 2022 11:10 Odeslat příspěvek
Myslim v minulosti. Jak ti pomohl, nebo to je tvuj prvni “pripad”? Ja ti jen sdelil, ze se mylis a jejich formulace je korektni. Psal jim to holt pravnik a ten uvazuje jinak.

Btw soudit se o mene jak 100.000 je kravina. Vic budou stat advokati.


Offline - Diskutér Profil 
28. 9. 2022 11:46 Odeslat příspěvek
Ceník (jakkoliv nazvaný) platný ke dni uzavření smlouvy, je ceník, který platí v době, kdy se smlouva uzavírá. A průměrný spotřebitel, což je něco, o co se ERÚ opře ve svém odůvodnění a operuje se s ním ve všech nedávných spotřebitelských sporech, se to bude domnívat úplně stejně jako Taki. Za mě je to napsané tak, že to jednoznačně umožňuje více možností výkladu a už jen proto bude vhodné se na ERÚ obrátit s požadavkem na dodržení smluvního ustanovení, tak jak je uvedeno v první větě a jak jej lze vyložit.


Offline - Diskutér Profil 
28. 9. 2022 14:19 Odeslat příspěvek
@vpe
Ten "právník", který jim to psal, to napsal velice nešťastně. Srovnej s textem u jiné mojí smlouvy s e.onem z roku 2020 u jiného OM:
"Pro následující období se sjednává produktová řada Variant a cena za dodávku elektřiny bude stanovena Ceníkem Variant, který je ke dni uzavření této Smlouvy zveřejněn na http://www.eon.cz A DODAVATEL JE OPRÁVNĚN JEJ JEDNOSTRANNĚ MĚNIT."

Ještě lépe, jak to měli napsáno u smluv z roku 2018, které jsem s nimi uzavřel:
"Pro následující smluvní období... cena...bude stanovena Ceníkem Variant, PLATNÝM A ÚČINNÝM V OBDOBÍ DODÁVKY"

U obou předchozích znění nemůžu říct ani fň..

K těm jejich právníkům, resp. profesionalitě ještě tolik: jsou to taky jen lidi a ne neomylné stroje. Kdysi dávno měli na stránkách dokonce ceník, ve kterém sčítali ceny s DPH a bez DPH. Čuměl jsem na to jako puk, jestli je to vůbec možný, upozornil je na to po mailu a skutečně to bylo špatně (pak to na webu opravili)


Offline - Návštěvník Profil 
28. 9. 2022 17:53 Odeslat příspěvek
Mám stejné znění smlouvy ElektřinaTrendProsinec. Smlouva je jedna, platná, prolongovaná a den uzavření je znám. Ceník je tedy ten 2 roky starý :-) Tato dedukce byla provedena mozkem s nadprůměrnou inteligencí :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 9. 2022 18:06 Odeslat příspěvek
Mám také EON. Cenu zakotvenou na 2 roky. Ze smlouvy jsem pochopil , že po skončení na další období, asi dva roky, bude aktuální cena v době výročí. Ani jsem nepředpokládal že jinak.


Offline - Diskutér Profil 
29. 9. 2022 06:02 Odeslat příspěvek
vpe píše
@Taki: a kdy nam reknes vysledek?
Ps: aktualizovat ceniky muze kazdy, to ma nejspise ve VOP, proc by to duplikoval do smlouvy? Takze vlastne smazali jen A DODAVATEL JE OPRÁVNĚN JEJ JEDNOSTRANNĚ MĚNIT.


Pokud je ustanovení ve VOP v rozporu s výkladem ustanovení ve Smlouvě, co se použije? Navíc, když to ve smlouvě je příznivější pro slabší stranu? Psals tady v příspěvcích výše, že pochybuješ o mém právním vzdělání, ale tu pochybnost mám já o tvém právním vzdělání rovněž..

Zatím jsem to na ERÚ nepodal. Ještě jim dávám chvilku - poslal jsem ještě do datovky E.on Energie a.s. přípis k rukám místopředsedy představenstva a prokuristy (kteří jsou podepsáni pod e-mailem, kterým mi oznamují špatný ceník). Počítám tak 3., 4. 10. že bych to sesmolil a zaslal na ERÚ a pochopitelně vás tady s výsledkem seznámím..

Pro úplnost - zde onen přípis: http://tah.wz.cz/Sdeleni.pdf.


Naposledy upravil Taki dne 29. 9. 2022 06:05, celkově upraveno 1


Offline - Poslední varování Profil 
29. 9. 2022 06:04 Odeslat příspěvek
Jakoze ty nemas zamitnuti reklamace a hned pises mistopredsedovi a prokuristovi? Proc jsi vynechal predsedu a reklamace? Zrovna v souvislosti s mym predchozim postem (ze neco nekomu rozesle jeste neznamena ucinnost) mi to prijde humorne.


Offline - Diskutér Profil 
29. 9. 2022 06:06 Odeslat příspěvek
Tyvole jaký reklamace??? Čeho? Reklamovat můžu vyúčtování.

Přečti si pořádně ten přípis. Zamítnutí mého požadavku - na navedení (podle mne) správného ceníku - od zákaznického centra je tam zmiňováno..


Naposledy upravil Taki dne 29. 9. 2022 06:31, celkově upraveno 2


Offline - Poslední varování Profil 
29. 9. 2022 06:08 Odeslat příspěvek
No prave, jenze nez to stihnes, tak ti nabidnou: kdyz se ti to nelibi, tak muzes bez sankce vypovedet.

Ty jim napises, ze ne. A vypovedi to oni.

Pak budes spokojen?

Anebo očekáváš jiný průběh? Jaký?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další stránka
Stránka 2 z 6 [ Příspěvků: 83 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies